Трансільванський Голлівуд


Трансільванський Голлівуд
Румунське кіно знаходиться в дуже дивній ситуації: з одного боку, завдяки своїй Новій Хвилі, воно має високу міжнародну репутацію; національне кіновиробництво підтримується Національним Центром кінематографії Румунії і знаходиться в стабільній ситуації (тільки в рамках «Румунських днів» на 13-му Міжнародному кінофестивалі «Трансільванія» було показано 12 повнометражних фільмів, знятих за рік між двома фестивалями); з іншого ж боку, це кіно ніде показувати. Якщо 1989 року в Румунії було більше 800 діючих кінотеатрів, то зараз їх ледве 30. Організатори «Трансільванії» цілком обґрунтовано вважають огидним той факт, що в сотнях міст країни (за офіційними даними в 78 відсотках міст Румунії немає кінотеатрів) діти і молодь не мають жодного уявлення про те, що таке кінотеатр. Але замість того, щоб бідкатися з цього приводу, команда фестивалю на чолі з режисером Тудором Джурджіу вирішила взяти справу в свої руки і запустила низку ініціатив. Перша з них має назву «Врятуємо великий екран» і полягає на тому, щоб організувати процес порятунку кінотеатрів в маленьких містах Румунії. Залишаючись реалістами, організатори мають намір протягом трьох років створити мережу з 7-8 модернізованих кінотеатрів. Їхній оптимізм базується на тому, що головне у вирішенні будь-якої проблеми – пристрасне бажання її вирішити. А про те, що таке бажання є, яскраво свідчать фільми із спеціальної фестивальної програми «Cinema, mon amour”.
Ще одне - менш масштабне, але не менш важливе починання команди фестивалю – кампанія зі збору коштів «Врятуємо кіносховище». Справа в тому, що на окраїні Клужа знаходиться сховище, яке в часи соціалістичної Румунії слугувало базою для кінопрокату у всій Трансільванії. Зараз це місце знаходиться, м’яко кажучи, в запущеному стані, в чому можна переконатися, поглянувши на фото нижче.
Організатори «Трансильванії» мають намір на зібрані кошти перетворити це місце на перший в Румунії музей кіно.
Але організатори фестивалю піклуються не тільки  відродженням кінотеатральної мережі – вони активно працюють і над підтримкою кіновиробництва. Цього року фестиваль запустив власний фонд Transilvania Film Festival Fund, кошти з якого буде спрямовано на розвиток кіновиробництва в румунській частині Трансільванії. Грошові гранти в розмірі до 3000 євро будуть на конкурсній сонові спрямовуватися на виробництво короткометражних ігрових та документальних стрічок. Окрім того фільми-переможці отримуватимуть маркетингову та дистрибуцій ну підтримку від фестивалю ще на останній стадії виробництва. Переможців визначать на першому публічному конкурсі під назвою Transilvania Pitch Stop.
То ж міжнародний фестиваль “Трансільванія», який завершить свою роботу в суботу, 7 червня, доводить, що майбутнє національної кінематографії може залежати не тільки від держави, а фестиваль – це не тільки місце для споживання кіно, але й для його створення.
Алексей Першко 06 червня 2014


Ім’я:
27 вересня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Букет розквітає Букет розквітає

В «Софії Київській» відкрився IV Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage

29 серпня 2021 0 1643
Що в кіно? Прем'єри тижня (2-8 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (2-8 вересня)

Блокбастер Marvel й інші новинки прокату.

01 вересня 2021 0 1570
Що в кіно? Прем'єри тижня (16-22 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (16-22 вересня)

Довгоочікувана «Дюна» та інші новинки прокату.

16 вересня 2021 0 1103
Нуль за поведінку Нуль за поведінку

Київський тиждень критики оголошує програму ретроспективи

08 вересня 2021 0 1101
Що в кіно? Прем'єри тижня (9-15 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (9-15 вересня)

Адам Драйвер і Маріон Котіяр у мюзиклі, горор Джеймса Вана та інші новинки прокату.

11 вересня 2021 0 1025