Панорама, Таланти та інші заходи


Панорама, Таланти та інші заходи

 Участь України в 68-муМіжнародному кінофестивалі «Берлінале»

На цьогорічному, 68-му, Берлінському міжнародному кінофестиваліУкраїна буде представлена  фільмом  «Коли падають дерева» режисерки Марисі Нікітюк. Картина створена міжнародною командою за підтримки Держкіно України. У рамках фестивальної програми Panorama Berlinale відбудеться її світова прем’єра.
З 15-го по 23-те лютого на Європейському кіноринку (EFM) 68-го Берлінале працюватиме Український стенд. Цьогоріч у рамках EFM буде проведено низку заходів, спрямованих на просування України на міжнародному кіноринку та налагодження співпраці з іноземними партнерами. Фінансування та організація роботи стенду та проведення інших заходів здійснюється спільними зусиллями Держкіно та провідними гравцями кіноіндустрії нашої країни.
Про це повідомили організатори Українського стенду і творці фільму під час прес-конференції, яка пройшла 7-го лютого в інформаційному агентстві «Укрінформ».
«Берлінале» – це міжнародний кінофестиваль категорії «А», який вважається одним із найпрестижніших та найбільш відвідуваних кінофестивалів світу і проходить у Берліні (Німеччина). У рамках фестивалю щорічно проводиться Європейський кіноринок (EFM), який є одним із найважливіших місць зустрічі професіоналів у сфері кіноіндустрії: виробників, дистрибуторів, покупців, сейлз-агентів, організаторів фестивалів та кіноринків.
Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив: «Я дуже вдячний всім, хто долучився до організації того, щоб Україна була гідно представлена в Берліні, тому що це одна із найголовніших подій у світовій кіноіндустрії. Для нас, «Берлінале» практично  відкриває фестивальний та індустріальний рік, адже ми плануємо провести ще низку заходів на інших міжнародних кіноринках і фестивалях».
У рамках прес-конференції Асоціація кіноіндустрії України представила дизайн стенду. Уже традиційно головним слоганом стенду стане #UkraineIsYourDestination. Цьогорічний дизайн буде у мінімалістичному стилі, що є близьким для фестивальних кіл європейських країн. Головним мотивом стала пунктирна лінія, що символізує дорогу, умовний шлях кожного до України. 
«Надзвичайно важливо, що уже другий рік поспіль до організації Українського стенду на кіноринку долучаються усі представники національної кіноіндустрії. Це важливий сигнал не лише учасникам індустрії, але й суспільству. Він показує, що спільними зусиллями ми можемо ефективно відстоювати інтереси країни та просувати українські фільми. Україна - це те місце, де народжуються нові смисли, тому розроблений дизайн та слоган #UkraineIsYourDestination підкреслює нашу відкритість до формату копродукції, спільних проектів та надання кіносервісу для зарубіжних партнерів», підкреслив Володимир Яценко, Голова Асоціації кіноіндустрії України.
Українська Кіноасоціація спільно з Асоціацією кіноіндустрії України та на замовлення Держкіно готують оновлений каталог «Українська кіноіндустрія», в якому буде зібрана актуальна інформація про українських кіновиробників.
Серед основних подій, що представлятимуть Україну на кінофорумі:
·18 лютого. Презентація Discover Ukraine в рамках «Country Session» - представлення України іноземним партнерам як кінематографічної локації з оновленим законодавчим середовищем, арсеналом сучасних сервісів та виробничих потужностей. Презентація, підготовлена на замовлення Держкіно Українською Кіноасоціацією, покликана заохотити іноземних кінопрофесіоналів та інвесторів до співпраці з українськими кінематографістами;
·18 лютого. Бізнес-ланч в рамках Co-production Market для 250 професіоналів галузі (за підтримки Фонду Ігоря Янковського); 
·19 лютого.  Вечірка з нагоди представлення українського кіно в рамках 68-го Берлінського МКФ. Захід відбудеться за участі українських та іноземних представників кіноіндустрії й преси.
·20 лютого. Світова прем’єра фільму «Коли падають дерева», реж. Марися Нікітюк у рамках фестивальної програми Panorama Berlinale.
