Вітри весни


Вітри весни

47-й МКФ «Молодість» пройде з 27 травня по 3 червня 2018 року
14 вересня в столичному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція, на якій було остаточно оголошено про те, що найстаріший український кінофестиваль «Молодість» змінює час свого проведення. Таким чином, наступний повномасштабний фестиваль «Молодість» за номером 47 пройде в Києві з 27 травня по 3 червня 2018 року.
Подібне рішення викликає масу сумнівів і роздумів, але організатори фестивалю і його партнери випромінюють показовий оптимізм. Так глава Держкіно України Філіп Іллєнко зазначив, що кожен поважаючий себе великий кінофестиваль хоч раз у своїй історії кардинально змінював дати свого проведення, так що тепер прийшла черга і «Молодості». Тим більше, за словами пана Іллєнка, погана жовтнева погода не дає провести повномасштабну червону доріжку ( «Здається, в минулому році ми були на ній удвох з Андрієм Халпахчі»), а в травні подібних проблем виникнути не повинно. Підтримала Главу Держкіно і глава столичної культури Діана Попова, яка особливо підкреслила, що вже незабаром фестиваль стануть називати на «Молодість», а просто «Київський міжнародний». Пан Халпахчі також висловив надію, що перенесення «Молодості» на весну поверне пору його дитинства і отроцтва, яке він (пан Халпахчі) дуже часто проводив на відкритих майданчиках, якими рясніли київські парки і сквери.
Особливу гордість організаторів фестивалю «Молодість» викликав той факт, що завдяки потужній підтримці КМДА вдалося домовитися з УЄФА і, всупереч правилам останньої, призначити відкриття 47-ї «Молодості» на наступний день після фіналу Ліги Чемпіонів (по футболу), який пройде в Києві 26 травня 2018 го року.
Ще одним резоном перенесення «Молодості» на весну - за задумом організаторів - є те, що тепер програмної служби буде простіше отримувати бажані фільми: тепер правовласники не повинні будуть робити важкий вибір між «Молодістю», фестивалем в німецькому Коттбусі, італійському Римі або ж австрійської Відні. У весняному варіанті вибір цей набагато спростився - або «Молодість» або Канни.
Звичайно ж, тільки час розставить все на свої місця і визначить ступінь правоти подібного рішення, але поки що перенесення Київського МКФ «Молодість» на травень-червень скидається на спробу вписати легендарний фестиваль в програму святкування Дня Києва та залучення іноземного туриста.

Алексей Першко 14 вересня 2017


Ім’я:
23 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 12806
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 4992
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 4564
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 4561
Підсумки перед відкриттям Підсумки перед відкриттям

27 травня у Kooperativ Arena відбулася підсумкова пресконференція перед початком 50-го ювілейного Київського міжнародного кінофестивалю...

27 травня 2021 0 4326