Проект GogolFest ArkSquat


Проект GogolFest ArkSquat
Від мультидисциплінарного міжнародного фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST 2017 Ковчег
Протягом серпня і на весь період роботи фестивалю ГОГОЛЬFEST 2017 Ковчег, до 18 вересня включно, на території колишньої кінокопіювальною фабрики, що прилягає до Довженка-Центру (вул. Васильківська, 1), працює найамбітніший проект ГогольFest 2017 - перформативне-візуальний GogolFest ArkSquat - "Ковчег для творців".
Темою ювілейного 10-го ГОГОЛЬFEST стала концепція Ковчега, як місця збору близьких по духу людей, які знайшли один одного в хаотичному недетермінірованного світі і GogolFest ArkSquat став арт-відображенням цієї ідеї в реальності.
GogolFest ArkSquat - це грандіозний масштабний перформанс, спроба розгляду феномена мистецтва в парадигмі колективні спільних дій. Це - велика загальна інсталяція, що з'єднує індивідуальне і колективне, інтимне і публічне, особисті цілі і спільні прагнення, масштабну общесоциальную ідею і індивідуально інтерпретовані тези. У цьому проекті арт-об'єктом стає не тільки підсумок діяльності художників, не тільки артефакт, а й сам процес створення твору мистецтва, який чинять на очах спостерігачів.
Проект реалізується в старій будівлі колишньої кінокопіювальною фабрики, в якому довгий час працювала анімаційна студія "Борисфен". Після її переїзду, будівлю довгий час пустувало. Зараз, хоча будівля знаходиться в задовільному стані, було прийнято рішення його знести. Відразу по закриттю проекту GogolFest ArkSquat, перетворене в арт-об'єкт будова буде зруйновано.
"Людина приходить, і в цьому просторі відчуває атмосферу, бачить ідею і починає цю ідею реалізовувати. Ми спеціально самі тут нічого не міняли. Залишили дух початку, вихідної точки.
На фестивалі GogolFest ArkSquat стане оупен Спейс, це простір буде відкрито для всіх користувачів, тут будуть продовжувати працювати лабораторії, театральні резиденції, хореографічні майданчики, гратимуть музику, показувати кіно ", - розповів Максим Демський, куратор проекту.
"Для мене найцікавіше в цьому проекті - це процес, коли люди поєднуються, починають знайомитися, дізнаватися щось нове завдяки один одному і починають разом придумувати і створювати щось нове", - поділився Павло Демиденко, координатор GogolFest ArkSquat.
Для участі в проекті було оголошено опен-колл. Було прийнято понад 100 заявок з 10 регіонів України. З них відібрано 50. GogolFest ArkSquat - міжнародний проект. У нього влилися незалежні митці з США, Франції, Грузії, Німеччини та Великобританії. Серед них Нік Джексон (Nick Jackson, USA) з проектом "Комікси" і Люсі Ван Дер Ельст (Lucie Van Der Elst, France).
Серед найпомітніших візуальних проектів GogolFest ArkSquat: "Лабораторія" від Анни Надуда, "Секонд Хенд" від Жанни Кадирової, масштабне арт-простір під патронажем Вікторії Бурлаки, арт-проекти "Безпечний сон", як осмислення феномена відпочинку, і "Злива», заснована на легенді про Всесвітній потоп з книги Буття, від Вальдемара Клюзко і ін.
В рамках однієї з візуал-резиденцій стріт-артисти України об'єдналися щоб реалізувати задум Мура - містичної мандали, яка охопить весь фасад будівлі GogolFest ArkSquat. Проект називається F.А.T. - Free Art Territory. Над його втіленням працюють художники об'єднання Artheaven - Space Іmagination Максим Зайцев, Роман Полієнко, Ілля Кудіненка. Координатор - Укр Калмиков.
