Східні серіали йдуть на Захід


Східні серіали йдуть на Захід
Платформу EastSeries Одеського кінофестивалю презентували на міжнародному фестивалі серіалів SERIES MANIA
Професійна секція SERIES MANIA FORUM відбулась із 25 до 27 березня. 27 березня у французькому Ліллі в межах професійної секції SERIES MANIA FORUM міжнародного фестивалю серіалів SERIES MANIA була презентована платформа EastSeries Одеського міжнародного кінофестивалю. Презентація відбулась у межах партнерства ОМКФ та SERIES MANIA. Її провели генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич і польський кінорежисер, член Європейської кіноакадемії та президент ScripTeast Даріуш Яблонські.
EastSeries – це конкурс телесеріалів, який ОМКФ організовує у співпраці з європейською програмою підготовки кращих сценаристів Східної Європи ScripTeast від Незалежної кінофундації за підтримки компанії Star Media, яка надає переможцю як приз комплекс послуг з постпродакшену на суму у 20 тисяч євро. Також переможець отримує місце у Writers‘ Campus у межах партнерства з SERIES MANIA. Раніше платформа мала назву Odesa IFF ScripTeast Series Projects. У конкурсі EastSeries беруть участь східно- та центральноєвропейські проекти, а головна мета платформи - презентувати проекти, кількість та якість яких щорічно росте. Минулого року на Одеському кінофестивалі було два переможці: «Сімейні архіви» та «Smokey Eyes». Останній отримав спеціальну нагороду від Series Mania – персональне запрошення взяти участь у Series Mania Writers‘ Campus 2019.
“На SERIES MANIA FORUM зазначили: хоч платформа EastSeries і молода, оскільки проводиться лише третій рік, вона вже робить певні успіхи. До прикладу, сценарист польского проекту Smokey Eyes отримала як приз можливість взяти участь у сценарній лабораторії SERIES MANIA, пройти там інтенсивний тренінг та отримати консультації від міжнародних експертів, - говорить генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. - Другим вагомим досягненням можна назвати відбір у Канни українського проекту виробництва Film.ua “Схованки” (Hide and Seek), який також брав участь у EastSeries. За місяць він буде презентований на одній з найважливіших виставок для телебачення MIPTV Cannes. Це вагома перемога, адже туди подають серіали з усього світу, а відбирають лише 10 учасників”.
Цьогоріч в межах презентації EastSeries у Ліллі були представлені, зокрема, трейлери серіалів зі Східної Європи, які мали світовий успіх: “Неопалима купина” (Burning Bush) польського режисера Аґнєшки Голланд та чеська “Пустка” (Wasteland) Еліс Нелліс та Івана Захаріаса. “Ці трейлери є демонстрацією потенціалу і зростаючого попиту на східноєвропейські телесеріали. Вони показують, що Європа - це не тільки історія з минулого, але також і погляд у майбутнє”, - говорить Даріуш Яблонські.
SERIES MANIA FORUM – це професійна секція індустріальних панелей фестивалю серіалів SERIES MANIA. Заснована у 2013 році, вона вже стала значимим майданчиком для зустрічі професіоналів серіальної галузі, де обговорюються проекти, які знаходяться у розробці чи у виробництві. За кілька років існування секції було реалізовано багато проектів, в тому числі “Eden”, “Stella Blomkvist”, “Keeping Faith” та “Tabula Rasa”. Багато інших наразі знаходяться у виробництві.
Сам фестиваль SERIES MANIA був створений у 2010 році Лоранс Ершберг в Парижі, а пізніше переїхав до міста Лілль. Саме тут зустрічаються відомі світові шоуранери, сценаристи, актори, а на великому екрані представляють кращі серіали світу. Цьогоріч гостею фестивалю стала голлівудська актриса Ума Турман.
Приймання заявок на участь в EastSeries Одеського кінофестивалю відкрите з 28 березня та триватиме до кінця травня.
Алексей Першко 01 квітня 2019


Ім’я:
08 травня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Злети і падіння Netflix'а Злети і падіння Netflix'а

Про перспективи стрімінга

21 квітня 2021 0 1651
Початок весни Початок весни

Стартують покази онлайн-кінопрограми «Французької весни в Україні – 2021»

23 квітня 2021 0 1467
І вдома, і в кіно І вдома, і в кіно

8-й Чілдрен Кінофест оголосив програму

28 квітня 2021 0 999
Не блокбастерами єдиними Не блокбастерами єдиними

Фестиваль американського кіно «незалежність» відбудеться 13-19 травня у Києві

29 квітня 2021 0 925
Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (1-5 травня)

Кінотеатри відкриваються!

30 квітня 2021 0 879