Виконавчий директор Української Кіноасоціації Вікторія Ярмощук зауважила: «Дуже важливо, що ми разом із державою працюємо над розвитком кіно в Україні. Оскільки кіно – це не лише творчість, а й індустрія, важливо працювати спільно і за чітким планом. Тож на початку року ми відпрацювали алгоритм наших дій: після Берліну буде організований Український стенд в Пекіні, потім у Каннах, в Аннесі, у Карлових Варах, Торонто, на кінофестивалі документалістики в Амстердамі і в Таллінні на Baltic Event. Дизайн стенду, який презентували зараз, ми збережемо для всіх наступних заходів, задля того, щоб сформувати у наших потенційних партнерів чіткий та впізнаваний образ України».
Щороку на Берлінському міжнародному кінофестивалі проходить чотириденний ринок копродукції Co-production MarketBerlinale. 550 досвідчених міжнародних продюсерів, дистрибуторів, а також представників фінансових установ, торгових агенцій та телеканалів збираються для ініціювання міжнародної співпраці. Директор фестивалю Дітер Косслік описує Co-production Market Berlinale як «рідний дім для продюсерів та фінансистів, які відвідують Берлінале». Тут вони можуть знайти те, що вони шукають на фестивалі: високоякісні міжнародні проекти, хороші ділові контакти та нові можливості співпраці.
«Фонд вже 6-ий рік поспіль бере участь у найбільших подіях у світі кіно. Цьогоріч, окрім організації стенду, фонд організовуватиме бізнес-ланч на Со-production Market, на який щорічно відбирають 35 найбільш перспективних проектів: «На жаль, цього року жоден український проект не пройшов відбір, але ми сподіваємося, що наступного року тут буде більше українських продюсерів і більше українських проектів зможуть знайти своїх партнерів закордоном. За даними Берлінського кінофестивалю, цьогоріч лише на кіноринок зареєструвалися понад 60 українських продюсерів, а є ще й фестивальні акредитації. Тому делегація українців буде досить потужна і Україна на цьому фестивалі буде помітною», — зазначив директор ГО «Фонд Ігоря Янковського» Тагір Імангулов.
Дебютний повнометражний художній фільм «Колипадаютьдерева» Марисі Нікітюк створений українсько-польсько-македонською командою. Його участь у фестивалі — це визначна подія, яка сприяє визнанню українського кінематографа на міжнародному рівні і продовжує успіхи українських кінематографістів останніх років.
Panorama Berlinale – одна з основних програм фестивалю, заснована у 1982-му році як секція для сміливих та непересічних фільмів, що розширюють рамки смислів та візуальної естетики.
Свою місію Panorama формулює таким чином: «Метою Панорами є пошук по всьому світу нових імпульсів у тенденціях кінематографа, а також показ фільмів з потужним художнім баченням та мужністю бути інакшими».
Серед українських фільмів, раніше представлених у цій секції, були фільми Кіри Муратової «Другорядні люди» (2001) та її короткометражний фільм «Лист до Америки» (2000). В інших програмах «Берлінале» були представлені такі картини:  короткометражні фільми Мирослава Слабошпицького та Нарімана Алієва, повнометражний фільм «Молитва за гетьмана Мазепу» Юрія Іллєнка, документальна стрічка «Школа №3» Єлизавети Сміт, анімаційний фільм Степана Коваля  «Йшов трамвай 9-ий номер» та ін.  
Цього року Panorama проходить під гаслом: Непокора – «політика тіла», головна ідея — стійкість до мачизму.
Під час Берлінале відбудеться 5 фестивальних і 3 закритих покази фільму для професійної спільноти.
Фільм вироблено компанією «Директорія кіно» (Україна), у копродукції з «Message FIlm» (Польща), «Fokus In» (Македонія), «Солар Медіа Інтертейнмен» (Україна) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Польського кіноінституту та Македонського агентства кіно.
Група продюсерів складається з досвідчених у міжнародній копродукції продюсерів: Ігор Савиченко, Роман Климпуш, Володимир Філіппов та Сергій Лавренюк з України, Ізабела Войцек, Віолетта Камінскі, Даріуш Яблонський з Польщі та  Дарко Башескі з Македонії.
Міжнародною дистрибуцією фільму займається Latido Films (Іспанія) на чолі з Антоніо Саура.
«Ми дуже раді що потрапили до цього фестивалю. Це  дійсно дуже важливо не тільки для фільму,  а й для всієї індустрії,  тому що люди, які бачать український фільм у програмі, починають цікавитися всім «пакетом» українських пропозицій. Дуже добре, що буде працювати стендце надважливий майданчик для зустрічей. Стенд своєї країни –  це наш офіс в Берліні. Зробити фільм, який потрапляє в Берлін, – це доволі важка робота і комбінація фінансів, локацій та партнерів. Ми дуже раді, що перший же показ фестивальним відбірникам завершився для нас таким успіхом, як участь у програмі» зауважив Ігор Савиченко, продюсер фільму «Коли падають дерева, «Директорія кіно».
