Українські спартанці


Українські спартанці

 Давним-давно ні для кого не секрет, що великий кінофестиваль - це не тільки мистецтво кіно різної висоти, але і комерція. І те, що менеджмент Одеського МКФ прекрасно це розуміє і втілює в життя - зайвий доказ того, що цей кінофорум знаходиться на правильному шляху. І мабуть Кіноринок, що проходить в рамках ОМКФ, вже став найбільшим українським комерційним майданчиком, на яку вважають за обов'язок заявлятися всі найбільші гравці в цій області. У їх числі і дистриб'юторська компанія UFD і група виробничих компаній FILM.UA, які провели в одеському мультизальнику Cinema City презентацію «Великі екранізації», в рамках якої були представлені 6 найбільших комерційних проектів (2 анімаційних і 4 ігрових). І більшість з них (особливо ті, які вже здобули цілком відчутні обриси) представляються безумовними комерційними хітами.

Вже 12 жовтня на українські екрани виходить екранізація книги Володимира Рутківського «Сторожова застава»: цей фільм знаходиться на стадії доведення до розуму спецефектів, але навіть і в тому вигляді (наскільки можна було судити по показаним великим фрагментами) фільм справляє досить позитивні враження. Хочеться вірити, що і в цілісному вигляді фільм буде створювати той же ефект.
Але куди більш сильні враження справили на публіку фрагменти анімаційного фільму студії «Анімаград» «Вкрадена наречена», вихід якого на екран очікується 7 березня 2018 року. І якщо рівень візуальної опрацювання персонажів ще не дотягує до голлівудського (але не поступається міцному європейському), то робота сценаристів і діалогістів заслуговують найвищої похвали (мабуть не пройшли даром уроки голлівудських фахівців, запрошених продюсерами). І доказом тому - той факт, що ця ще не завершена стрічка вже продана більш ніж на 20 територій, в числі яких такі країни як Польща, Болгарія, Німеччина, Швейцарія і - головне - Китай і Південна Корея.
Перш, ніж перейти до кульмінаційної частини презентації (про неї - трохи пізніше), продюсер Єгор Олесов розповів про три ігрових проектах компанії «Кінороб», які знаходяться в стадії розробки. Перший з них - фільм «Гаррет Джонс» (історичний трилер про британського журналіста, який намагався донести до світової громадськості правду про Голодомор) зніме Агнешка Холланд - відомий польський режисер, чий останній фільм «Слід звіра» отримав «Срібного ведмедя» Берлінале-2017 ( його ще належить побачити гостям і учасникам Одеського фестивалю). Також Єгор Олесов пообіцяв українським глядачам створення українського аналога «Гладіатора» Рідлі Скотта і «300 спартанців» Зака ​​Снайдера. Називатися він буде «Захар Беркут» (за однойменним твором Івана Франка). Цікаво буде поглянути на цей фільм, який має намір зняти Ахтем Сеітаблаєв, що працює зараз над стрічкою «Киборги». І третім ударним проектом повинен стати фільм «Анна Київська» про дочку князя Ярослава Мудрого, що стала дружиною французького короля Генріха I. За твердженнями Єгора Олесова, фільм, зйомки якого пройдуть в Україні та Франції, буде реалізований спільними зусиллями двох знаних кінематографістів - французького режисера Іва Анжело і українського оператора Сергія Михальчука.
Ну а обіцяною кульмінацією вечора стала національна прем'єра першого тізера до анімаційній стрічці «Мавка. Лісова пісня »за Лесею Українкою, який вже сьогодні, 18 липня, з'явиться і на екранах українських кінотеатрів, і в Інтернеті. Присутні бачили і Мавку, і її помічника Котожаба, і ключову локацію фільму - і все це під чарівну музику від гурту «ДахаБраха». Побачене навіває дуже райдужні очікування.
Примітно, що всі згадані проекти підтримані Держкіно України, а раз так, то і виходить, що українське кіно знаходиться на вірному шляху. І все ж з одним суттєвим застереженням - час покаже.
Алексей Першко 18 липня 2017


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 8987
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 5812
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 3490
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3072
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3071