Пітер Джексон. до Середзем'я


Пітер Джексон. до Середзем'я

Ось уже майже 15 років ім'я Пітера Джексона асоціюється у любителів кіно виключно з однією франшизою - це людина, яка перенесла на великий екран (більш ніж успішно) героїв творів Джона Р.Р. Толкіна. Хоббіти, ельфи, гноми, орки, маги і дракони: Джексон став королем Середзем'я, і через місяць виходить його вже шостий фільм з цього циклу. Але що знімав Пітер до того, як зануритися в світ фентезі? Відповідь на це питання може здивувати всіх, хто не надто пильно знайомий з творчістю режисера.

"Иношопланетне рагу"Свій перший повний метр Джексон знімав впродовж декількох років на студентську стипендію і вклався в 300 доларів, якщо не рахувати вартість відеокамер і гонорари друзям, які в ньому зіграли. Сам Джексон в цілях економії виконав дві ролі, а маски іншопланетян були випечені в духовці у нього вдома.

Фільм був показаний на Канському фестивалі, після чого права на нього продали в 12 країн. "Иншопланетне рагу" стало абсолютно культовим явищем, відсили до якого досі зустрічаються в шоу-бізнесі.

Рік випуску: 1987
Рейтинг IMDB: 6.80
Rotten Tomatoes: 68%"Познайомтеся з Фіблами"Наступним проектом Джексона і його команди стала музична чорна комедія, в якій використовувалися ляльки. Спочатку "Познайомтеся з Фіблами" мав стати короткометражкою для ТВ, але японські інвестори несподівано проявили ентузіазм і виступили в ролі продюсерів.

"Наш гумор відштовхує багатьох людей, - говорив Джексон. - Він дуже темний і дуже дикий". "Маппет Шоу, яке сидить на наркотиках", - заявили у відповідь критики.

Рік випуску: 1989
Рейтинг IMDB:
6.70
Rotten Tomatoes: 70%"Жива мертвечина"Історія про вірус зомбі, який потрапив разом з мавпою з таємничого острова в Нову Зеландію, стала комерційним провалом, але після виходу "Володаря кілець" звісно отримала культовий статус.

Кінокритики визнали "Живу мертвечину" однієїю з найкривавіших картин в історії кіно, вона отримала 13 спеціалізованих нагород і підвела риску під захопленням Джексона хоррорами. Цікаво, що кілька акторів, що знялися у фільмі, з'явилися в епізодах "Володаря кілець".

Рік випуску: 1992
Рейтинг IMDB: 7.60
Rotten Tomatoes: 86%"Страшили"Підтримка відомого режисера Роберта Земекіса дозволила Джексону знімати фільм в Новій Зеландії, хоча продюсували його вже американці. На головну роль була запрошена зірка "Назад в майбутнє" Майкл Джей Фокс, який зіграв людину, що вміє бачити і розмовляти з примарами.

В прокаті "Страшили" пройшли не надто вдало (29 млн зборів при бюджеті в 26), але критики картину оцінили. Ще цінніший фільм від того, що став останньою роботою Фокса на великому екрані - незабаром актор пішов на ТВ, а в 2000-му в нього діагностували хворобу Паркінсона.

Рік випуску: 1996
Рейтинг IMDB: 7.20
Rotten Tomatoes: 64%Уже в 1997-му Джексон отримав права на екранізацію книг Толкіна ...

ЮШ 31 жовтня 2014


Ім’я:
08 травня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 1677
Початок весни Початок весни

Стартують покази онлайн-кінопрограми «Французької весни в Україні – 2021»

23 квітня 2021 0 1492
І вдома, і в кіно І вдома, і в кіно

8-й Чілдрен Кінофест оголосив програму

28 квітня 2021 0 1024
Не блокбастерами єдиними Не блокбастерами єдиними

Фестиваль американського кіно «незалежність» відбудеться 13-19 травня у Києві

29 квітня 2021 0 950
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня)

Кінотеатри відкриваються!

30 квітня 2021 0 905