«Ми раді бути причетними до такого яскравого дебюту, особливо напередодні Берлінського кінофестивалю, а також, що зусилля нашої компанії зробили можливим завершення цього фільму вчасно. Доброю традицією стає участь українських фільмів у різноманітних фестивалях й особливо – у міжнародних фестивалях класу «А». Приємно також бачити, як досвідчені кінематографісти з радістю сприймають нову українську хвилю, котра, сподіваюсь, прокотиться усіма доріжками значущих фестивалів», - прокоментував Сергій Лавренюк, співпродюсер фільму «Коли падають дерева», Solar Media Entertaiment.
Також у рамках Європейського кіноринку відбудуться покази: «Кіборгів», реж. Ахтем Сеітаблаєв, «DZIDZIO Контрабас», реж. Олег Борщевський, «Викрадена принцеса», реж. Олег Маломуж, «Ізі» реж. Андреа Ман’яні, «Стрімголов», реж. Марина Степанська.
До програми «Berlinale Talents» відібрано чотирьох представників України: Аллу Бєлую,  Юлію Сердюкову, Єлизавету Сміт і Світлану Шимко. «Berlinale Talents» це щорічний форум та мережева платформа Берлінського міжнародного кінофестивалю для 250 молодих перспективних представників галузі.
Куратор програми фільмів на ЛГБТ-тематику «Сонячний зайчик» Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» Богдан Жук обраний до складу журі премії Teddy Award на Берлінському міжнародному кінофестивалі.
Представники Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»  вже втретє стають суддями найстарішої у світі нагороди для ЛГБТ-фільмів. У різні роки членами журі Teddy Award  ставали Олексій Чащин та Міла Новикова.
У рамках роботи Українського стенду працюватиме координаційний центр. Українські продюсери мають можливість подати заявку для представлення своїх проектів. Це можуть бути як друковані презентаційні матеріали на стенді або трейлери для демонстрації на плазмі, так і окреме місце та час в графіку для проведення зустрічей.
Заявки приймаються до 12 лютого 2018 року на адресу:
Іванна Хіцінська (Асоціація кіноіндустрії України)
(067)1499128
Артем Голосов (Держкіно)
(063)6593636
Посилання на фото та відео презентацію дизайну: https://fex.net/#!427409979513
Фото з прес-конференції – «Укрінформ»
Довідково: 
Громадська спілка «Асоціація кіноіндустрії України» (FilmIndustryAssociationofUkraine) була створена для сприяння всебічному розвитку і популяризації українського кінематографа як в Україні, так і за її межами, разом або у співпраці з органами державної влади, приватними структурами, благодійними фондами та представниками міжнародних структур. Заснована наприкінці 2016 року. Голова Асоціації — Володимир Яценко.
Українська Кіноасоціація (УКА) - фахове неприбуткове відкрите об'єднання продюсерів телебачення і кінематографії, що представляє інтереси галузі виробництва аудіовізуального контенту України. Одним з основних завдань УКА є створення сприятливих умов для вітчизняної індустрії у співпраці з органами державної влади та представниками міжнародних структур. Заснована у 2011 році. Виконавчий директор Асоціації - Вікторія Ярмощук.
«Ініціатива заради майбутнього»  - український благодійний фонд, заснований Ігорем Янковським. Благодійна організація об'єднала однодумців за спільною метою – розробкою та впровадженням освітніх і культурних програм в Україні.
«Коли падають дерева», режисер Марися Нікітюк.
Ссинопсис
В українській провінції розгортається історія 5-річної бунтівної Вітки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси та її коханого молодого бандита Шрама.
Після смерті батька перед Ларисою гостро постає питання подальшого її майбутнього. Лариса хоче творити свою долю власними руками, та за любов до бандита Шрама її осуджує родина. Бабуся, яка переживає лише за те, що скажуть люди, та змучена мати Лариси підштовхують її до стереотипного сценарію життя.
Лариса та Шрам планують втекти разом подалі від бандитів, розрухи та родичів. Але чи зможуть вони заплатити  ціну свободи?
Алексей Першко 08 лютого 2018


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 8831
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 5737
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 3416
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 2997
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 2994