Пам'ятай. Таємниці фільму


Пам'ятай. Таємниці фільму
Нещодавно фільму «Пам'ятай» виповнилося 14 років з того дня, коли він вийшов на екрани. На честь цієї події портал kino-teatr.ua згадав факти про фільм, які ви могли не знати.
Спочатку режисер планував поставити на фінальних титрах пісню Paranoid Android своєї улюбленої групи Radiohead, але потім вирішив, що авторські відрахування занадто великі для бюджету фільму.
Біля мотелю можна помітити білу Honda Civic, припарковану поруч із Jaguar Леонарда. Це машина режисера Крістофера Нолана.
На оригінальній версії DVD, що була випущена обмеженим тиражем, глядач має можливість подивитися фільм, в якому сцени розставлені згідно з хронологією.
Першим, кого хотів бачити Крістофер Нолан в ролі Леонарда, був актор Алек Болдуїн.
Сценарій Крістофера Нолана заснований на розповіді Memento Mori, яку написав його брат Джонатан. Але досі «Пам'ятай» вважається оригінальною постановкою, а не адаптацією лише тому, що розповідь була опублікована після релізу фільму.
Тату-салон «Емма Томас», який відвідує головний герой, названий на честь дружини режисера Емми Томас, яка виступила помічником продюсера фільму.
В одній зі сцен Леонард швидко проходить перед магазином коміксів. На вікні магазину можна помітити емблему Бетмена. Крістофер Нолан пізніше зніме трилогію фільмів про цього героя.
Під час зйомок сцени, де Тедді вимовляє: «Звідки ти можеш знати, виродок!», режисерові Крістоферу Нолану не сподобалося, як Джо Пантоліано, який грав Тедді, вимовив кінцівку цієї фрази. У результаті Нолан останні слова озвучив самостійно.
Назва хвороби, якою страждає Леонард - антероградна амнезія. Це - нездатність згадати нову інформацію, засвоєну людиною після події, що спровокувала амнезію. Протягом 50-х років минулого століття лікарі вивчали деякі форми епілепсії і проводили ряд операцій на мозку, які викликали точно такі ж проблеми з пам'яттю.
Серед речей дружини Леонарда, які були розкладені номером мотелю, можна помітити годинник. Вони були вкрадені героєм по імені Білл у фільмі Нолана «Переслідування» (1998).
Перед зйомками сцени бійки Джиммі Ларрі Холден попросив Гая Пірса битися по-справжньому. Пірс, колишній бодібілдер, погодився, і залишив справжні синці на тілі партнера.
Номер телефону Тедді, 555-01-34, такий самий, як і в Марли Зінгер з «Бійцівського клубу».  
Сергей Задко 23 березня 2015
Like

Ім’я:
06 квітня 2020
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (12-18 березня) Що в кіно? Прем'єри тижня (12-18 березня)

Супергерой Він Дізель, Піноккіо та інші новинки прокату.

11 березня 2020 0 1294
Українське кіно під загрозою Українське кіно під загрозою

Офіційне звернення кіноспільноти

20 березня 2020 1 653
 Претенденти на 4-ту Дзигу Претенденти на 4-ту Дзигу

Оголошено список номінантів на Четверту Національну Кінопремію "Золота Дзиґа"

18 березня 2020 0 646
«Молодість» - не Канни «Молодість» - не Канни

MO49. Кіно #НеБезПитань

20 березня 2020 0 608
Джеффрі Раш: від пірата до аристократа Джеффрі Раш: від пірата до аристократа

Перша серйозна роль Джеффрі Раша принесла йому «Оскар» та стала ідеальним стартом у кар'єрі талановитого австралійця. Тепер актор є зразком...

01 квітня 2020 2 329