Робертс, Роговцева, Сенцов, Жванецький та інші


Робертс, Роговцева, Сенцов, Жванецький та інші

 Урочисто відкрився 9-ий Одеський міжнародний кінофестиваль

 13-го липня в Одеському національному академічному театрі Опери та Балету пройшла урочиста церемонія Відкриття ОМКФ-2018, який традиційно проходить за підтримки Держкіно України.
Ведучими вечора стали Яніна Соколова та Олег Панюта. Під час церемонії були представлені фільми-учасники конкурсних програм, члени журі та інші зіркові гості. Цього року на участь у конкурсних програмах ОМКФ отримав 1011 заявок, а всього на фестивалі буде представлено 108 фільмів із 95країн.
Перше слово взяв віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко. Він, зокрема, закликав всіх підтримати незаконно ув’язненого режисера Олега Сенцова, якому цього дня виповнилось 42 роки.
Протягом всіх днів Одеського кінофестивалю на знак підтримки Олега Сенцова на кожному показі для нього буде зарезервоване символічне місце в глядацькому залі. Також перед показами демонструватиметься ролик про Олега, який оголосив безстрокове голодування 14-го травня цього року.
Під час свого виступу Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко наголосив: «Одеський кінофестиваль та українське кіно – це щось єдине, це процес відродження українського кінематографа, який ми спостерігаємо вже сьогодні». Окрім того, Пилип Іллєнко зауважив, що кількість українських фільмів зростає щороку і цьогоріч на ОМКФ буде вже 49 національних стрічок.
Президент ОМКФ Вікторія Тігіпко привітала гостей кінофестивалю та зазначила: «Програма ОМКФ - унікальна. 90% картин, які покажуть тут, на жаль, не вийдуть в український прокат. Тому приїхати влітку в Одесу на фестиваль - це шанс побачити їх на великому екрані. Нині ми спостерігаємо ренесанс кіно в Україні. Ми бачимо це не тільки з фестивальних фільмів - комерційне кіно також стає потужним. Такі фільми як «Кіборги», «Викрадена принцеса», «DZIDZIO. Контрабас» зібрали в прокаті по 20-35 мільйонів гривень. І це при тому, що у нас всього лише 520 залів. Їх нам потрібно, як мінімум, в два рази більше. Але і зараз можна говорити про те, що у нас є перспектива якісного кіно».
Першу з нагород 9-го Одеського кінофестивалю Золотий Дюк за внесок в розвиток кіно вручив Спеціальний гість ОМКФ Ерік Робертс. «Правдоподібність – це те, чого ми, актори, хочемо досягти. І лише невеликій кількості це справді вдається», - наголосив він.
Лауреатом першої премії стала Ада Роговцева. «Ви уявити собі не можете, що я зараз відчуваю, - сказала легендарна акторка. - Коли мені було 2 місяці від народження, мене привезли в Одесу. Тут я зростала і чотири роки була щаслива, а потім почалася війна. Моє дитинство опалене страшною війною. Після того я жила-жила, довго жила (бо мені через три дні 81 рік) – і знову війна. І зараз знову ми говоримо про хлопчика, який мені як син – ми говоримо про Сенцова. І про тих хлопців, хто зараз на війні. Але у нас всіх вистачає сил, наснаги, доброти, милосердя, щоб творити і збиратися на таких важливих заходах, як сьогодні».
Під час церемонії відкриття були оголошені і фільми конкурсних програм: в Міжнародному конкурсі ОМКФ-2018 представлено 12 картин, до Конкурсу європейських документальних фільмів увійшли 6 робіт, а Національна програма налічує 5 повнометражних та 13 короткометражних фільмів.
Учасниці тріо «Erling Band», що взяло участь у зйомках фільму-відкриття «Жінка на війні», завершили урочисту частину церемонії музичним номером. Після чого фільм-відкриття представили виконавиця головної ролі Халлдора Гейхадсдоттір, продюсерка Карін Лебланк, копродюсер Сергій Лавренюк та акторка Олена Лавренюк.
Алексей Першко 14 липня 2018


Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (1-7 липня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-7 липня)

Ліам Нісон та інші зірки в новинки прокату.

30 червня 2021 0 3380
Нарешті наживо Нарешті наживо

Україна на Каннському кінофестивалі: дві кінострічки та події павільйону

05 липня 2021 0 2481
Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 липня) Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 липня)

Скарлет Йоганссон та інші зірки в новинки прокату.

07 липня 2021 0 2289
Що в кіно? Прем'єри тижня (15-21 липня) Що в кіно? Прем'єри тижня (15-21 липня)

Леброн Джеймс, Багз Банні і інші зірки в новинки прокату.

15 липня 2021 0 1054
Що в кіно? Прем'єри тижня (22-29 липня) Що в кіно? Прем'єри тижня (22-29 липня)

«Пульс», «Очі Змії» та інші новинки прокату.

22 липня 2021 0 591