Смерть загальнофранцузької «зірки»


Смерть загальнофранцузької «зірки»
Джонні Халлідей (1933-2017)
Цієї ночі в Лос-Анджелесі помер співак і актор Джонні Халлідей, значення якого для Франції неможливо переоцінити. Один з його колег якось сказав: «Джонні - це Віктор Гюго мелодій. Якщо він помре, то Франція зупиниться ». Минулої ночі Франція, звичайно, не зупинилася, але правоту цього вислову підтверджує хоча б той факт, що нинішня дружина самого знаменитого французького рокера і актора відразу після смерті чоловіка зателефонувала президенту Франції Емманюелю Макрона (а було це близько другої години ночі). Макрон відразу ж поширив заяву, в якому написав: «Ми ніколи не забудемо ім'я, особистість, голос і - в першу чергу - всі концерти Джонні Халлідея». Потім на своїй сторінці в «Твіттері» президент Франції додав: «У кожному з нас є частинка Джонні». Друг і колега Джонні Едді Мітчелл сказав, що втратив не просто друга, а брата.
Знаменита співачка Селін Діон написала в своєму «Твіттері», що «Джонні був гігантом шоу-бізнесу і справжньою іконою». До неї приєдналися і всі французькі газети та інші засоби мас-медіа, заголовки яких рясніють сьогодні фразами на кшталт «останній ідол Франції», «французька легенда» і «король мертвий». І дійсно, місце Джонні Халлідей у ​​французькій культурі важко переоцінити: його кар'єра (і музична, і кінематографічна) тривала близько 55 років, а за цей час він встиг відіграти більш 50-ти національних турів, в ході яких Джонні зіграв перед 28 мільйонами глядачів. Більш того, за свою кар'єру «французький Елвіс» продав більше 110 мільйонів екземплярів своїх платівок. Його шоу завжди відрізнялися неймовірним розмахом і помпою, а його популярність у Франції була настільки величезна, що великий Джимі Хендрікс скромно грав у нього на розігріві. Своїм другом вважали Джонні Халлідей Мік Джаггер, Джон Леннон і Род Стюарт. Але своїм другом Джонні вважали не тільки колеги-музиканти, а й політики: про це неодноразово заявляли два колишні президенти Франції - Жак Ширак і Ніколя Саркозі.
Джонні Халлідей не сходив з обкладинок світських журналів і жовтої преси, адже за його спиною - багатюща на події життя. Він був одружений 5 разів, при цьому двічі - на одній і тій же жінці. Він підкуповував французів своєю скромністю і крихкістю: в юності він пережив спробу самогубства, часто впадав в депресії, а часом щоб змусити себе взятися за роботу йому були потрібні стимулятори на кшталт кокаїну. Але коли до нього в найрозкішніші готелі Франції і світу приїжджали на інтерв'ю журналісти, вони бачили перед собою звичайного хлопця з народу.
І це не дивно: Жан-Філіп Смет (таке справжнє ім'я легенди) народився в Парижі (його мати була француженкою, а батько - бельгійцем), але батьки дуже скоро кинули його, так що вихованням майбутньої «зірки» займалася його тітка, яка мала ставлення до світу кабаре.
Так що Джонні змалечку зростав серед співаків і виконавців інших жанрів і немає нічого дивного в тому, що на сцену вперше він піднявся ще підлітком. Але Джонні Халлідей був не тільки співаком: вже в 12-річному віці він дебютував в кіно, знявшись у фільмі «Дияволиці» (1955) Анрі-Жоржа Клузо разом з Сімоною Синьйорі, Вірою Клузо, Полем Меріссом і Шарлем Ванелем. Надалі Джонні Халлідей зніметься у фільмах різних жанрів - від мюзиклів, до яких він сам писав музику, до Полар і бойовиків. Всього в фільмографії Джонні 37 ролей, серед яких відзначимо роботи в стрічках Жана-Люка Годара ( «Детектив»), Клода Лелуша ( «Ми любимо тебе, негіднику», «У кожного своє життя»), Коста-Гавраса ( «Сімейна рада» ) і Патріса Леконта ( «Людина з поїзда»). Однією з найпомітніших останніх ролей Халлідей стала роль найманого вбивці у фільмі Джонні То «Помста», який брав участь в конкурсі Каннського фестивалю в 2009 році. Останніми ролями в кіно для Джонні Халлідея стали ролі у фільмах «Рок-н-рол» Гійома Кане (вийшов на екрани Франції 15 лютого 2017 року) і «У кожного своє життя» Клода Лелуша (15 березня 2017 року).
Алексей Першко 06 грудня 2017


Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 10561
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 6639
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 4321
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3894
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3892