Втеча з Шоушенка. Таємниці фільму


Втеча з Шоушенка. Таємниці фільму
Як називається найкращий у світі фільм? Якщо вірити користувачам найавторитетніших сайтів про кіно, це тюремна драма «Втеча з Шоушенка». Як і багато інших, цей фільм отримав світову популярність лише через роки після виходу на екрани. В далекому 1994 році вийшла друга повнометражна стрічка Френка Дарабонта (перша демонструвалася тільки на ТБ). Заснована на маловідомій повісті Стівена Кінга, картина дуже скромно пройшла в прокаті, навіть не окупивши виробничого бюджету. «Втеча» отримала 7 номінацій на премію «Оскар», але не зуміла відвезти додому жодної статуетки, у всіх основних номінаціях програвши «Форресту Гампу». Хто тоді міг знати, що після виходу на DVD фільм отримає культовий статус, і до цього дня буде вважатися найкращим за всю історію кінематографу.
Нещодавно «Втечі з Шоушенку» виповнилося 20 років із дня випуску на екрани. На честь цієї події портал kino-teatr.ua згадав факти, які ви могли не знати.
Знаменитий кадр, в якому головний герой вибирається з-під землі під проливним дощем, був єдиним, який можна було взяти у фільм. Всі інші дублі цього моменту були зіпсовані через відсутність фокусу.
На початку фільму руки, що заряджають пістолет, належать режисеру фільму Френку Дарабонту, оскільки деякі епізоди фільму почали знімати ще до затвердження всіх виконавців ролей.
Стівен Кінг продав права на екранізацію своєї повісті за один долар, оскільки з режисером фільму його пов'язувала давня дружба. Дарабонт раніше екранізував іншу книгу Кінга «Жінка в палаті» у вигляді короткометражки. Відтоді вони практично не бачилися, але, тим не менш, вели активне листування. Зустріч відбулася лише після того, як Френк проявив інтерес до «Шоушенка».
Назва фільму дуже не подобалася продюсерам. На їх думку, слово «Шоушенк» було заскладним для вимови і не запам'яталося б глядачеві. Іншими варіантами назви були «Стіни надії», «Осуд» та «Надія вмирає останньою».
Після перегляду «Втечі з Шоушенка» Стівен Спілберг описав свої враження так: «Цей фільм, як жувальна гумка - якщо ви наступите на нього, він прилипає до вашого взуття».
Дарабонт розповідав, що черпав натхнення із фільму Мартіна Скорсезе «Славні хлопці». Він переглядав його щонеділі і вчився, як треба використовувати закадровий голос.
Сам Стівен Кінг одного разу заявив, що «Втеча з Шоушенка» - найточніша екранізація його оповідань. Це квінтесенція «тюремного» кіно, яке він так любив дивитися в дитинстві.
Френк Дарабонт присвятив фільм пам'яті свого агента Алена Гріна, який допоміг йому запустити цей проект. Грін помер від СНІДу незадовго до закінчення зйомок.
Коли Ред подає комісії папери на дострокове звільнення, на його «молодій» фотографії обличчя Альфонсо Фрімана, молодшого сина Моргана Фрімана. Альфонсо також з'являється у фільмі в маленькому епізоді.
Студія спочатку хотіла зняти Тома Круза в ролі Енді Дюфрейна і Харрісона Форда в ролі Реда.
Будівля старої в'язниці в Менсфілді, де частково знімали фільм, збиралися знести ще до зйомок. За домовленістю знесення відклали на рік. У результаті, будівлю все-таки зруйнували, крім адміністративного корпусу і одного камерного (на їх базі пізніше створили музей).
Американське товариство захисту тварин виступило з критикою на адресу фільму, в якому єдиним представником фауни став ворон старого Брукса. У картині є сцена годування птиці черв'яком, якого знайшли під час обіду в тарілці головного героя фільму. Товариство наполягло на тому, щоб була використана вже мертва личинка, яка загинула своєю природною смертю. Після того, як така особина була знайдена, сцену відзняли.
Нечистоти в каналізаційній сцені були зроблені з шоколадного сиропу, змішаного з тирсою і водою.
Чоловік, який сидить в тюремному автобусі за Томмі Вільямсом (актор Джил Беллоуз) - Денніс Бейкер - колишній начальник в'язниці Менсфілд, в якій знімався фільм.
На відміну від багатьох картин, вирізані сцени «Втечі з Шоушенка» не були наявні в жодному виданні фільму. Дарабонт соромився невдалих дублів, тому ніколи не давав добро на те, щоб ці сцени побачили глядачі.
Сергей Задко 18 жовтня 2014


Ім’я:
10 травня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 1849
Початок весни Початок весни

Стартують покази онлайн-кінопрограми «Французької весни в Україні – 2021»

23 квітня 2021 0 1665
І вдома, і в кіно І вдома, і в кіно

8-й Чілдрен Кінофест оголосив програму

28 квітня 2021 0 1202
Не блокбастерами єдиними Не блокбастерами єдиними

Фестиваль американського кіно «незалежність» відбудеться 13-19 травня у Києві

29 квітня 2021 0 1129
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня)

Кінотеатри відкриваються!

30 квітня 2021 0 1090