"Вій": нова історія


Над створенням картини за мотивами відомої містичної повісті Миколи Васильовича Гоголя працювала команда, до якої увійшли кінематографісти Росії, України, Чехії, Великобританії та Німеччини. Режисером виступив Олег Степченко, а головну роль у фільмі виконав Джейсон Флемінг, відомий, перш за все, по зйомках в "Карти, гроші, два стволи". Також в акторський склад увійшли Олексій Чадов, Андрій Смоляков, Ігор Жижикін, Агнія Дітковскіте, Валерій Золотухін, Віктор Бичков, Іван Моховиков і Чарльз Денс - виконавець ролі Тайвіна Ланністера в популярному серіалі "Гра престолів".

Історія є своєрідним сіквелом класичного "Вія". Через рік після смерті панночки на хутір випадково потрапляє англійський картограф Джонатан Грін. Заїжджому гостю випаде нагода розібратися, чому люди тут живуть в страху, а стару церкву називають "проклятим місцем". Всі - від мала до велика - впевнені, що в околицях оселилася нечиста сила.

Флемінг, який зіграв Гріна, презентував фільм в Москві, але в Київ прилетіти не зміг. Картину представили актори Віктор Бичков ("Особливості національного полювання") та Іван Моховиков ("Солдати"), а також продюсер Олександр Куліков.

За словами Кулікова, ідея фільму з'явилася ще близько семи років тому, проект пережив багато всього, в нього були вкладені маса коштів і зусиль, тому вихід "Вія" на екран - справжня подія в житті кожної людини, причетного до зйомок. "Були періоди, коли ми були впевнені, що нічого вже не вийде, - розповідає Олександр. - Але, як бачите, все вийшло. Цій картині ми віддали сім років життя. Сподіваюся, вона того варта. Ми боролися до останнього".

Зйомки повністю проходили в Празі, в масовці брали участь місцеві актори, а хутір, церква і прилеглі околиці були побудовані цілком, в повну величину. Цікаво, що серед реквізиту виявилися речі, які використовували творці "Ван Хельсінга" - фільму Стівена Соммерса 2004-го року, в якому головну роль зіграв Х'ю Джекман. А одна з камер "перекочувала" на майданчик зі зйомок "Аватара". "Коли стоїш перед камерою, якою Камерон знімав свій блокбастер, просто неможливо зіграти погано", - жартує Бичков.

"Як нам працювалося з Флемінгом? Джейсон - чудовий хлопець", - у два голоси кажуть Віктор та Іван. "Він хотів приїхати і в Київ, але виникли деякі складності. Кажуть, що актор - та ж дитина. Так от, Флемінг - справжній актор, з великої літери. Йому потрібно грати, він постійно хоче бути в центрі подій. Джейсон був настільки залучений в нашу історію, його все захоплювало, він був у захваті".

"Ніяких проблем у спілкуванні не виникало. Це той випадок, коли ти прекрасно розумієш людину, навіть коли говориш з ним на різних мовах. У нас спочатку була така задумка - у фільмі його герой повинен був розмовляти тільки англійською. Але потім концепція змінилася, і Джейсон почав вчити російську мову. Він навіть їв сало!".

"У прокат вийде дві версії, - каже Куліков. "Першу представлять в країнах СНД. Вона йде більше двох годин, в ній ми зосередилися на українському колориті, звичаях, тому, що знайоме всім, хто читав і любить Гоголя. Для прокату за кордоном у нас є інший варіант - робота над ним ще йде. Він трохи коротший і адаптований для іноземного глядача - якісь моменти пояснюються, якісь вирізані зовсім. Ми хочемо, щоб наше кіно зрозуміли і в інших країнах - підписано дуже багато контрактів на покази".

Також вийде і телеверсія, але поки що не можна сказати, коли саме вона з'явиться в ефірі. Це буде міні-серіал, в який увійдуть різні сцени, що не потрапили в сам фільм. "Всі актори дуже обурюються, коли їх вирізають з кадру. Сподіваюся, цей варіант задовольнить усіх", - сміється Олександр.

Взявши повість Гоголя лише за основу, творці "Вія" зняли сучасний розважальний фільм, який покликаний познайомити молодь з класикою літератури, а старшому поколінню пропонує нове трактування легендарної історії. "Картина 1967-го року зібрала в кінотеатрах понад 30 мільйонів глядачів. Це здається неможливим", - захопленно каже Куліков.

"Після прем'єри в Москві я спілкувався з дітьми різного віку і можу сказати, що у всіх горіли очі. Цей фільм їм потрібен. Він страшний, але, лякаючись, ми стаємо дорослішими", - міркує Бичков.

"Наш "Вій", як мені здається, насамперед, про віру", - каже Віктор. "Хтось вірить у Рогатого, хтось в Бога. Кожен визначає це особисто для себе, розставляє пріоритети".

Розставити свої пріоритети український глядач зможе вже 30-го грудня - у четвер "Вій" виходить у широкий прокат.

ЮШ 28 січня 2014


Ім’я:
16 вересня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (26 серпня - 1 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (26 серпня - 1 вересня)

Дев Патель, Алісія Вікандер, Майкл Кітон та інші зірки в новинки прокату.

26 серпня 2021 0 4628
Що в кіно? Прем'єри тижня (19-25 серпня) Що в кіно? Прем'єри тижня (19-25 серпня)

Г'ю Джекман, Брюс Вілліс та інші зірки в новинки прокату.

18 серпня 2021 0 2247
Букет розквітає Букет розквітає

В «Софії Київській» відкрився IV Фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage

29 серпня 2021 0 1114
Що в кіно? Прем'єри тижня (2-8 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (2-8 вересня)

Блокбастер Marvel й інші новинки прокату.

01 вересня 2021 0 1032
Нуль за поведінку Нуль за поведінку

Київський тиждень критики оголошує програму ретроспективи

08 вересня 2021 0 543