У перформативной програмі, широко представленої в GogolFest ArkSquat, вже зараз проходить резиденція літературно-пластичного проекту Флори Боровик, куратора програми, і твій Юліч, поетеси, переселенки з Донецька, під назвою "поїдає цукерки". Це перформанс про пошук справжніх осіб друг у друга, про те, що даний скрsивается під обгорткою. Надалі, на час фестивалю, на території GogolFest ArkSquat розгорнеться багатосерійний site-specific перформанс. Перформери будуть інтегруватися в конкретне середовище - простір численних кімнат, коридорів і сходових прольотів будівлі.
Театральна програма буде представлена ​​театральної резиденцією від ЕТК (Європейської Театральній Конвенції) і почне свою роботу з 1 вересня. У ній візьмуть участь п'ять європейських театральних режисерів: Пітер Кант (Великобританія), Катаріна Шенк і Шарлен Марков (Німеччина), Автанділ Діасамідзе і Ана Цуцкарідзе (Грузія). Резиденти будуть слідувати концепції ювілейного ГОГОЛЬFEST - "Ковчег" і створять з молодими українською акторами інверсивний спектакль-квест «ark EUROPA», прем'єра якого відбудеться 16-17 вересня в Центрі-Довженко.
Кінопрограма (7 -17 вересня) в GogolFest ArkSquat проходить під керівництвом організації СУЯ ( "Сучасне Українське Кіно"). Заплановані національний конкурс СУЯ, покази українських і зарубіжних фільмів, майстер-класи та перформанси. Наприклад, Павло Куцуйок, австрійський документаліст, який народився в Молдавії і закінчив майстерню Міхаеля Ханеке, представить на кінопрограмі ArkSquat дві своїх стрічки і проведе майстер-клас.
Куратор проекту GogolFest ArkSquat - Максим Демський
Координатор проекту GogolFest ArkSquat - Павло Демиденко
Координатор розпису фасаду - Рус Колмиков.
Куратор перформативной програми - Флора Боровик
Куратор театральної резиденції - Андрій Палатний
Куратор кінопрограми - Валерія Сочівец
Третім поверхом GogolFest ArkSquat опікується Вікторія Бурлака - куратор київських галерей "Цех" (2005 - 2006), "Мала Галерея" Мистецького Арсеналу "(2007 - 2012), власниця" Галереї на Інститутській "(" Institutskaya Gallery ") з 2009 року, учасниця української експозиції 55-й Венеціанській бієнале.
Партнерами GogolFest ArkSquat і проекту побудови Ковчега на ВДНГ виступають компанії Sadolin і Київський картонний комбінат.
Офіційні партнери ГОГОЛЬFEST 2017: StarLight Entertainement, Сoncert.Ua, ВДНГ, Довженко-Центр, Київський академічний драматичний театр на Подолі.
Фестиваль проходить за підтримки КМДА, Міністерства культури України, Посольства США в Україні, Посольства Швейцарії у Україні, Посольства Литви в Україні, Посольства Ізраїлю в Україні, Посольства Бельгії в Україні, Італійський інститут культури в Україні, Литовський культурний інститут в Україні, Французька інститут культури в Україні, Посольство Франції в Україні, Міністерство закордонних справ в Норвегії, Міністерство культури в Норвегії Польський інститут в Києві, European Cultural Foundation, Swiss Cooperation Office Ukraine, Kulturamt des Landeshauptsadt Stuttgart, Ministerium für Wissenscha ft, Forschung und Kunst Baden Württemberg, Goethe-Institut Ukraine.
Медіа-партнери: Новий Час, Лівий Берег, Styler (РБК-Україна), L'Officiele, platfor.ma, bit.ua, The Village.Ukraine, Cultprostir, Наш Київ, Сhernozem, Old Fashioned Radio, Іntercity
Don Simon - офіційний винний партнер ГОГОЛЬFEST на ВДНГ.
Алексей Першко 21 серпня 2017


Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 10585
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 6646
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 4328
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3901
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3899