Сергій Лозниця втретє в конкурсі Канн


Сергій Лозниця втретє в конкурсі Канн
Визнаному найрадикальнішим за останні роки
13 квітня в Парижі були оголошені фільми, які увійшли в офіційні програми найпрестижнішого кінофестивалю світу. Ще раз нагадаємо, що під терміном Selection Officielle маються на увазі не тільки основний конкурс, а й конкурси короткого метра і «Сінефондасьйон», а також програми Спеціальних показів, Опівнічних показів і секція «Особливий погляд». Так ось, ця сама Офіційна Селекція визнана чи не найрадикальнішою в 70-річній історії фестивалю. Наприклад, в Selection Officielle вперше включені телевізійні серіали, фільм, вироблений стрімінговим гігантом Netflix і твір, що є експериментом з віртуальною реальністю.
З повним списком фільмів, які увійшли в Офіційну селекцію можна ознайомитися тут, а ми зосередимося на її особливостях.
Незважаючи на те, що стрічка Марисі Нікітюк «Коли падають дерева» поки не увійшла в офіційні програми (а такий шанс ще залишається), Україна все ж буде представлена ​​в Каннах найбезпосереднішим чином: український режисер Сергій Лозниця представить в Офіційному конкурсі свою нову стрічку «Лагідна» за мотивами творів Ф.М. Достоєвського, у виробництві якої на завершальному етапі прийняла участь українська продюсерська компанія Solar Media. Відзначимо також, що Лозниця вже втретє буде боротися за «Золоту пальмову гілку» - тим самим він остаточно увійшов у світову кінематографічну еліту. Просто процитуємо статтю в одному з найавторитетніших фахових журналів Screen International: «Поряд з вкрай очікуваними фільмами від важковаговиків артхаузу Міхаеля Ханеке, Тодда Хайнса, Сергія Лозниці, Хонга Сансу, Франсуа Озона і Лінн Рамсей в конкурсі ми побачимо перший фільм виробництва Netflix - фільм Okja режисера Бон Юн-Хо ».
Незважаючи на те, що художній директор Канн Тьєррі Фремо до останнього пручався включенню в офіційні програми Канн телесеріалів, в цьому році на Круазетт будуть представлені перші 2 епізоди нового «Твін Пікса» Девіда Лінча і кілька епізодів другого сезону серіалу «Вершина озера» від австралійки Джейн Кемпіон.
Нововведення на цьому не закінчуються: вперше в Офіційній селекції буде показаний ВР-фільм від режисера «Легенди Х'ю Гласса» Алехандро Гонсалеса Іньярріту «Плоть і арена».
Тьєррі Фремо сказав, що поки в офіційному конкурсі присутні 18 фільмів, але ця кількість буде зростати. В цілому ж в цьому році відбірникам Канн довелося побачити 1930 повнометражних фільмів - рекордна кількість в історії фестивалю.
З фільмів Офіційної селекції 12 зняті жінками. Найвищий гендерний показник в секції «Особливий погляд» - 5 з 16 фільмів зняті жінками, а в конкурсі співвідношення статей становить 3 з 18.
Поки в Офіційній селекції представлені 29 країн (що на 3 більше, ніж у минулому році), але викликає деякий подив повна відсутність (будемо сподівається - тимчасова) Китаю, Північної Європи, Іспанії та Індії.
Відчутно представлені в селекції Росія і Східна Європа, що дало підстави Тьєррі Фремо говорити про «відродження» російського кінематографа. Росію представляє Андрій Звягінцев з новим фільмом «Нелюбов».
За відсутності нових фільмів Кена Лоуча і Майка Лі, Великобританію представлять три фільми: «Вбивство священного Оленя» Йоргоса Лантімоса і «Ти ніколи по-справжньому тут не був» Лінн Рамсей (обидва - в конкурсі), а також стрічка Джона Кемерона Мітчелла «Як говорити з дівчатами на вечірках», який буде показаний в рамках Опівнічних показів. За «Золоту камеру» (приз кращому повнометражному дебюту з усіх офіційних програм) поборються 9 фільмів.
Для багатьох сюрпризом став вибір фільму, який відкриє 70-й Каннський фестиваль: ним став фільм «Привиди Ісмаеля» Арно Деплешена, а не «Грізний» Мішеля Хазанавічюса, який дуже багато хто готував на цю роль. Подейкують, що від цієї честі відмовився сам режисер.
І під кінець зазначимо повну відсутність в офіційних програмах голлівудських важковаговиків, таких, як, наприклад, «Божевільний Макс: Дорога люті» або ж «Великий Гетсбі», які в останні роки або ж відкривали фестиваль або ж були представлені в позаконкурсних програмах.
Алексей Першко 13 квітня 2017


Ім’я:
08 травня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 1677
Початок весни Початок весни

Стартують покази онлайн-кінопрограми «Французької весни в Україні – 2021»

23 квітня 2021 0 1492
І вдома, і в кіно І вдома, і в кіно

8-й Чілдрен Кінофест оголосив програму

28 квітня 2021 0 1024
Не блокбастерами єдиними Не блокбастерами єдиними

Фестиваль американського кіно «незалежність» відбудеться 13-19 травня у Києві

29 квітня 2021 0 950
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня)

Кінотеатри відкриваються!

30 квітня 2021 0 905