Відкрита ніч. Дубль 16

Увійти через
Реєстрація
 
Відкрита ніч. Дубль 16
 
Новини: Відкрита ніч. Дубль 16

Нове українське кіно розпочинається з короткометражок. Саме тут режисери у вузьких рамках хронометражу намагаються вразити глядача. Їх намагання мають різний стиль і сенс. Але тенденцію, яку можна помітити в усіх збірних солянках короткометражного жанру відшукати не важко. Це песимізм, яким пронизана чи не кожна робота продемонстрована під час фестивалю "Відкрита ніч. Дубль 16".

Щорічний фестиваль відбувся з вечора 6 на ранок 7 липня і паралельно програму фільмів мали змогу переглянути жителі Дніпродзержинська, Запоріжжя, Канева, Копичинців, Івано-Франківська, Львова, Миколаєва, Полтави, Прилук і Чернівців. Вже традиційно конкурсні фільми демонстрували в перемішку з позаконкурсними. Також поміж них витиналась анімація і документальне кіно. До конкурсу було відібрано 20 фільмів.

Серед них відверте дилетанство, в якому типу гопник запитує у не менш дивної героїні щирою українською мовою: "Котра година?". Ця робота під назвою "Хуліган" відкривала програму. Але й були достойні оплесків фільми. Наприклад короткий метр "Миклине поле", де як завжди пристойно грає Богдан Бенюк. Його герой - чоловік, який через багато років проніс кохання до односельчанки, зумівши в цьому очно зізнатись їй лише зараз. Також цікавий і майстерно зроблений найдовший з усіх показаних на фестивалі фільмів - "Борода" Дмитра Сухолиткого-Собчука. Це пронизлива історія самотності і щирості вияву емоцій. Сценарій цього фільму у 2011 році став переможцем всеукраїнського конкурсу "Коронація слова". Запам'ятався він епізодом, коли головний герой націлює гвинтівку на екран телевізора, де в цей час транслюють зібрання Верховної Ради. Варто відзначити і чудову драму "Свояки", в якій два сини перечать матері намагаючись приєднатись до опору УПА. Ще одним майже шедевром конкурсу стала стрічка "За ковдрами", в якій герой-нероба потрапляє в ілюзорний простір.

Абсолютно неправдоподібним виглядав кастинг до короткого метру "Тімка", де малолітній герой примушуючи до співчуття - викликає роздратування. Дещо передбачуваним є сюжет "серіального" "Пістолету", де чоловік втихомирюється по відношенню до дружини після того, як віднаходить у її сумці знаряддя вбивства... чи самозахисту. Не вразив і претензійний "Зов", в якому герой підпалює грубку грошима. Досить стильною виявилась ретро-стрічка "Перше побачення". Серед конкурсної анімації варто відзначити "Шедевр" Родіона Шуба, в якому він успішно демонструє потуги, які знайомі кожному студенту, що готує диплом. Також дотепною була двохвилинна анімація "Бачили очі, що купували".

У позаконкурсній програмі цікавого було більше. Наприклад оригінальна короткометражка "Уві сні", героїня якої і стиль дещо нагадував знамениту "Алісу" Шванкмайера. Робота представляє собою вдале застосування stop motion animation.  Також цікавий задум був використаний у "Живій фарбі", де за рух картинки відповідає намальоване графіті. Серед 5-ти документальних робіт дві були присвячені темі Чорнобиля. І якщо "Чорнобиль. Голоси" Юстини Дусан може претендувати на актуальність проблематики, а саме показ колишніх ліквідаторів і їх загублений статус у часі, то наступна стрічка "Прип'ять. Мертве місто", навіть попри свій дитячий хронометраж навіває нудьгу вже хоча б з назви. Ми все це вже чули і знаємо. А останні кадри цього фільму взагалі викликають істерику. Говорить бабця і ми бачимо напис: "Тьотя Маша. Жила, живе і буде жити". Абсолютно недоречною була німа картина "Гаманець", яка залишає в невіданні, щодо творчого майбутнього її авторів. Адже якщо любов до кіно проявляється і у самому кіно, і у намаганні когось наслідувати - це не зовсім хороша ознака. Потрібно шукати свою кіномову, а не паразитувати на тому, що не матиме продовження. Сьогодні німе кіно. А завтра? Потішила анімація "Останній лист", за знаменитим твором О'Генрі. Цікавою була соціальна ч/б стрічка "Пробудження", в якій хлопця-лежня кидає дівчина, яка втомилась бути для нього дімробітницею. Під кінець любителям кіно запропонували для перегляду чудову короткометражку Мирослави Хорошун "Фактор Фелліні", яка здобула спеціальну відзнаку на останній "Молодості" і "Маланку" під музику гурту "Гайдамаки".

А ось журі, до складу якого з найвідоміших персонажів входила письменниця Оксана Забужко, актори Богдан Бенюк і Анатолій Хостікоєв, вирішило присудити Гран-прі фестивалю неоднозначній філософській стрічці «MANU 18 374» Мирона Латика. Таким чином молодий режисер у подарунок отримав ноутбук. Серед анімації переможцем був названий присвячений янголам мультфільм "Чистий".

mivanukha 07 липня 2012
Коментарі
 
Ім’я
23 листопада 2017
Ваш коментар

Підписатися на обговорення
Гость
Гость 15 липня 2012 13:18
Гість 11 июля 2012 21:20
а кто эту муру писал?
Максим Івануха. Поясність, будь ласка, суть Ваших претензій.
Рейтинг повідомлення: +2
 
Гість
Гість 11 липня 2012 21:20
а кто эту муру писал?
Рейтинг повідомлення: -2
 

популярні статті

Найкращі акаунти голівудьских зірок в @Instagram

Для публічних особистостей Instagram - це ще одна можливість зробити собі безкоштовну рекламу або ж просто утримати вірну армію фанатів за...

21 вересня 2013

110
159870

Музичний Джеймс Бонд: 10 кращих саундтреків

22 фільми потому і в очікуванні 23ого давайте згадаємо 10 найяскравіших саундтреків до «Джеймса Бонда».

17 жовтня 2012

13
72217

10 "не-сутінкових" фільмів про вампірів

Кінопортал kino-teatr.ua пропонує увазі відвідувачів 10 фільмів про вампірів, відомих і невідомих, якісних і фарсових, а головне -...

18 листопада 2012

72
32681

10 режисерів незалежної України

10 кінорежисерів, які творили нове українське кіно: різне і неоднозначне.

24 серпня 2012

55
25545

TOP-10 найбільш провальних фільмів в історії кіно

10 фільмів, які зазнали найбільшого краху в прокаті

24 червня 2012

132
23028