Своє кіно в Європі - статті кіно - Kino-teatr.ua

Київ
язык
Увійти через
facebook google

Своє кіно в Європі


Своє кіно в Європі
І українське кіно в Україні
Національний портал kino-teatr.ua є чи не єдиним інтернет-ресурсом для широкої глядацької аудиторії, який публікує дані по прокату в кінотеатрах нашої країни. У своїх щотижневих оглядах кінопрокатного ринку ми регулярно висвітлюємо результати прокату українського кіно в вітчизняних кінотеатрах (в тих випадках, коли ці дані надаються правовласниками і прокатниками). Це тим більш актуально зараз, коли новітнє українське кіно переживає період зростання - наприклад, тільки минулого тижня в широкому національному прокаті знаходилося 5 українських стрічок (за іншими даними - до 8-ми фільмів). І тому ми вважаємо за необхідне запропонувати увазі наших шановних читачів дані дослідження, проведеного аналітичним відділом компанії Media Resources Management, на тему «Своє кіно в Європі», представлені на що закінчився недавно в Києві міжнародному медіа-форумі Kyiv Media Week 2018. Уважне вивчення цього дослідження дозволить співвіднести показники українського кіно в українських кінотеатрах з аналогічними даними в різних країнах Європи і зрозуміти, що нашому кінематографу і прокату ще є куди рости - за умови спільних у Ілій держави і приватного бізнесу.
Пропонуємо це дослідження вашій увазі з нашими короткими коментарями.
Примітно, що за результатами минулого 2017-го, року на перше місце за кількістю проданих квитків в кінотеатри вийшла Росія, що стало можливим завдяки значному приросту кількості проданих квитків в Росії і деякого падіння цього показника в кінотеатрах Франції.
За часткою національного кіно в національному прокаті давно і впевнено лідирує Туреччина, де вона з року перевищує 50 відсотків.
Україна в топ-15 європейських країн за цим показником не входить, але все ж з показником в 4,8 відсотка випереджає Люксембург, Хорватію, Португалію, Ірландію та Румунію. Зауважимо також, що ще років 5 тому і такий показник в Україні представлявся недосяжним ідеалом.
Далі пропонуємо серію таблиць, в яких представлені найуспішніші національні фільми в прокаті тих країн, де вони були зроблені.
У Франції 2 фільми увійшли до першої п'ятірки річного бокс-офісу і 3 фільми, якщо говорити про першу десятку.
При розгляді результатів прокату в Великобританії варто звернути увагу на те, що в цій країні вважаються національними голлівудські блокбастери, вироблені за участю Великобританії, що ставить цей ринок в більш вигідні умови.
Німецький ринок відрізняє те, що найуспішніші німецькі фільми як правило проведені без участі іноземних партнерів - в п'ятірці кращих німецьких фільмів тільки один фільм зроблений за участю Франції, Китаю, Бельгії, США і ОАЕ.
В Іспанії тільки один національний фільм потрапив до першої п'ятірки річного бокс-офісу.
В Італії жоден національний фільм не увійшов до першої десятки річного бокс-офісу і не був вироблений за участю іноземних партнерів.
У Туреччині з 10 кращих фільмів минулого року були турецькими (без будь-якої участі іноземних партнерів), при цьому вони займали 4 перших місця в річному бокс-офісі.
Цікаві результати литовських фільмів в литовському прокаті: з 10 кращих фільмів 5 були виключно місцевого виробництва, при цьому комедія «Три мільйони євро» очолила річний національний бокс-офіс.
У Польщі в першу десятку річного бокс-офісу потрапили всього 3 польських фільму, але романтична комедія «Листи до М3» посіла перше місце з валовими зборами в 17,7 мільйона доларів (такі збори в наших кінотеатрах не роблять навіть найкрутіші голлівудські блокбастери).
У прокаті Словаччини, яка поступається Україні за всіма кількісними показниками (територія, населення та ін.), Річний бокс-офіс очолює словацько-українська стрічка «Межа», яка зібрала суму, яку збирає в Україні далеко не всякий голлівудський блокбастер.
Висловлюємо подяку Артему Вакалюк, керівнику аналітичного відділу компанії Media Resources Management, за надані дані.
Алексей Першко 21 вересня 2018
Like

Ім’я
22 серпня 2019
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 серпня) Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 серпня)

Фільм Ксав'є Долана із зіркою "Ігри престолів" та інші новинки прокату.

07 серпня 2019 0 833
Що в кіно? Прем'єри тижня (15-21 серпня) Що в кіно? Прем'єри тижня (15-21 серпня)

Новий Тарантіно та інші новинки прокату.

14 серпня 2019 0 627
Let’s Go International Let’s Go International

KMW CoProduction Meetings – копродукційний івент KYIV MEDIA WEEK 2019

09 серпня 2019 0 558
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-7 серпня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-7 серпня)

Спін-офф "Форсажу", лауреат Канн та інші новинки прокату.

31 липня 2019 0 467
Торонто: столиця українського кіно Торонто: столиця українського кіно

Дні українського кіно та участь України у кінофестивалі в Торонто

14 серпня 2019 0 351