ОМКФ-2018: І це - тільки початок!


ОМКФ-2018: І це - тільки початок!
9-й Одеський фестиваль набирає обертів
Як і належить кожному великому (а до дев'ятого року співіснування в масштабі події сумніватися вже не доводиться) 9-й Одеський міжнародний Каннах не бере часу на розкачку. Почавшись п'ятничним вечором (про це читайте в нашій окремій статті), одеський фест взяв з місця в кар'єр: зали наповнилися вдячним глядачем, який масово пішов не тільки на різноманітні покази, а й на зустрічі з відомими кінематографістами, що з'їхалися до Одеси з усього світу.
Міжнародний конкурс відкрила картина бельгійця Лукаса Донта «Дівчинка» - стрічка потужна, але що може викликати певне відторгнення у вітчизняного глядача через теми, реалізованої жорстко і з використанням сильно впливають прийомів фізіологічного властивості (докладніше дивіться в рецензії на фільм нашого оглядача).
Тим же суботнім вечором, 14 липня, одесити і гості міста масово потягнулися на легендарну Потьомкінські сходи, де їх чекало одне із самих вражаючих подій фестивалю - показ німого кіно в супроводі симфонічного оркестру Національного Одеського Театру Опери та Балету під керуванням Ігоря Шаврука. На цей раз задоволення публіки було подвійним, адже її увазі був запропонований фільм легкого жанру - класична комедія Safety Last 1923 роки з одним з найбільших коміків німого кіно Гарольдом Ллойдом. І хоча стрічка ця широко відома (хто не пам'ятає знамениту сцену, коли Ллойд бовтається на неймовірній висоті на стрілці годинника?), Загального враження від заходу цей факт не зіпсував: публіка з вдячністю згадала перипетії сюжету і найвищим чином оцінила комедійне майстерність Гарольда Ллойда. Першорядну роль в новому сприйнятті цієї видатної стрічки зіграла і музика американського композитора Карла Девіса, віртуозно виконана згаданим вище оркестром. Рівень цих показів зростає рік від року, і навіть страшно собі уявити, що ж організатори ОМКФ під номером 10 запропонують публіці в наступному році, коли фестиваль відзначатиме свій перший великий ювілей.
Заповнений Синій зал кінотеатру «Родина» (нагадаємо, що цей кінотеатр перші роки існування ОМКФ був головним фестивальним центром) зустрічав видатного французького актора Дені Лавана. Спочатку месьє Лаван, що з'явився на свій майстер-клас в широких і з недбалим шиком пом'ятих чорних штанях, чорній же курточці і у в'язаній шапочці, довго з'ясовував з модератором заходу, кінокритиком Олексієм Тарасовим, які мови і в якій послідовності будуть використовуватися в ході майстер- класу - адже запропонованим англійським він майже не володіє (трохи пізніше він скаже, що трохи підучив його для зйомок у стрічці американця Хармоні Коріна «Містер Самотність»). Коли ж це питання було залагоджено, пан Лаван, який встиг вже відвідати всі головні ринки Одеси - Привоз і Староконюшенний, експресивно і детально розповів присутнім про характер його відносини з Леосом Каракс, з яким він работад вже 5 разів, про те, що мріючи про акторство , він в першу чергу мав на увазі театр, а зовсім і не кіно, і про відмінність свого акторського методу від американського. Детальніше про це та багато іншого запрошуємо вас прочитати в інтерв'ю Дені Лавана кореспонденту нашого порталу, яке буде опубліковано найближчим часом.
На третій день фестивалю стартувала найважливіша його конкурсна програма - Національна, до якої увійшли п'ять повнометражних картин і 10 короткометражок. Відкривала програму дебютна повнометражна стрічка Тоні Ноябрьовою «Герой мого часу». Не будемо тут займати вашу увагу, а відішлемо шановного читача до нашої рецензії. Краще ми звернемо вашу увагу на втішний факт - ще одні український учасник 9-го ОМКФ Роман Бондарчук, дебютна повнометражна ігрова стрічка якого «Вулкан» захищатиме честь нашої країни в Міжнародному конкурсі ОМКФ, отримав вагому підтримку. Увечері 14 липня «Вулкан» був удостоєний Гран-Прі міжнародного кінофестивалю «Золотий Абрикос» в Єревані. Ця стрічка вже звернула на себе увагу найавторитетніших світових експертів, про що докладніше пропонуємо прочитати в нашій новині.
І це лише початок!!!
Алексей Першко 15 липня 2018


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 8957
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 5800
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 3478
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3060
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3057