Фільм 12 років рабства (2013)

Увійти через
Реєстрація
 
фильм Власть
Фільм 12 років рабства
 
12 років рабства
12 Years a Slave
Рік: 2013
Країна: США, Великобританія
Режисери: Стів МакКуін
Студія: River Road Entertainment
Жанр: біографія, драма, історія
Прем’єра (в Україні): 12.12.2013
Прем’єра (у світі): 30.08.2013
Тривалість: 135 хв
Вікові обмеження (років): 16
Дистриб’ютор: Интер-Фильм
Бокс-офіс: 109 038 грн.
Рейтинг IMDB:    12 років рабства
Рейтинг КІНО-ТЕАТР   |   Ваша оцінка:
8.44 / 10 Голосів: 12
Опис фільму 12 років рабства
 

Драма про реального чоловіка, що був рабом не тільки людини, але і свого століття. У 1800 році в Новому Орлеані, як і на загальній території США, процвітало рабство. Це горе не обійшло і головного героя фільму, цілком реальну особистість, по імені Соломон Нортап, чорношкірого скрипаля. Живучі в Нью-Йорку, як цілком вільна особистість, Соломон несподівано був викрадений і перевезений в Новий Орлеан, де його продали в рабство. Намагаючись не просто вижити, а й зберегти власну гідність, герой фільму проходить безліч випробувань. У його одіссеї витримати вантаж ненависті і расового презирства допомагає зустріч з канадцем Бессі.

Про існування мемуарів Соломона Нортапа, який дійсно існував і навіть опублікував свою автобіографію, режисер дізнався від своєї дружини. Це було ще до виходу на екрани його першого фільму "Голод" (2011). Під час показів стрічки, режисер зв'язався зі сценаристом Джоном Рідлі, який відомий своїми роботами до фільмів, де головні герої чорношкірі, що цілком розкривало особливості цієї культури. Для МакКвіна книга була просто вражаючим матеріалом, який пробрав його до глибини душі. Як і в попередніх його двох фільмах, одну з найперших, головних ролей зіграв Майкл Фассбендер, муза режисера.

В якості знімальних локацій були використані чотири плантації, які історично визнані і існували ще в довоєнний період. При цьому "12 років рабства" знімалися зовсім недалеко від того місця, де провів свої жахливі року Соломон Нортап. Знімальний період тривав всього 35 днів і фільм був закінчений наприкінці літа 2012 року.

Для того, щоб відобразити особливості мови періоду, показаного в "12 років рабства", було використано сільське наріччя, притаманне Міссісіпі та Луїзіані. Однак творці не ручаються за автентичність звучання, так як зараз ніхто не може точно сказати, як тоді говорили.

 
Трейлер до фільму 12 років рабства
Фільм 12 років рабства дивитися онлайн

Рецензії на фільм 12 років рабства
Додати рецензію
 
Удар кнутом Юрий Шевченко, 15 грудня 2013
1841-й год. Соломон Нортап (Чиветел Эджиофор), свободный чернокожий семьянин, поддается на уговоры парочки артистов цирка - те просят сопровождать их выступления игрой на скрипке и обещают платить солидные деньги. По приезду в Вашингтон новоиспеченные коллеги устраивают попойку, но утреннее похмелье - не худшее, что ожидает Соломона. Он просыпается взаперти, на... Детальніше
 
Джанго плененный Ксеркс, 15 грудня 2013
Понятие "рабства" далеко не чуждо рядовому украинцу. Кто-то с негодованием вещает о том, что мы в нем провели знаковые 73 года, кто-то особо принципиальный насчитывает все 359, а настроенные философски миролюбиво замечают, что все мы вечные рабы своих иллюзий и желаний... И хоть тут имперская Россия... Детальніше
 
Коментарі
 
Ім’я
22 лютого 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговорення
proffessorr
proffessorr 15 грудня 2013 06:41
ребята, живучи в нью-йорке нужно писать как живя в нью-йорке, или переключайтесь на свидому мову  или пишите на правильном русском. Ваш сельский сурж это признак безграмотности , что вы делаете в редакции такого интернет-ресурса??
Рейтинг повідомлення: 0
 
Velgas
Velgas (Киев) 11 грудня 2013 17:17
Наверняка лучший фильм на этой неделе. А со следующей все на Толкиэна.
Рейтинг повідомлення: 0
 
Схожі фільми
 fk tw