Ціна квитка: Нез’ясовуване


Ціна квитка: Нез’ясовуване
12 грудня наш портал повідомив про зібрання «найбільших прокатників» (лапки в даному випадку мають означати, що ми і досі не отримали жодних роз’яснень від компанії «Вольга Україна», яка і розповсюдила цитований нами прес-реліз, щодо складу учасників цього зібрання), приводом для якого стала занепокоєність учасників планованим поверненням накладання ПДВ на кожен проданий в Україні квиток в кіно. Ми, на відміну від вище згаданої компанії, свої обіцянки не забуваємо, хоча не все в цьому процесі просто і зрозуміло – як, втім, і багато що в нашій країні. На даний момент можемо повідомити наступне. 1 січня 2016 року закінчується термін надання податкових пільг вітчизняній кіноіндустрії (мова йде не тільки про квитки, але й про виробничий кінопроцес), який був визначений попередніми підзаконними актами. Здавалося б, в світлі заяв про бажання підтримати українське кіно, яке відроджується, було б логічним такі пільги або ж подовжити або ж оформити їх на іншій, постійній основі. Але, наприклад, на думку деяких експертів, в новому Законі про кінематографію, який мав би голосуватися в Парламенті минулого четверга, такі пільги не передбачені взагалі (там мова йде про повернення частини витрат іноземним знімальним групам, які фільмують на території України). З метою якось виправити ситуацію були здійснені певні зусилля, спрямовані на те, щоб ввести подібні норми в новий Подактовий Кодекс. Викладе це все таким чином: : Із ЗАКОНу УКРАЇНИ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні»: 12. Тимчасово, до 01 січня 2021 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання платниками податку будь – яких товарів, робіт та послуг, пов’язаних із виробництвом національних фільмів (в розумінні Законом України «Про кінематографію»), за рахунок коштів Державного фонду підтримки кінематографії України; операції із постачання, дистрибуції та рекламування, надання прав на використання (прокат, показ, інше) національних фільмів виробниками, прокатниками та демонстраторами національних фільмів; постачання платниками податку робіт та послуг із тиражування фільмів;  операції із постачання робіт та послуг з дублювання, озвучення та/або субтитрування державною мовою іноземних фільмів на території України, збереження, відновлення, та реставрації національної кінематографічної спадщини, повернення її в Україну, якщо вона знаходиться за її межами».
Із викладеного можна зробити висновок, що податкові пільги (за умови, що їх буде надано) стосуватимуться тільки національних фільмів, тобто демонстрація іноземних стрічок в кінотеатрах України в будь-якому випадку обкладатиметься ПДВ. Але навіть і з національним кіноконтентом все далеко неясно: перше питання полягає на тому, чи буде прийнято новий Податковий Кодекс; друге – в якій редакції він буде прийнятий і чи увійде в його текст наведене вище положення; і, нарешті, третє питання – у випадку позитивних відповідей на перші 2 питання, чи вистачить часу для набрання сили цих положень від 1 січня 2016 року. Якось мимоволі на це третє питання напрошується негативна відповідь. І якщо наші песимістичні передчуття виправдаються, то окрім негативних наслідків для української кіноіндустрії, ці зміни відчує на собі кожен український глядач: можемо припустити, що середня вартість квитка у кіно зросте з 60-ти гривень мінімум до 80-ти. Очевидно, що в такому випадку глядацька аудиторія порідішає і тут виникає наступне питання: чи перекриє зростання вартості квитка ту різницю, яка може виникнути через зменшення самої глядацької аудиторії? Чи ж на український прокат очікує чергове падіння?
Але в будь-якому випадку жодні чіткі та визначені висновки з нинішньої ситуації робити неможливо: надто багато неясностей та надто мало прозорості та конкретики. Втім, як і завжди.
Алексей Першко 16 грудня 2015
LikeІм’я:
26 жовтня 2020
Ваш коментар

популярні статті


«ЮКІ» — історія перемог вільних українців «ЮКІ» — історія перемог вільних українців

03 грудня у вітчизняний прокат виходить сенсаційний фільм «ЮКІ», що розкаже історії видатних зірок українського походження, які формували...

07 жовтня 2020 0 4196
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-7 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-7 жовтня)

Джекі Чан та інші новинки прокату.

30 вересня 2020 0 1548
Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 жовтня) Що в кіно? Прем'єри тижня (8-14 жовтня)

Ліам Нісон, два фільми з Александрою Даддаріо й інші новинки прокату.

07 жовтня 2020 0 1013
Можливість іншого. Вільного. Можливість іншого. Вільного.

В рамках Одеського кінофестивалі в Довженко-центрі пройшла ретроспектива «Одеські незалежні: вільне кіно 90-х».

08 жовтня 2020 0 1003
Кіно Бориса Віана Кіно Бориса Віана

В рамках кінопрограми фестивалю VianFest будуть показані фільми і самого Бориса Віна і про нього.

13 жовтня 2020 0 893