Своє кіно в Європі


Своє кіно в Європі
І українське кіно в Україні
Національний портал kino-teatr.ua є чи не єдиним інтернет-ресурсом для широкої глядацької аудиторії, який публікує дані по прокату в кінотеатрах нашої країни. У своїх щотижневих оглядах кінопрокатного ринку ми регулярно висвітлюємо результати прокату українського кіно в вітчизняних кінотеатрах (в тих випадках, коли ці дані надаються правовласниками і прокатниками). Це тим більш актуально зараз, коли новітнє українське кіно переживає період зростання - наприклад, тільки минулого тижня в широкому національному прокаті знаходилося 5 українських стрічок (за іншими даними - до 8-ми фільмів). І тому ми вважаємо за необхідне запропонувати увазі наших шановних читачів дані дослідження, проведеного аналітичним відділом компанії Media Resources Management, на тему «Своє кіно в Європі», представлені на що закінчився недавно в Києві міжнародному медіа-форумі Kyiv Media Week 2018. Уважне вивчення цього дослідження дозволить співвіднести показники українського кіно в українських кінотеатрах з аналогічними даними в різних країнах Європи і зрозуміти, що нашому кінематографу і прокату ще є куди рости - за умови спільних у Ілій держави і приватного бізнесу.
Пропонуємо це дослідження вашій увазі з нашими короткими коментарями.
Примітно, що за результатами минулого 2017-го, року на перше місце за кількістю проданих квитків в кінотеатри вийшла Росія, що стало можливим завдяки значному приросту кількості проданих квитків в Росії і деякого падіння цього показника в кінотеатрах Франції.
За часткою національного кіно в національному прокаті давно і впевнено лідирує Туреччина, де вона з року перевищує 50 відсотків.
Україна в топ-15 європейських країн за цим показником не входить, але все ж з показником в 4,8 відсотка випереджає Люксембург, Хорватію, Португалію, Ірландію та Румунію. Зауважимо також, що ще років 5 тому і такий показник в Україні представлявся недосяжним ідеалом.
Далі пропонуємо серію таблиць, в яких представлені найуспішніші національні фільми в прокаті тих країн, де вони були зроблені.
У Франції 2 фільми увійшли до першої п'ятірки річного бокс-офісу і 3 фільми, якщо говорити про першу десятку.
При розгляді результатів прокату в Великобританії варто звернути увагу на те, що в цій країні вважаються національними голлівудські блокбастери, вироблені за участю Великобританії, що ставить цей ринок в більш вигідні умови.
Німецький ринок відрізняє те, що найуспішніші німецькі фільми як правило проведені без участі іноземних партнерів - в п'ятірці кращих німецьких фільмів тільки один фільм зроблений за участю Франції, Китаю, Бельгії, США і ОАЕ.
В Іспанії тільки один національний фільм потрапив до першої п'ятірки річного бокс-офісу.
В Італії жоден національний фільм не увійшов до першої десятки річного бокс-офісу і не був вироблений за участю іноземних партнерів.
У Туреччині з 10 кращих фільмів минулого року були турецькими (без будь-якої участі іноземних партнерів), при цьому вони займали 4 перших місця в річному бокс-офісі.
Цікаві результати литовських фільмів в литовському прокаті: з 10 кращих фільмів 5 були виключно місцевого виробництва, при цьому комедія «Три мільйони євро» очолила річний національний бокс-офіс.
У Польщі в першу десятку річного бокс-офісу потрапили всього 3 польських фільму, але романтична комедія «Листи до М3» посіла перше місце з валовими зборами в 17,7 мільйона доларів (такі збори в наших кінотеатрах не роблять навіть найкрутіші голлівудські блокбастери).
У прокаті Словаччини, яка поступається Україні за всіма кількісними показниками (територія, населення та ін.), Річний бокс-офіс очолює словацько-українська стрічка «Межа», яка зібрала суму, яку збирає в Україні далеко не всякий голлівудський блокбастер.
Висловлюємо подяку Артему Вакалюк, керівнику аналітичного відділу компанії Media Resources Management, за надані дані.
Алексей Першко 21 вересня 2018


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 8955
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 5797
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 3475
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3057
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3054