Україну критикуватимуть в Каннах


Україну критикуватимуть в Каннах

Незважаючи на відсутність українських фільмів в головному конкурсі 67-го Каннського кінофестивалю, присутність України на набережній Круазетт буде помітним як ніколи. В офіційній програмі покажуть документальну стрічку відомого режисера Сергія Лозниці «Майдан», а в двох дуже престижних конкурсах позмагається за призи повнометражна ігрова стрічка Мирослава Слабошпицького «Плем’я» .
Перший з них – «Тиждень критики», який проводиться в Каннах одночасно з фестивалем вже в 53-й раз. Створено цю секцію 1962 року, а її призами відзначають перші та другі фільми режисерів, в числі яких є такі відомі тепер автори як Бертран Бонелло, Гільєрмо дель Торо, Гаспар Ное, Алєхандро Гонсалес Іньярріту, Керен Йєдайя та Джефф ніколс. Цього року в програмі «Тижня» буде показано 11 повних метрів (із них 7 – в конкурсі), що їх було обрано з понад 1200 запропонованих. Фільм Слабошпицького опинився в дуже і дуже поважній компанії. Шарль Тессон, генеральний директор «Тижня критики» в першу чергу відзначає французьку стрічку режисера гаїтянського походження Джинна Карренара FLA (Faire L’Amour – кохатися), яку визначив як «фільм-шок». Варто також відзначити і дві ізраїльські стрічки: «Учителька» режисера Надав Лапід, чий попередній фільм «Поліцейський» отримав спеціальний Приз журі в Локарно-2011, та Self Made Шири Геффен, чий перший фільм «Медузи» отримав «Золоту камеру» в Каннах 2077 року.
Саме «Золота камера» і є другим престижним призом, за який побореться стрічка Мирослава Слабошпицького. «Золоту камеру» вручають від 1978 року кращому першому повнометражному фільму з головного конкурсу Канн, а також із секцій «Тиждень критики» та «Особливий погляд». Цей приз звернув увагу широкого загалу на таких режисерів як Джим Джармуш, Наомі Кавасе чи Стів Макквін. Цього року за «Камеру» серед інших посперечаються Райан Гослінг зі стрічкою «Втрачена ріка», індус Кану бел зі стрічкою «Тітлі» та французьке тріо у складі Марі Амашукелі-Клер Бюрже-Самюель Тейс зі стрічкою Party Girl.
«Золоту камеру» 24 травня вручить голова журі призу, відома акторка Ніколь Гарсіа, яка працювала з Жаком Ріветтом, Бертраном Таверньє, Аленом Рене і Анрі Вернеєм і яка сама зняла 7 стрічок. На два дні раніше стануть відомі імена лауреатів призів секції «Тиждень критики». Тож від 14 травня на всіх шанувальників українського кіно чекають 2 тижні зі схрещеними пальцями.

Алексей Першко 23 квітня 2014
Like

Ім’я:
27 вересня 2020
Ваш коментар

популярні статті


Білл Мюррей: мізантроп, якого люблять усі Білл Мюррей: мізантроп, якого люблять усі

9 найкращих ролей Білла Мюррея

01 вересня 2020 0 1011
Що в кіно? Прем'єри тижня (3-9 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (3-9 вересня)

Кіану Рівз, нові Люди Ікс і інші новинки прокату.

03 вересня 2020 0 979
Що в кіно? Прем'єри тижня (10-16 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (10-16 вересня)

Мулан, Наталія Орейро і інші новинки прокату.

10 вересня 2020 0 852
Сила креативу Сила креативу

KMW Global Marathon оголошує спікерів національної дискусії «Сила креативу. Як побудувати стійку екосистему аудіовізуального бізнесу в...

09 вересня 2020 0 807
Що в кіно? Прем'єри тижня (17-23 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (17-23 вересня)

Екшн-катастрофа з Джерардом Батлером і інші новинки прокату.

16 вересня 2020 0 776