Вихід в нескінченність


Вихід в нескінченність
8-й Одеський МКФ: початок
У своєму виступі на відкритті 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю його президент Вікторія Тігіпко сказала, що цифра вісім має символічне значення, адже вона - серед іншого - символізує нескінченність. І треба відзначити, що перші дні фестивалю зміцнюють в упевненості, що ще молодому, але вже настільки авторитетному фестивалю уготована щасливе творче життя.
Церемонія відкриття, що пройшла в Одеській Опері, порадувала зіткненням різних, часом суперечливих, смислів, що само собою породило нові несподівані смисли. Так, на сцені Опери зустрілися учасниці знаменитого на весь світ фрік-кабаре Dakh Daugthers, які в своїй першій композиції запитували, чому ж в світі настільки багато зла, Михайло Михайлович Жванецький (його зал вітав стоячи), який прочитав короткий, але ємний скетч про суть любові і творчості і мер Одеси, який поринув в роздуми про те, чим кіно відрізняється від Facebook і Twitter і що ж робить людину кінематографістом. Завершилося дійство ще однією композицією від дочок Влада Троїцького (який особисто сидів за режисерським пультом під час їх виступів), які стверджували, що Чорне море - виключно наше (і в цьому їх підтримала ведуча вечора Яніна Соколова, яка пустилася в танок з маракасами і підспівувала іменитому колективу. Після після церемонії обраній публіці був запропонований фільм відкриття «Щоб бути впевненим» француженки Карін Тардье, яка представила фільм особисто разом з композитором стрічки Еріком Слабяком. Рецензії на цей чудовий фільм мож але прочитати тут.
Перший робочий день 8-го ОМКФ для автора цих рядків почався з констатації непереборної абсурдності навколишнього світу - дует болгарських режисерів в складі Христини Грозєвої і Петара Вилчанова запропонував на суд одеської публіки свій другий повнометражний фільм «Слава», який вже заслужив визнання на найбільших фестивалях світу. Здається, що переводити цю назву не варто, адже мова йде про годинник радянського виробництва цієї марки, який дісталися головному герою в подарунок від батька і став імпульсом до його занурення в кафкіанський світ, в якому маленька людина неминуче стикається з маразмом бюрократичної системи. Маленька людина - це простий залізничний обхідник Цанко Петров, який знайшов на шляхах якусь незліченну суму грошей і допустив величезну за нинішніх часів помилку - він не привласнив її собі, а чесно доповів про неї владі, потрапивши тим самим в неймовірну халепу: його вчинок вирішують Використовувати для відволікання уваги від корупційних схем в Міністерстві транспорту (як це до болю знайоме). В нагороду за свій нетривіальний вчинок Цанко отримає непрацюючий електронний годинник (замість батьківського) і ледь не пропаде в коридорах бюрократичного абсурду.
Відчуття абсурдності буття підтримав і новий фільм живого класика фінського кіно Акі Каурісмякі «По той бік надії», який є квінтесенцією авторського стилю режисера, яка вже відзначена призами останнього Берлінського фестивалю.
Ну а без перебільшення найяскравішою подією перших днів 8-го ОМКФ став традиційний показ на прославлених Ейзенштейном на весь світ Потьомкінських сходах. Ейзенштейна ми згадали недаремно: показ «Жіночого щастя» Жюльєна Дювівьє (Франція, 1930 рік) з Дітою Парло в головній ролі встав в один ряд з показом «Броненосця «Потьомкін» на найпершому Одеському фестивалі. Порівняти ці два багато в чому протилежні фільми можна, мабуть, за головним критерієм - впливу на самого широкого глядача. Як і під час перегляду «Броненосця« Потьомкін », глядачі, що прийшли на показ шедевра Дівівьє надзвичайно жваво реагували на те, що відбувається на екрані і самим безпосереднім чином співпереживали героям стрічки, знятої по одному з романів Еміля Золя». Даниною захоплення фільмом і зусиллям Одеського філармонічного оркестру і французької співачки Софі Турньє, які доповнювали його, стали тривалі оплески. Які, втім, можна з упевненістю адресувати і організаторам 8-го ОМКФ. 
Алексей Першко 16 липня 2017


Ім’я:
21 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 11720
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 4673
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 4244
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 4240
Підсумки перед відкриттям Підсумки перед відкриттям

27 травня у Kooperativ Arena відбулася підсумкова пресконференція перед початком 50-го ювілейного Київського міжнародного кінофестивалю...

27 травня 2021 0 4003