Паралельні траєкторії


Паралельні траєкторії

Показ фільму «Польоти уві сні та наяву» за участі режисера Романа Балаяна та паралельна програма показів до виставки «Польоти уві сні та наяву»
4 лютого на Сцені 6 відбудеться унікальний показ magnum opus Романа Балаяна «Польоти уві сні і наяву» (1982) за участі автора.
Показ культової стрічки 1980-х відкриває програму тематичних кінопоказів в рамках виставки “Польоти уві сні та наяву”. Програма складається з п’яти кінострічок, зафільмованих у період з кінця 1970-х по кінець 80-х років, поєднаних наскрізною темою — людини, яка не вписується в життя суспільства та його моральні канони.
Фільм «Польоти уві сні та наяву», що вийшов у радянський прокат у 1983 році, майже одразу став культовим. «Польоти» – це портрет епохи “брєжнєвського застою”. Своєрідний маніфест інтелігенції, риси якої проглядаються в образі головного героя: безладність, беззмістовна заповзятливість, паралізована здатність обирати та вирішувати.
«Польоти», де знялися топові зірки радянського кіно — Олег Янковскій та Людмила Гурченко, — створені не менш зірковою командою Кіностудії ім. О. Довженка: режисером Романом Балаяном, оператором Віленом Калютою та композитором Вадимом Храпачовим.
Фільм Балаяна разюче відрізняється від доробку Кіностудії ім. О. Довженка у 1970–1980-х роках. «Польоти уві сні та наяву» — не просто винятковий художній твір, це важливий для української культури документ, що зафіксував життя радянського інтелігента в епоху занепаду тоталітарної імперії. Роману Балаяну вдалося зняти не лише драму особистості, а й розробити типаж сучасного урбанізованого героя — те, чого не дали зробити Параджанову в «Київських фресках».
Приходьте побачити «Польоти» на великому екрані та поспілкуватися з видатним українським режисером. Квитки можна придбати у касі Довженко-Центру, вартість – 100 грн
Для броні квитка, заповніть коротку форму https://forms.gle/xkJ1Jjwc5pjpXawy5
Перед сеансом заплануйте візит до Музею кіно Довженко-Центру та огляньте виставку “Польоти уві сні та наяву”, присвячену фільму, його творцям та епосі.
В паралельній програмі виставки «Польоти уві сні та наяву» Довженко-Центр покаже програму фільмів, співзвучних пошукам Романа Баляна та його кіношедевру.
Програма складатиметься з п’яти кінострічок, зафільмованих в період з кінця 1970-х по кінець 80-х років, поєднаних наскрізною темою — людини, яка не вписується в життя суспільства та його моральні канони. Ці фільми зможуть одночасно й продовжити тематику виставки, й вступити з нею в полеміку, показавши «негероїчного» героя «Польотів» Сергія Макарова не як випадкову аномалію, а як неуникний нонконформний архетип пізньорадянських реалій.
Наприкінці 70-х — на початку 80-х років значна частина радянської інтелігенції тікала у «внутрішню еміграцію». Підлаштовуючись під абсурдні соціальні ритуали, переживаючи тотальне неспівпадіння оточуючої реальності та власних надій, не маючи при цьому наснаги до політичного протесту, вона шукала можливості жити своїм життям.
Саме про це розповідають фільми програми, що символічно розпочнеться титульною роботою виставки, стрічкою Романа Балаяна. Після цього програма звернеться до двох дуже близьких за тематикою стрічок «Осінній марафон» та «Автопортрет невідомого», де під іншим кутом показано кризу головного героя, який, подібно персонажу «Польотів уві сні та наяву», не вписується в тогочасне пересічне життя. Про людину, яка вже вимушено випадає з системи, розповідають дві останні стрічки програми — «Бич божий» та «Смиренний цвинтар». Разом ці фільми створюють гіркий портрет цілого покоління, що вірило в високі ідеали, але потенціал до змін відчувало лише в індивідуальному ескапізмі та побутовому інфантилізмі.
Програма показів.
4 лютого. Польоти уві сні та на яву (1982), за участі режисера Романа Балаяна
11 лютого. Осінній марафон (1979), реж. Георгій Данелія
18 лютого. Автопортрет невідомого (1988), реж. Вячеслав Криштофович
25 лютого. Бич божий (1988), реж. Олег Фіалко
4 березня. Смиренний цвинтар (1989), реж.Олександр Ітигілов

Алексей Першко 02 лютого 2021Ім’я:
18 квітня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 13 – 23 квітня

25 березня 2021 0 2145
Весна все ж буде Весна все ж буде

Фестиваль «Французька весна в Україні – 2021» оголошує кінопрограму

31 березня 2021 0 1665
Всесвіт води в Таїланді Всесвіт води в Таїланді

Sony Pictures Entertainment та Amazan Falls відкриють перший тематичний парк розваг «Columbia Pictures’ Aquaverse» у Таїланді

08 квітня 2021 0 978