Дороговказ Довженко


Дороговказ Довженко
Довженко-Центр відкрив перший регулярний сезон
14 вересня 2018 року Довженко-Центр відкрив перший сезон регулярних подій і запустив оновлений публічний простір - лобі першого поверху. Час для заходу, який відвідав весь кінематографічний бомонд України, обраний вкрай вдало - недавно були відзначені День українського кіно, день народження Олександра Довженка і самого Довженка-Центру.
Подія називалося «Довженко 1» і в його ході було відкрито нове публічний простір лобі Довженко-Центру, яке було створено як meeting point для відвідувачів, резидентів і команди Центру. У ньому розмістилися унікальна для українських культурних закладів сервісна інфраструктура: ресепшн, мікросцена для театральних і музичних подій, кінозал, музейний магазин і ресторан етеру (який і пригощав гостей заходу). Відкриття лобі ознаменувало початок першого сезону регулярних культурних подій Довженко-Центру і резидентів у власних стінах. 14 вересня Довженко-Центр презентував себе як простір з регулярним репертуаром кінопоказів та освітніх кіноподій, з театральним репертуаром «Сцени 6» (найгучнішою подією має стати українська прем'єра п'єси знаменитого українського драматурга Наталії Ворожбит «Погані дороги») і різноманітною арт-програмою резидентів центру. Цю програму відкривали відразу два унікальних українських музичних колективи світового рівня: спочатку виступив (вперше за 2 останні роки) Український імпровізаційний ансамбль під керуванням Дмитра Радзецького, а потім Sed Contra Ensemble супроводжував своєю чудовою музикою показ першого (зі збережених) фільму Олександра Довженка «Ягідка кохання ».
А тепер докладніше про програму першого сезону «Довженко-Центру» на вересень-грудень 2018 року.
- Екскурсії в фільмофонд пройдуть по суботах 29 вересня, 27 жовтня і 24 листопада (о 16:00), 22 грудня - о 14:00.
- Культурфільм - традиційна кінолекційний освітня програма, формат якої виходить за рамки академічного кіноосвіти, розглядає кіно в його соціальному, культурному та історичному вимірах. Ця міждисциплінарна ініціатива об'єднує синефільській досвід з аналітичним - тематичні ретроспективи фільмів з їх критичним осмисленням в форматі лекцій українських та іноземних кінознавців, істориків, філософів і дослідників культури. В рамках першого сезону «культурфільми» пройдуть 2 кінолекторію: «Кіноревізія Донбасу 2.0» (по четвергах, 15, 22 і 29 листопада) і «Театр військових дій. Сергій Лозниця »(15 і 16 жовтня).
- КІНОКЛУБ ДОВЖЕНКО-ЦЕНТРУ - регулярні серії тематичних кінопоказів, від своїх підшефних відомими українськими кінознавцями по середах. У цьому сезону пройдуть дві ретроспективи - ігрових фільмів Old School (в неї увійдуть фільми з «Невідомих 90-х» - українські стрічки того бурхливого десятиліття) і неігрових фільмів Old School.doc, яку представить кінооператор і продюсер Світлана Зінов'єва. Також в рамках Кіноклубу пройде авторська програма сучасного світового кіно «Клуб кінолюбовніков» з підназвою Music Box, в якій кінокритик Андрій Алферов зібрав фільми про музику і музикантів (Вікторя Цоя, Ієна Кертіса, Іггі Попа і Курта Кобейна).
КОЛО ДЗИГИ - серія музичних кіноперформансів, давно стали візитною карткою Довженко-0Центра. У цій програмі, яку особисто курирує директор Центру Іван Козленко, можна буде побачити «Турксиб» (реж. Віктор Турин, 1929) в музичному супроводі Bronnt Industries Kapital з Великобританії, «Богиню» (реж. Юнган У, 1934) в супроводі Єгора Забелова (Білорусь), «Документи епохи» (реж. Леонід Могилевський, 1928) в супроводі колективу Son Sovy і «Станція« Пупки »(реж. Ханан Шмаін, 1931) під музику Альберта Цукренко. Ці перформанси відбуватимуться щочетверга (4 жовтня, 8 листопада, 6 і 21 грудня).
Також в програмі Довженко-Центру Дні аматорського кіно «ВЕХАЕС», книжкові вечора і маса освітніх програм для дітей та підлітків, покликаних виховати підростаюче покоління глядачів.
ПОТЯГ ДОДОМУ - це кінокабаре покликане повернути на батьківщину кінодіячів, які колись емігрували в прямому і переносному сенсі. На цей раз додому (і в український контекст) повернуться актриса і співачка Рената Богданська (з ініціативи журналіста і дипломата Богдана Нагайло) і режисер і продюсер Міхал Вашинський (з ініціативи письменника і сценариста Станіслава Цалика і режисера Олега Чорного).
Так що ми настійно радимо уважно стежити за програмами Довженко-Центру на сайті http://www.dovzhenkocentre.org/ і сторінці в Facebook https://www.facebook.com/dovzhenko.centre/.
Алексей Першко 17 вересня 2018


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар
Гість
Гість 18 вересня 2018 04:46
0
Відвідавши зазначену подію, наочно переконався, що дивитися там можна хіба що німі фільми (причому без жодного музичного супроводу), адже акустика у цьому відремонтованому просторі на першому поверсі Центру абсолютно ніяка, саунд спотворюється до майже повної  нерозбірливості? А інакше й бути не могло, бо науку фізику не можна обманути і акустика всередині великої бетонної коробки, якою є оновлене фойє, просто не може бути іншою. Чи то у Довженка-центру не вистачило знань що подібні приміщення мають мати спеціальну архітектурно-акустичну обробку, чи то просто не вистачило грошей. Адже треба було там ще й побудувати офіс такого-собі ТОВ "Смарт-плаза", який з благословління Ніщука, Кличка та Козленка  буде забудовувати майданчик колишньої кінофабрики (видно нинішньому мінкульту реальні кіновиробничі підприємства виявилося непотрібними: і складно, і дорого, і піаритися важко). А може це саме офіс "Смарт-плази" там насамперед будувався державним коштом, а розрекламоване фойє лише побічний продукт?
 
І ще трохи про гіркий присмак, який залишила подія. Я про ставлення сучасних чиновників до простих людкй, чиновників, які вважають, що піймали Бога за бороду і це назавжди.
 
На відкритті чи то нових сходів-дверей, чи то розчищеного від внутрішніх стін 1-го поверху перебувало кілька працівників ще кінокопіювальної фабрики, які фактично створювали це підприємство, і плодами праці яких зараз користується "Козленко і його команда", як вони себе постійно називали на заході. Серед них бу
.

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 8981
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 5809
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 3487
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3069
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3068