Фільм Docudays UA - 2015Рейтинг КІНО-ТЕАТР

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Опис фільму Docudays UA - 2015

C 20 по 27 березня в столиці пройде Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини "Docudays-2015".

1. "Вальс Алчевськ" / реж. Вадим Ільков / Україна / 2014, 54'

Травень 2014 року. Неподалік від міста Алчевськ, в садибі Мсциховського (с. Селезнівка), зібрались Сергій Жадан, Олексій Ворсоба, Влад Крейммер та Ольга Михайлюк для роботи над музично-літературним твором "Розділові". Усе відбувається в ритмі вальсу.

2. "Смутні часи" / реж. Арамі Ульйон / Швейцарія, Парагвай / 2014, 92'

Скільки Арамі себе пам’ятає, її мати страждала на епілепсію та хворобу Паркінсона. Як єдина дитина батька, який покинув сім’ю, Арамі мусила змалку піклуватися про себе та свою матір, що було зовсім непросто. Десять років потому вона якимось чином спромоглася розірвати цей ланцюг і знайти своє особисте щастя у Швейцарії, де мешкає разом із партнером Патріком. Але здоров’я її матері стрімко погіршується. Оскільки ніхто, крім Арамі, не може доглянути жінку, вона мусить повернутися до Парагваю. Це дуже особистий фільм про універсальну проблему, з якою всі ми мусимо мати справу: що робити з батьками, коли вони стають старими й немічними?

3. "Комплекс кенгуру" / реж. Сара Мун Хоу / Бельгія / 2014, 58'

Цей фільм ставить питання, важливе для нас, батьків дітей з відмінностями: як ми можемо розлучитися, якщо ситуація змушує нас до рукопашного бою? У той час, як дитинча кенгуру може в якийсь момент полишити сумку, дитина з фізичними вадами тривалий час залишається на руках його/її матері. Потрібна неабияка рішучість, щоб наважитися обережно відпустити його/її. Зі свого боку, дитина також повинна довести матері, що він або вона може жити самостійним життям.

4. "Володар" / реж. Шалва Шенґелі / Грузія / 2014, 53'

Чи потрібно було залишити пам’ятник Сталіну на подвір’ї жіночого монастиря? Головне питання фільму стало причиною конфлікту в маленькому грузинському селі. Монастир, розміщений у Храмі Христа Спасителя VII століття, – з одного боку, та пам’ятник вождеві – з іншого: чи можливе таке співіснування? Як церква стала прихистком для вождя, чиє ім’я пов’язане із боротьбою з релігією? Які ідеологічні конфлікти типові для Грузії ХХІ століття? Автори фільму шукають відповіді на ці питання.

5. "Довго та щасливо" / реж. Татьяна Божіч / Хорватія, Нідерланди / 2014, 83'

Коли режисерка Татьяна Божіч укотре знайшла кохання свого життя, і все знову загрожує піти не так, вона вирішує, що треба почати життя з чистого аркуша. Ці стосунки повинні бути вдалими! Татьяна відвідує своїх п’ятьох колишніх у Москві, Гамбурзі, Лондоні й Загребі, щоб дізнатися, чому всі її романи завжди розбиваються на друзки. Емоційний і конфронтаційний, але водночас дотепний, цей документальний фільм знайде відгук у кожному з нас, адже режисерка рішуче продовжує шукати священний Грааль кохання: "і жили вони довго та щасливо"!

6. "Все палає" / реж. Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков Україна / 2014, 82'

Це не зовсім фільм про революцію, яка змінила Україну минулої зими. Радше, він показує загальний шаблон певного типу повстань – тих, що завершуються кровопролиттям. Спершу шляхетне прагнення свободи наражається на темну силу правителів-тиранів. Згодом, унаслідок сум’яття і хаосу, праведний, народний гнів змінюється чистою люттю. Коли з’являються перші жертви з обох сторін, незалежно від того, наскільки білими чи чорними вони здаються сторонньому спостерігачеві, межа між добром і злом розмивається, якщо дивитися на неї з епіцентру битви. І, зрештою, все палає.

7. "Викладач англійської" /реж. Ніно Орджонікідзе, Вано Арсенішвілі / Грузія /2012, 56'

Молодий вчитель англійської у пошуках пригод отримує завдання – здійснити "мовну революцію" в далекому грузинському селі. Шукаючи нових пригод, молодий вчитель опиняється на передовій великих політичних змін у цій країні. Аби позбутися радянської спадщини та долучитися до західного світу, уряд започатковує проект "захоплення" Грузії англомовними людьми. Схвильований мандрівник сповнений рішучості докласти зусиль у "радикальні зміни" в маленькій пострадянській країні. Проте, коли спадає перша хвиля захвату, він стикається із похмурою дійсністю. 

8. "76-49", реж. Юлія Проскуріна / Україна / 2014, 3'

Ще кілька секунд – і всі вони перетворяться на птахів. Літак. Ракета. Ще кілька секунд.

9. "Сестра Зо" / реж. Аліса Коваленко / Україна /, 60'

Zo – колишня футболістка. Коли вона покинула спорт, їй довелося боротися за виживання й заново шукати себе.

10. "Глибокі почуття" / реж. Ян П. Матушинський / Польща / 2013, 84'

Януш, упевнений у собі 60-річний чоловік, неймовірно діяльна людина і досвідчений дайвер, переживає напад і залишається паралізованим. Реабілітація й допомога його партнерки Асі допомагають йому відновити рухливість і покращити свій стан. Він усе ще має проблеми з мовленням, і Ася, єдина, хто розуміє його слова, перекладає їх для решти світу. Януша підтримує і мотивує жити далі велика мрія – він хоче знову займатися дайвінгом, незважаючи на велику загрозу здоров’ю і життю. Його мета – відвідати прекрасну, але небезпечну Блакитну діру в Дахабі (Єгипет), яку непросто підкорити навіть здоровим дайверам.

11. "Обама з Бронкса" / реж. Райян Мердок / США / 2014, 91'

А якби якось, поглянувши у дзеркало, ви побачили б у ньому наймогутнішу людину світу? Поки Луїс Ортіс брив свою борідку одного дня 2008 року, його життя змінилося назавжди. Він не побачив у дзеркалі себе – безробітного батька сімейства, пуерториканця середнього віку із Бронкса. Натомість він побачив обличчя змін, надії... грошей.

12. "Вірунґа" / реж. Орландо фон Айнзідель / Великобританія / 2014, 92'

У вкритих лісом нетрях східного Конго розташований Національний парк Вірунґа – одне з місць на Землі, позначених найбільшим біорозмаїттям, домівка останніх гірських горил, які лишилися на планеті. У цьому дикому, але чарівному середовищі, маленька бойова команда рейнджерів, до якої входять колишня дитина-солдат, опікун осиротілих горил та самовідданий захисник природи, захищають цю пам’ятку ЮНЕСКО від озброєних загонів, браконьєрів і темних сил, що борються за контроль над природними багатствами Конго. Коли новосформований повстанський загін M23 оголошує війну, конфлікт загрожує життю та стабільності всього, що вони так прагнули захистити, а персонажі та творці фільму опиняються під перехресним вогнем.

Код сторінки на твій  блогфорум


Рецензії на фільм Docudays UA - 2015

На цей момент рецензії немає. Ви можете бути першим її автором!Ім’я:
19 січня 2021
Ваш коментар