Серіали: дорогу антологіям?


Серіали: дорогу антологіям?
кадр із серіалу "Фарго"

Іноді навіть найзапекліші прихильники сучасних серіалів висловлюють незадоволення тим, що деякі з них практично безкінечні. Глядачеві набридають сюжетні лінії, які йдуть у безкінечність і часом не виправдані нічим, окрім економічних міркувань їхніх продюсерів. І хоча більша частина задоволення, що його отримують від серіалу полягає саме на можливості знову зустрітися з улюбленими персонажами, а отже – і на безкінечному повторенні, телевізійна індустрія (на жаль – не вітчизняна) шукає і знаходить способи задоволення цих глядацьких запитів у нових форматах. Віднедавна в професійних колах знову заговорили про антології, або ж про limited series чи event series. І хоча адекватного перекладу на мови, що побутують у нашій країні, цих термінів ще не існує (хоча тому, що таких серіалів у не не тільки не знімають, але й не демонструють – і це ще одне свідоцтво нашої крайньої «європейскості»), їхній зміст цілком зрозумілий: на передній край серіального фронту виходять серіали, сюжет яких обмежений або одним сезоном або фіксованою кількістю серій. Раніше такий продукт називали мінісеріалом – але то було раніше;-)
І логіку американських (переважно) телевізійних продюсерів можна цілком зрозуміти. Від 2011 року серіал American Horror Story завоював величезну популярність, починаючи кожний сезон з нуля. Правильність такої стратегії підтвердив і головний (наразі) серіал цього року – «Справжній детектив». Підчас свого недавнього візиту до Парижу на фестиваль серіалів (!!!) його творець та єдиний сценарист Нік Піццолатто підтвердив, що дія другого сезону серіалу, який вийде в Штатах на початку 2015 року, буде розгортатися не в Луїзіані, а в Каліфорнії, і що головних персонажів буде імовірніше за все троє. З іншого боку, він відмовився підтверджувати чи спростовувати чутки про те, що персонажі ці будуть жінками.
І багато інших серіалів, прем’єри яких призначені на цей рік, будуть або одно сезонними, або ж, подібно до «Справжнього детектива», розповідатимуть в кожному сезоні нову історію з новими персонажами. І їх вже можна сміливо називати «новою хвилею»: Wayward Pines від продюсера М. Найта Шьямалана з Меттом Діллоном в головній ролі, «Нік» від режисера Стівена Содерберга з Клайвом Оуеном, «Водолій» з Девідом Духовни. Навіть відновлений серіал «24» триватиме рівно 13 серій.
Однією з головних переваг подібної форми серіалів є те, що їх завершеність дає можливість залучати акторів і режисерів першого плану. Працюючи над такими «серіалами-подіями» вони впевнені, що не стануть їхніми заручниками – на відміну від класичних серіалів, типові контракти на участь в яких підписувалися одразу на 7 років. Вигідні такі антології і з економічної точки зору, адже в них, як правило, відсутня фаза пілотної серії. Але головна перевага такої серіальної форми лежить в площині естетичній та наративній: в них історії кожного разу розповідаються по-новому. Останнє блискуче (за твердженнями експертів) підтвердження цьому – серіал «Фарго» по знаменитому фільму братів Коенів, які виступають в ролі його продюсерів. В правоті (чи неправоті) експертів вітчизняний глядач може впевнитися, заглибившись в безмежні простори світового павутиння.

Алексей Першко 15 травня 2014
LikeІм’я:
31 жовтня 2020
Ваш коментар

популярні статті


«ЮКІ» — історія перемог вільних українців «ЮКІ» — історія перемог вільних українців

03 грудня у вітчизняний прокат виходить сенсаційний фільм «ЮКІ», що розкаже історії видатних зірок українського походження, які формували...

07 жовтня 2020 0 6586
Можливість іншого. Вільного. Можливість іншого. Вільного.

В рамках Одеського кінофестивалі в Довженко-центрі пройшла ретроспектива «Одеські незалежні: вільне кіно 90-х».

08 жовтня 2020 0 1295
Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 жовтня)

Ліам Нісон, два фільми з Александрою Даддаріо й інші новинки прокату.

07 жовтня 2020 0 1253
Що в кіно? Прем'єри тижня (14-20 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (14-20 жовтня)

Том Гарді, Джуд Лоу і інші новинки прокату.

14 жовтня 2020 0 1191
Кіно Бориса Віана Кіно Бориса Віана

В рамках кінопрограми фестивалю VianFest будуть показані фільми і самого Бориса Віна і про нього.

13 жовтня 2020 0 1189