Пам'ятай. Таємниці фільму


Пам'ятай. Таємниці фільму
Нещодавно фільму «Пам'ятай» виповнилося 14 років з того дня, коли він вийшов на екрани. На честь цієї події портал kino-teatr.ua згадав факти про фільм, які ви могли не знати.
Спочатку режисер планував поставити на фінальних титрах пісню Paranoid Android своєї улюбленої групи Radiohead, але потім вирішив, що авторські відрахування занадто великі для бюджету фільму.
Біля мотелю можна помітити білу Honda Civic, припарковану поруч із Jaguar Леонарда. Це машина режисера Крістофера Нолана.
На оригінальній версії DVD, що була випущена обмеженим тиражем, глядач має можливість подивитися фільм, в якому сцени розставлені згідно з хронологією.
Першим, кого хотів бачити Крістофер Нолан в ролі Леонарда, був актор Алек Болдуїн.
Сценарій Крістофера Нолана заснований на розповіді Memento Mori, яку написав його брат Джонатан. Але досі «Пам'ятай» вважається оригінальною постановкою, а не адаптацією лише тому, що розповідь була опублікована після релізу фільму.
Тату-салон «Емма Томас», який відвідує головний герой, названий на честь дружини режисера Емми Томас, яка виступила помічником продюсера фільму.
В одній зі сцен Леонард швидко проходить перед магазином коміксів. На вікні магазину можна помітити емблему Бетмена. Крістофер Нолан пізніше зніме трилогію фільмів про цього героя.
Під час зйомок сцени, де Тедді вимовляє: «Звідки ти можеш знати, виродок!», режисерові Крістоферу Нолану не сподобалося, як Джо Пантоліано, який грав Тедді, вимовив кінцівку цієї фрази. У результаті Нолан останні слова озвучив самостійно.
Назва хвороби, якою страждає Леонард - антероградна амнезія. Це - нездатність згадати нову інформацію, засвоєну людиною після події, що спровокувала амнезію. Протягом 50-х років минулого століття лікарі вивчали деякі форми епілепсії і проводили ряд операцій на мозку, які викликали точно такі ж проблеми з пам'яттю.
Серед речей дружини Леонарда, які були розкладені номером мотелю, можна помітити годинник. Вони були вкрадені героєм по імені Білл у фільмі Нолана «Переслідування» (1998).
Перед зйомками сцени бійки Джиммі Ларрі Холден попросив Гая Пірса битися по-справжньому. Пірс, колишній бодібілдер, погодився, і залишив справжні синці на тілі партнера.
Номер телефону Тедді, 555-01-34, такий самий, як і в Марли Зінгер з «Бійцівського клубу».  
Сергей Задко 23 березня 2015Ім’я:
16 січня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Реальний Санта-Клаус, якого ми заслужили Реальний Санта-Клаус, якого ми заслужили

31 грудня, незважаючи на очікуваний в Україні локдаун, в кінотеатральний прокат виходить фільм з різдвяною тематикою - "Полювання на...

21 грудня 2020 0 4257
Що в кіно? Прем'єри тижня (16-22 грудня) Що в кіно? Прем'єри тижня (16-22 грудня)

«Диво-жінка» та інші новинки прокату.

16 грудня 2020 0 3969
Не Бондом єдиним Не Бондом єдиним

Прем’єра двадцять п’ятого фільму з серії бондіани, де Агента 007 вп’яте (і востаннє) зіграє Крейґ переносилась уже багато раз. Тому...

21 грудня 2020 0 1846
Що в кіно? Прем'єри тижня (24-30 грудня) Що в кіно? Прем'єри тижня (24-30 грудня)

Новий мультфільм Pixar, українські комедії, Квартет І та інші новинки прокату.

23 грудня 2020 0 1830
Фільми-події та лауреати Фільми-події та лауреати

Найкращі фільми 2020 року від Arthouse Traffic покажуть у кінотеатрі «Жовтень»

21 грудня 2020 0 1822