Тигрові Лілії Одеси


 Тигрові Лілії Одеси
6 день ОМКФ: спеціальна подія «Кабінет доктора Каліґарі» Роберта Віне у супроводі культового британського панк-кабаре «The Tiger Lillies» у Зеленому театрі та показ документальної стрічки Сергія Лозниці
Одеський фестиваль на самому піку подій, і шостий день представив увазі глядачів документальний фільм українського режисера Сергія Лозниці «Процес» та картину Кантєміра Балаґова «Дилда»
Міжнародну конкурсну програму сьогодні продовжила грузинська драма «А потім ми танцювали» режисера Левана Акіна про життя молодого танцівника Національного грузинського ансамблю Мераба, який радикально змінюється, коли закохується у свого амбітного суперника. «Тема нашого фільму - це історія кохання, яке не залежить від статі. Розкрию таємницю: цей фільм не був результатом перегляду будь якого іншого фільму - це справжня історія реального життя та реальних людей»,- наголосила продюсерка стрічки Кетіє Данелія.
Стрічка «Тато - мамин брат» українського режисера Вадима Ількова була продемонстрована цього дня у Національному конкурсі. “Я обирав між двома версіями фінального монтажу. Одна з них мала хронометраж в майже дві з половиною години та включала в себе набагато більше сцен вечірок, кольорового й смішного богемного життя головного героя, багато бурлеску. Але в процесі я зрозумів, що це заважає побачити силу характеру та самого героя як особистість, - розповів режисер. - Я залишив фільму відкритий фінал, тому що життя продовжується, історія цих людей все ще пишеться”.
У позаконкурсній програмі «Спеціальні покази» глядачі побачили фільм Сергія Лозниці «Процес». Події розгортаються у 1930 році. В колонній залі Будинку Союзів група високопосадовців з-поміж економістів та інженерів, яких притягнуто до суду за підозрою в підготовці державного перевороту, спрямованого на руйнування радянської влади, відновлення капіталізму та розвал СРСР. Усі звинувачення сфабриковані, підсудні змушені зізнаватися в злочинах, яких вони не вчиняли, проте суд, який згодом стане ключовою фігурою сталінських показових процесів, виносить смертні вироки. «Взагалі моя ідея була зробити генезис сталінських процесів на матеріалах радянського пропагандистського кіно. Якийсь матеріал я зібрав в російському архіві в Красногорську. Мені цікаво було розвинути те, що починалося як політична дискусія, а потім перетворилося на дуже серйозний процес. Саме дивовижне те, що вони,автори, використовували все чого досягнув театр, для того щоб досягти своїх практичних цілей. Ця епоха досі лежить в архівах, епоха документального пропагандиського кіно», - поділився режисер, який особисто представляв стрічку.
Володар «Золотого Дюка» – Ґран-прі 8-го ОМКФ за стрічку “Король бельгійців», режисер, продюсер і голова журі Міжнародної конкурсної програми 10-го кінофестивалю Петер Бросенс представив особисто спільний із Джессікою Вудворт фільм «П’ята пора року».
Жодного вільного місця в залі не було на показі російської картини «Дилда» режисера Кантєміра Балаґова - стрічка розповідає історію про двох молодих жінок, які шукають сенс і надію, прагнучи відбудувати свої життя серед руїн після Другої світової війни. Цього року стрічка виборола нагороду за найкращу режисуру програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю.
В межах майстер-класу «Все, що ви хотіли дізнатися про актора, але соромилися запитати» актор та режисер Іван Шведов поділився секретами акторської роботи. «Ми повинні зізнатися собі та змиритися – ми, актори, працюємо у сфері обслуговування. Так само, як перукарі, масажисти, кухарі, таксисти. У цьому немає нічого поганого. Насамперед потрібно пам'ятати, що ми слідуємо інструкції. І наша інструкція – сценарій», - зокрема зауважив він.
У Фестивальному центрі «Родіна» в межах Конкурсу європейських документальних фільмів відбувся показ стрічки «Придністров’я» швецької режисерки Анни Еборн. «Анна Еборн, як режисерка, дуже цікаво працює. Її творчість є скоріше співтворчістю з персонажами. Вона швидко отримала довіру героїв і робота пішла природно», – зазначив Давід Герді, продюсер стрічки.
Фільм «Воєнно-польовий роман» режисера Петра Тодоровського продовжив українську ретроспективу «Голлівуд на березі Чорного моря». Це перший і єдиний український радянський фільм, що номінувався на “Оскар”. У 1984 році стрічка потрапила і до основного конкурсу Берлінського кінофестивалю, на якому виконавиця однієї з головних ролей Інна Чурікова отримала «Срібного ведмедя” за найкращу жіночу роль. У СРСР фільм став одним із лідерів прокату – його переглянуло понад 15 млн. глядачів.
У межах секції «Серіали!» був представлений серіал «Чесноти» — драматична історія із Великої Британії від режисерів Шейна Медовса та Джека Торна. Дитяча програма “ОМКФ-дітям: разом з “Чілдрен Кінофестом” продовжилася комедією Чарлі Чапліна “Цирк”, приуроченої до 130-річчя від дня народження легендарного режисера та актора.
У Грецькому Фонді Культури пройшло відкриття виставки "Крихка пам’ять". Експозиція виставки — фотоархів Леоніда Бурлаки українського кінооператора, який найбільш відомий операторською роботою в картині Станіслава Говорухіна "Місце зустрічі змінити не можна" (1979).
Вже другий рік в межах ОМКФ відбувається конференція Cinema: Backstage. Цього року темою для обговорення стали копродукційні тенденції в кіноіндустрії. Також, у межах програми FILM INDUSTRY OFFICE 2019 відбувся День Креативної Європи.
У Зеленому театрі було показано німецьку стрічку, класику німого кіно, «Кабінет доктора Каліґарі» Роберта Віне. Спеціальний показ супроводжували своїм виступом британське музичне тріо «The Tiger Lillies». Прем’єра фільму відбулася в Берліні 1920 року. Саме ця стрічка поклала початок німецькому кіноекспресіонізму. Це перший фільм в історії кіно, де було зображено зміну людської свідомості.
Алексей Першко 18 липня 2019Ім’я:
23 січня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (24-30 грудня) Що в кіно? Прем'єри тижня (24-30 грудня)

Новий мультфільм Pixar, українські комедії, Квартет І та інші новинки прокату.

23 грудня 2020 0 2201
Напередодні нової зустрічі з Вуді Алленом Напередодні нової зустрічі з Вуді Алленом

Кращі кіноцитати від режисера "Фестивалю Ріфкіна"

24 грудня 2020 0 2128
Що в кіно? Прем'єри тижня (31 грудня - 6 січня) Що в кіно? Прем'єри тижня (31 грудня - 6 січня)

Вуді Аллен, Мел Гібсон і Новий рік!

30 грудня 2020 0 2116
Твій французький кінофестиваль Твій французький кінофестиваль

Стали відомі журі і фільми 11-го випуску MyFrenchFilmFestival!

07 січня 2021 0 1271
Топ-10 найкращих фільмів зими Топ-10 найкращих фільмів зими

Найцікавіші прем'єри найближчих місяців

10 січня 2021 0 1163