Трамп і Сазерленд


 Трамп і Сазерленд
Президентські вибори в США в серіальному дзеркалі
Восени 2001 року, одразу після трагедії 11 вересня, Америка потребувала героя, який не зупиниться ні перед чим у боротьбі проти тероризму і за порятунок країни. Таким виявився Джек Бауер, герой знаменитого серіалу «24 години» у виконанні Кіфера Сазерленда. Звичайно, серіал знімався заздалегідь і носив абсолютно вигаданий характер (адже ніхто не міг очікувати такого масштабного терористичного акту на території США), але, коли 6 листопада 2011 стартував перший сезон серіалу «24 години» він відразу потрапив не в брову, а в око , що і визначило його культовий статус. Серіал витримав 8 сезонів, отримав кілька премій «Еммі», а незабаром (відразу після Супер Боула, тобто фіналу чемпіонату з американського футболу) глядачі каналу FOX побачать першу серію нової версії серіалу з новими героями. Але не підлягає сумніву, що величезної частини свого успіху серіал «24 години» зобов'язаний Кыферу Сазерленду, який і став в свідомості американців незнищенні борцем з тероризмом (і, до речі, отримав «Еммі» за цю роль і став на той момент найбільш високооплачуваним актором серіалів , отримуючи по 450 тисяч доларів за епізод).
  Але ось приходить 2015-й рік і Кіфер Сазерленд знову потрапляє в струмінь: йому пропонують зіграти в серіалі «Останній кандидат» роль Тома Кіркмана, міністра житлового будівництва і міського розвитку, - повного політичного аутсайдера без військового минулого, ніколи не займав ніяких виборних посад. Але так складається його доля, що в результаті безпрецедентного теракту на Капітолійському пагорбі він стає президентом США. І ось що цікаво: як раз в той момент, коли канал АВС починав зйомки цього серіалу, в США почалися перші етапи президентської гонки, в яку вступив персонаж, дуже схожий на головного героя серіалу. Мова про Дональда Трампа, якого всі вважали політичним аутсайдером, який мав би покинути гонку на самих ранніх стадіях процесу. Але він зумів обставити велику кількість своїх колег по партії з усталеною високою репутацією, перемогти кандидата від Демократичної партії Хілларі Клінтон і стати 45-м президентом США. А головне схожість реального Трампа з вигаданим Кіркманом полягає в тому, що він є першою людиною, яка в січні 2017 року займе Овальний кабінет Білого дому, який ніколи не служив в армії і не займав ніяких виборних посад.
Звісно ж, паралелі серіалів «24 години» і «Останній кандидат» з реальним життям випадкові, але таймінг просто чудовий: «Останній кандидат» стартував на каналі АВС на останній стадії президентської кампанії в США і нещодавно був продовжений на повний сезон.
А ось творців шостого сезону іншого культового серіалу «Батьківщина» інтуїція підвела. Нагадаємо, що в цьому сезоні, який стартує 15 січня 2017 року - якраз напередодні церемонії інавгурації Дональда Трампа - мова піде про період між обранням і інавгурацією нового президента США. Здавалося б, все відмінно, та ось тільки автори «Батьківщини» (в числі яких і Говард Гордон, шоураннер «24 годин») були впевнені в перемозі Хілларі Клінтон: в центрі подій сезону - жінка-президент.
Алексей Першко 10 листопада 2016


Ім’я:
10 травня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 1846
Початок весни Початок весни

Стартують покази онлайн-кінопрограми «Французької весни в Україні – 2021»

23 квітня 2021 0 1662
І вдома, і в кіно І вдома, і в кіно

8-й Чілдрен Кінофест оголосив програму

28 квітня 2021 0 1199
Не блокбастерами єдиними Не блокбастерами єдиними

Фестиваль американського кіно «незалежність» відбудеться 13-19 травня у Києві

29 квітня 2021 0 1126
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня)

Кінотеатри відкриваються!

30 квітня 2021 0 1087