Замість Канн – прямо в інтернет


Замість Канн – прямо в інтернет

Нова стрічка американця Абеля Феррари «ДСК» була серед головних претендентів на участь в конкурсі 67-го Каннського кінофестивалю, але в підсумку не потрапила до числа претендентів на «Золоту Пальмову Гілку». І тоді її продюсер та дистрибутор – відома французька компанія Wild Bunch – вирішила піти на сміливий експеримент : стрічка взагалі не буде експлуатуватися в кінозалах, а одразу буде доступною на численних інтернет-платформах відео по запиту. До того ж саме в дні проведення Каннського фестивалю.
Венсан Мараваль та Браім Шіуа, співвласники компанії, розробляли цю нову прокатну стратегію декілька тижнів в перше чергу через те, що вони входять до числа французьких дистрибуторів, як вважають що правила так званої прокатної хронології (законодавчо закріплені проміжки між релізами стрічки на різноманітних носіях – в залах, на телебаченні, на відео) мають бути пом’якшені.
Маркетингова підтримка «ДСК», яка має на меті привернути увагу максимуму глядачів, немає прецедентів для фільму, який виходить прямо в Мережі: «Ми витратимо близько 1 мільйона євро, - каже Венсан Мараваль. – Це навіть більше рекламного бюджету фільму «Вона» Спайка Джонзі, який ми випускали у французький прокат, хоча не варто забувати, що у випадку з «ДСК» Абеля Феррари ми економимо на виготовленні копій. Ми друкуємо афіші, запускаємо ролики в кінотеатрах та робимо рекламу на телебаченні – що, до речі, заборонено у випадку кіно театрального релізу фільму. Протягом 10 днів фільм буде представлено на перших сторінках всіх головних інтернет-платформ – iTunes, Free, Orange: ми будемо охоплювати до 20 мільйонів відвідувачів на день».
Вартість перегляду складатиме близько 7 євро, і компанія-дистрибутор розраховує на миттєву рентабельність стрічки. Варто сказати, що у Франції та Європі для цього є всі підстави: скандальний сюжет (ДСК – це Домінік Стросс-Кан, колишній директор Міжнародного Валютного Фонду, який пішов з посади через звинувачення в сексуальних домаганнях), не менш скандальний виконавець головної ролі – Жерар Депардьє, та режисер з репутацією панка, який останнім часом перейшов від кокаїнової залежності до нестримного споживання газованої води.
Фільм «ДСК» мав проблеми з фінансуванням, і Депардьє був змушений особисто звернутися за допомогою до російських олігархів.
На завершення відзначимо, що Wild Bunch займається не тільки експериментами: тільки за останній час вони випустили в прокат такі стрічки як «Життя Адель» Абдельлатіфа Кешіша та «Дев’ять місяців суворого режиму» Альбера Дюпонтеля, а після Канн на компанію чекає прокат останньої стрічки Жана-Люка Годара «Прощавай, мово».

Алексей Першко 23 квітня 2014
Like

Ім’я:
30 вересня 2020
Ваш коментар

популярні статті


Білл Мюррей: мізантроп, якого люблять усі Білл Мюррей: мізантроп, якого люблять усі

9 найкращих ролей Білла Мюррея

01 вересня 2020 0 1173
Що в кіно? Прем'єри тижня (3-9 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (3-9 вересня)

Кіану Рівз, нові Люди Ікс і інші новинки прокату.

03 вересня 2020 0 1083
Що в кіно? Прем'єри тижня (10-16 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (10-16 вересня)

Мулан, Наталія Орейро і інші новинки прокату.

10 вересня 2020 0 965
Сила креативу Сила креативу

KMW Global Marathon оголошує спікерів національної дискусії «Сила креативу. Як побудувати стійку екосистему аудіовізуального бізнесу в...

09 вересня 2020 0 915
Що в кіно? Прем'єри тижня (17-23 вересня) Що в кіно? Прем'єри тижня (17-23 вересня)

Екшн-катастрофа з Джерардом Батлером і інші новинки прокату.

16 вересня 2020 0 893