З широко заплющеними очима


З широко заплющеними очима

Запрошуємо на другий Kinove.Фестиваль інтелектуального та естетичного кіно
Покази відбудуться з 23 по 27 листопада у трьох столичних кінотеатрах.
У Києві стартує другий Kinove.Фестиваль інтелектуального та естетичного кіно. Без перебільшення – ми зібрали в програму лише найкращі зразки. Пересвідчитися на власні очі і вуха глядачі зможуть з 23 по 27 листопада у кінотеатрах «Жовтень», «Київська Русь» та Культурному центрі «АртБратислава».
23 листопада у кінотеатрі «Жовтень» фестиваль розпочнеться фільмом «Монос», який вже встиг наробити чималого галасу. Колумбійський претендент на номінацію «Оскар» виборов приз за найкращу режисуру на 10-му Одеському міжнародному кінофестивалі і зірвав овації під час нагородження у церемоніальній залі Оперного театру. Фільм Алехандро Ландеса заворожує естетикою кадру та звуку, немов би ти сам опиняєшся у джунглях разом з малолітніми героями.
Схожа естетика кадру прослідковується і у стрічці автора фільмів «Драйв» та «Неоновий демон» Ніколаса Віндінга Рефна. Його «Вальгалла: Сага про вікінга» науково-фантастичний постпанк про подорож духу і тіла – це майже безсюжетна візуальна медитація.
«Акварель» Віктора Косаковського теж вправляється в ідеальному зображенні, яке здатне поглинути своєю красою та розмахом. Фільм створює для глядача істино кінематографічну подорож потужністю стихії – води. Знятий в новаторському форматі 96 кадрів/сек, цей фільм працює на інтуїтивному рівні попередження, що людина - ніщо в порівнянні з чистою первинною силою.
Але насолода іноді може приносити і біль, про що свідчать два фільми з нашої програми. Певно нікого не потрібно знайомити з видатним фільмом Стенлі Кубрика «Із широко заплющеними очима». Пройшло 20 років відколи глядачі вперше познайомилися з культовою стрічкою, і ось тепер знову відбудеться зустріч великого кіно з великим екраном. Приховані бажання, прояви справжніх емоцій та почуттів побачимо також у фільмів «Собаки не носять штанів», де немає місця скутості та сором’язливості.
Якщо ми вже заговорили про цифри, то згадаємо, що одному з найпопулярніших персонажів евер виповнюється 80 років. Так, так, Бетмене, вітаємо тебе і святкуємо день народження супергероя разом у кінотеатрі на однойменному фільмі.
Хочете більше драматизму? Не питання – у нас є козир в рукаві. Грузинська драма «А потім ми танцювали», яка завоювала Ґран-Прі 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю за результатами глядацького голосування. Душевна та емоційна любовна історія танцівників Національного грузинського ансамблю танців однозначно не залишить байдужими.
Так само залишає на глядачеві слід дивна і захоплива трагікомедія про корупцію, невірність і самотність «Іванов». Це дебют прихильного до України російського бізнесмена Дмітрія Фальковича, який колись працював з Борисом Нємцовим.
Закриє другий Kinove.Фестиваль фільм-портрет про видатного колумбійського художника Фернандо Ботеро. За популярністю його можна порівняти хіба що з іншим співвітчизником – колумбійським письменником-прозаїком Габрієлем Гарсія Маркесом. Фільм «Ботеро» – це поетична закулісна хроніка життя та творчості надзвичайно обдарованого художника та скульптора. Можливість побачити найкращі взірці творчості майстра на екрані відновленої «Братислави» надає стрічці ще більшого значення.
Чекаємо на вас 23-27 листопада у «Жовтні», «Київській Русі» та «Братиславі». Готуйтеся широко заплющувати очі, щоб побачити дійсно важливе кіно.

Алексей Першко 06 листопада 2019
Like

Ім’я:
16 листопада 2019
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (23-30 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (23-30 жовтня)

Мисливці на зомбі, сімейка Адамсів і інші герої новинок прокату.

24 жовтня 2019 0 1717
«Геніальні диЛЛетанти» «Геніальні диЛЛетанти»

8 листопада у Києві відкриється виставка про панківську субкультуру в Німеччині 1980-х

22 жовтня 2019 0 1702
Що в кіно? Прем'єри тижня (31 жовтня - 6 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (31 жовтня - 6 листопада)

Новий "Термінатор" та інші новинки прокату.

30 жовтня 2019 0 1397
З широко заплющеними очима З широко заплющеними очима

Запрошуємо на другий Kinove.Фестиваль інтелектуального та естетичного кіно

06 листопада 2019 0 853
Що в кіно? Прем'єри тижня (7-13 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (7-13 листопада)

Український представник на Оскарі, екранізація Стівена Кінга, "Матриця" та інші новинки прокату.

07 листопада 2019 0 811