Реальний Санта-Клаус, якого ми заслужили


Реальний Санта-Клаус, якого ми заслужили

31 грудня, незважаючи на очікуваний в Україні локдаун, в кінотеатральний прокат виходить фільм з різдвяною тематикою - "Полювання на Санту".

Дія комедійного бойовика розгортається на Алясці, де разом зі своєю темношкірою жінкою живе літній фермер Кріс Крінгл (Мел Гібсон). У сивому бородатому здоровилі, який озлобився на весь світ, не одразу можна впізнати легендарного Санта-Клауса.

Здається, такого Санту ще ніхто не бачив. Втомленого, змученого багаторічною роботою і розчарованого погано вихованими дітьми. Саме таким постає Санта в різдвяному комедійному бойовику "Полювання на Санту".

Кріс Крінгл управляє фабрикою з виробництва різдвяних іграшок і ледве зводить кінці з кінцями. Все тому, що більшість дітей дуже погано поводяться для того, щоб отримати Різдвяний подарунок. А уряд, який субсидує це збиткове підприємство, змушений скоротити розмір щорічної дотації.

Сучасний Санта цілком міг би бути таким. Власником бізнесу, який насилу справляється зі стресом від боротьби зі світом, що змінюється. І у нього є підстави для втрати веселого святкового настрою.

Виходить так, що всі навколо заробляють гроші на його іміджі й добрих справах, а він не в змозі сплатити рахунок за електроенергію. Все, що йому лишається, це зганяти свою злість на боксерській груші або стріляти з пістолета по банках. Здавалося б, ці заняття не дуже підходять відомому добряку. Але, як він сам каже в трейлері: - "Думаєш, я отримав цю роботу через пузо та хо-хо-хо?"

Суворий характер знадобиться Санті в подальшому, як і вміння користуватися зброєю. Характер - коли до нього з'являться військові з пропозицією перетворити фабрику іграшок в завод з виробництва деталей для винищувачів. Зброя - коли один багатий та мстивий хлопчик, який отримав замість очікуваного подарунка шматок вугілля, відправить за головою Санти професійного кілера.

У цій жорстокій новій реальності незмінно підтримує Кріса його дружина Рут. Вона намагається відродити святковий дух свого чоловіка, вправно в'яже, пече печиво і, як і належить бойовій подрузі, в разі чого допоможе відстрілятися.

Провокаційна концепція фільму "Полювання на Санту" виділяє його зі звичного ряду різдвяних фільмів. Творці картини прагнули об'єднати зимову казку з кримінальною історією, зробивши безсмертного Санта-Клауса метою вбивства на замовлення.

Казкові ельфи в компанії солдат американської армії, темношкіра дружина Санти, найманець на ставці у підлітка - таке химерне переплетення характерів і персонажів налаштовує на комедійний лад.

Однак глядачам, які очікують що фільм про Санту буде доброю різдвяною комедією, слід знати, що це, в першу чергу, бойовик. У ньому багато натуралістичних кривавих сцен, в дусі Тарантино. Як це поєднується з дзвіночками популярної різдвяної мелодії та чарівною атмосферою свята варто побачити. В кінотеатрах України "Полювання на Санту" демонструватиметься лише тиждень - з 31 грудня.

root 21 грудня 2020Ім’я:
25 лютого 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (28 січня-3 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (28 січня-3 лютого)

Міла Йовович, Іванна Сахно, Ден Стівенc та інші зірки в новинках прокату.

27 січня 2021 0 3401
Пахнути як в кіно: легендарні парфуми в улюблених фільмах Пахнути як в кіно: легендарні парфуми в улюблених фільмах

Кінематограф - вид мистецтва, який успішно поєднує в собі різні напрямки: від музики до архітектури. Вони беруть участь в побудові сюжету,...

04 лютого 2021 0 3287
Ангел і диктатор
ексклюзив
Ангел і диктатор

Підсвідоме Бруно Ганца

27 січня 2021 0 2091
Що в кіно? Прем'єри тижня (4-10 лютого) Що в кіно? Прем'єри тижня (4-10 лютого)

Джаред Лето, Дензел Вашингтон, Кері Малліган та інші зірки в новинках прокату.

03 лютого 2021 0 1656
Паралельні траєкторії Паралельні траєкторії

Показ фільму «Польоти уві сні та наяву» за участі режисера Романа Балаяна та паралельна програма показів до виставки «Польоти уві сні та...

02 лютого 2021 0 1548