Увійти через
facebook
 

Фільм Голод 33


Голод 33 / Famine-33
Рік:  1991
Країна:  Україна
Режисери:  Олесь Янчук
Студія:  Кіностудія імені Олександра Довженка
Жанр:  драма, історія
Тривалість:  115 хв

Рейтинг КІНО-ТЕАТР

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Опис фільму Голод 33

Після перемоги комуністів у Російській імперії у 1917 році, армія УНР була розбита червоною армією і насильно включена до складу Радянського Союзу. Як тільки Сталін утвердився при владі наприкінці 20-х років, за його наказами, комуністична партія методами систематичного терору встановила контроль над усіма аспектами суспільного і політичного життя в Україні. Українське селянство стало першою жертвою нової правлячої сили, оскільки постійно відбувалися повстання проти комуністів і це загрожувало поваленням комуністичному уряду. У 1932 році вийшов Московський указ, який коштував життя мільйонам людей. Попри врожайний рік, у людей відбирали усі запаси, а окрім того — усю їжу та худобу, аргументуючи це створенням «колгоспів». Згодом, коли у людей не лишилося нічого, вони почали шукати залишки насіння на полях, і вийшов закон про колоски, за які був розстріл. Тому люди їли бур'яни та мишей, а згодом почав відбуватися канібалізм. У сюжеті стрічки в центрі цієї трагедії опинилася звичайна селянська сім'я — діти, батько та дружина і їх стара мати, яка незабаром почала нести від голоду перші втрати… Першими помирали слабкі діти. А трагедію цю глядач побачить очима голодної дитини.

Фільм українського кінорежисера Олеся Янчука. Фільм знятий за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь» — перший художній фільм, який розкриває злочини сталінсько-більшовицького режиму проти народу України — штучний голод 1932-1933-х років.

Детальніше
Код сторінки на твій  блогфорум

Рецензії на фільм Голод 33

На цей момент рецензії немає. Ви можете бути першим її автором!


Ім’я:
23 жовтня 2019
Ваш коментар
юлія
юлія 17 грудня 2012 17:41
+1
Сташно...Просто страшно, коли касильницькою конфіскацією у селян відбирали продовольство і худобу...останню крихту хліба....
.