Весняне кіно a la francaise


Весняне кіно a la francaise
«Французька весна» 2018 оголошує кінопрограму
До кінопрограми п'ятнадцятого фестивалю «Французька весна» увійшли новинки національного кінематографа на «Фестивалі допрем'єрних показів», добірка екранізацій французьких бестселерів «Роман з кіно» та традиційні «Довгі ночі короткого метра».
«Фестиваль допрем'єрних показів» дає глядачам можливість першими побачити найактуальніші кіноновинки. Програму відкриває комедія «Заздрісниця» про жінку, яка страждає від патологічної заздрості до всіх оточуючих – від друзів і колег до власної доньки. Головну роль у фільмі виконала дворазова володарка премії «Сезар» Карін В’яр. У Києві стрічку особисто представлять її автори – режисери Давид та Стефан Фоенкінос, а також акторка Дара Томброфф.
Також у програмі допрем'єрних показів – стрічка «Молода жінка» Леонор Серай, яка стала лауреатом премії «Золота камера» Каннського кінофестивалю за найкращий режисерський дебют. Фільм розповість про дівчину, яка повертається у Париж, щоб почати своє життя заново.
Франко-швейцарська драма «Берегині» про жінок часів Першої світової, що залишилися в тилу, знята за романом Ернеста Перошона і була вперше показана на Міжнародному кінофестивалі в Торонто. У головній ролі – зірка французького кіно, чотириразова лауреатка премії «Сезар» Наталі Бай.
Сімейним стосункам присвячені фільми «Вілла» Робера Гедігяна про життя в прибережному містечку та «Що нас пов'язує» Седріка Клапіша про трьох братів, які отримали у спадок виноградник.
«Роман з кіно» – ретроспективна програма екранізацій французьких бестселерів. У столиці секцію відкриє трагікомедія «До побачення там, нагорі» про художника, який був спотворений на фронтах Першої світової. В основу стрічки ліг однойменний роман П'єра Леметра, що був відзначений Гонкурівською премією – найпрестижнішою літературною премією Франції. Фільм Альбера Дюпонтеля отримав п'ять премій «Сезар» – за найкращі режисуру, адаптований сценарій, операторську роботу, декорації та костюми.
Розкішна костюмована драма «Обмін принцесами» розповість про долю французької принцеси та іспанської інфанти. В одній із головних ролей – Ламбер Вільсон, знайомий українським глядачам за роллю Жака-Іва Кусто в стрічці «Одіссея».
У рамках показів глядачі також побачать детективний трилер «38 свідків», мелодрами «Розалі Блюм» і «Лулу – оголена жінка».
В інших містах України програма поповниться стрічкою «Вілла Амалія» з Ізабель Юппер, яка знята за однойменним романом Паскаля Кіньяра, і підлітковим сай-фаєм «Одні» Давіда Моро.
За традицією, до кінопрограми «Французької весни» увійшла добірка «Довгі ночі короткого метра». Глядачі зможуть насолодитися колекцією найкращих французьких короткометражних фільмів у нічний час. Більшість стрічок «Ночей» були представлені на міжнародних кінофестивалях в Каннах, Клермон-Феррані, Нью-Йорку і Торонто.
Алексей Першко 15 березня 2018


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 8976
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 5806
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 3484
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3066
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3063