Віан у всіх своїх іпостасях


Віан у всіх своїх іпостасях

Повна програма фестивалю VianFest
Як повідомляв портал kino-teatr.ua, 16-21 березня 2020 року в столичному Довженко-Центрі пройде унікальний фестиваль VianFest. Пропонуємо вашій увазі повну програму цього заходу.
КІНО:
Кінолекторій Музею кіно, 5 пов. Довженко-Центру
Вхід на кожен показ - 60 грн.
Фільми демонструватимуться французькою мовою з українськими субтитрами
16 березня, 19:00
Фільм «Шумовиння днів» (L'écume des jours, 110 хв., реж. Шарль Бельмон, Франція, 1968)
Романтична історія Коліна та Хлої в барвистому сюрреалістичному світі, де з людей проростають квіти, а кімнати можуть самі змінювати розмір. Найвідоміший роман Віана «Шумовиння днів» дочекався своєї першої екранізації вже після смерті автора. Прем’єра стрічки відбулась на Венеційському кінофестивалі. Тоді ж таки, в 1960-х, нарешті розпочалася мода на Віана-письменника та розгадування секретів його літературного спадку.
17 березня, 19:00
Фільм «Небезпечні зв’язки» (Les liaisons dangereuses, 105 хв., реж. Роже Вадім, Франція, 1959)
Найвідомішою з акторських ролей Віана вважається стрічка «Небезпечні зв’язки», що зважаючи на еротичні сцени, здобула скандальну славу в пуританські 50-ті. Молоде подружжя у виконанні зірок французького кіно Жанни Моро та Жерара Філіпа практикують вільне кохання та заводять партнерів за межами шлюбу. Віан зіграв у фільмі залицяльника Превера, який під звуки джазу домагався уваги головної героїні.
18 березня, 19:00
Фільм «Я прийду плюнути на ваші могили» (J'irai cracher sur vos tombes, 107 хв., реж. Мішель Ґаст, Франція, 1959)
Джо Грант прагне помститися провінційним расистам за вбивство свого брата. Для цього він приїздить в маленьке містечко, де ніхто не здогадується про його наміри. Стильний французький нуар знятий за «проклятим» бестселером Віана «Я прийду плюнути на ваші могили». Саме на прем’єрному сеансі цього фільму у письменника зупинилося серце.

19 березня, 19:00
«Прекрасний вік» (Le Bel âge, 100 хв., реж. П’єр Каст, Франція, 1960).
Молодий денді Жак, який переживає гіркий розрив з Александрою, вирушає з друзями за місто. Проте спогади про його відносини наздоганяють його під час відпочинку. Останньою роллю Віана в кіно стала роль буржуа Бориса в фільмі його друга П’єра Каста «Прекрасний вік». Стрічка доповнює коротку акторську фільмографію Віана, де самобутня пластика та персональна харизма письменника проявилася не гірше за його тексти.
21 березня, 17:00
Фільм «Кіно Бориса Віана» (Le cinéma de Boris Vian, 52 хв., реж. Ясін Бедде, Алєксандр Ілаїр, Франція, 2010)
Захоплива документальна оповідь про відносини Бориса Віана та кінематографу . В фільмі використано кадри з рідкісних ранніх фільмів Віана-актора, де завдяки своїй нетиповій зовнішності письменник зображав то вампіра, то готичного кардинала. Розказано про вплив модерністської прози Бориса Віана на європейське кіно.
ТЕАТР:
21 березня, 19:00, Сцена 6 Довженко-Центру
Квитки на karabas.com
Вистава «Для наших диких душ» (Швейцарія, Мадлен Бонгард, 60 хв. Виконавці: Мадлен Бонгард, Вікторія Донець, Томас Колер, Анастасія Перець).
Французькою мовою з українськими субтитрами
Міждисциплінарна швейцарсько-українська театралізована вистава, вільна адаптація роману Бориса Віана (Вернона Саллівана). Цей абсурдний та кумедний трилер, написаний у 1948 році, занурює головних героїв у поліцейське розслідування, що веде їх до викриття лабораторії божевільного лікаря, доктора Маркуса Шутца, який вирішив знищити всю потворність нашої планети, створивши клони «красивих» людей.
ЛІТЕРАТУРА
Під час фестивалю у Довженко-Центрі можна буде придбати 4 книги Бориса Віана, перекладені та видані українською мовою «Вавилонською бібліотекою» («Шумовиння днів», «Сердцедер», «Осінь в Пекіні», «І ми знищимо всіх потворних»).
ДИСКУСІЯ
21 березня, 15:00,
Кінолекторій, 5 поверх Довженко-Центру
Вхід вільний
Презентація українського перекладу роману «І ми знищимо всіх потворних» (1948).
Public Talk за участі письменниці та акторки Мадлен Бонгард (Швейцарія), літературознавиці Тетяни Огаркової, перекладачки Дарії Бібікової, ілюстратора Андрія Сакуна, головного редактора видавництва «Вавилонська бібліотека» Романа Малиновського про головні теми творчості Бориса Віана-письменника, їхню актуальність, важливість толерантності та різноманітності.
Мови спілкування французька та українська.
МУЗИКА:
21 березня, 21:00, 1-й поверх Довженко-Центру
Вечірка “VianParty” - імпровізація українських та швейцарських виконавців наживо
Виконавці:
DJ Miss B (Беатріс Вентуріні, Швейцарія)
VJ Слава Полянцев (Україна)
ВХІД ВІЛЬНИЙ
Маючи англо-італійське походження, Miss B виросла десь між західним Лондоном та Міланом, і сьогодні є справжньою громадянкою Швейцарії та світу, яка мешкає у Лозанні.
Miss B зазвичай пропонує грайливе поєднання groovy soul, deep funk, swingin jazz, вінтажних саундтреків і вибухових бігбендів, які подаються з приємною легкістю для слухача. Miss B — головна героїня лондонської сцени кислотного джазу з кінця 80-х, була незмінною за пультом легендарного клубу Blue Note у Хокстоні та у Jazz Café у Камден-Тауні.

Алексей Першко 28 лютого 2020
Like

Ім’я:
05 квітня 2020
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (12-18 березня) Що в кіно? Прем'єри тижня (12-18 березня)

Супергерой Він Дізель, Піноккіо та інші новинки прокату.

11 березня 2020 0 1273
Україна вражала Україна вражала

На 70-му Берлінському міжнародному кінофестивалі Berlinale

05 березня 2020 0 818
Українське кіно під загрозою Українське кіно під загрозою

Офіційне звернення кіноспільноти

20 березня 2020 1 629
 Претенденти на 4-ту Дзигу Претенденти на 4-ту Дзигу

Оголошено список номінантів на Четверту Національну Кінопремію "Золота Дзиґа"

18 березня 2020 0 624
«Молодість» - не Канни «Молодість» - не Канни

MO49. Кіно #НеБезПитань

20 березня 2020 0 586