Фільм Важко бути Богом (2013)

Увійти через
Реєстрація
 
Фільм Важко бути Богом
 
Важко бути Богом
Трудно быть Богом
Рік: 2013
Країна: Росія
Режисери: Олексій Герман
Студія: Люксор
Жанр: фантастика
Прем’єра (в Україні): 27.02.2014
Прем’єра (у світі): 13.11.2013
Тривалість: 177 хв
Вікові обмеження (років): 18
Дистриб’ютор: UFD
Рейтинг IMDB: 6.70/10 (Голосів: 4 072)
Рейтинг КІНО-ТЕАТР   |   Ваша оцінка:
9.14 / 10 Голосів: 7
Опис фільму Важко бути Богом
 

Фільм на основі твору, що вийшов з-під пера геніальних братів Стругацьких. На одній з планет нашого всесвіту, земляни знайшли планету, аналогічну нашій, тільки вона перебуває ще так сказати в глухому Середньовіччі. Вченому Руматі Есторському дано завдання, як і багатьом йому подібним, без якихось критичних втручань впливати на мирний і правильний розвиток цієї старої цивілізації. Однак герой не може спокійно дивитися на те, як до влади в Арканаре йде кривавою доріжкою якесь "чорне братство". Нейтралітет буде порушений і землянин візьме участь у боротьбі проти агресорів.

Фільм за однойменним твором Аркадія і Бориса Стругацьких став справжнім довгобудом. Знімався "Важко бути богом" понад десять років, у чому є якась іронія - стрічка була доопрацьована дружиною і сином Олексія Германа, який так і не зміг закінчити фільм. Робота над цією своєрідною фантастикою мала бути запущена в 1999 році, проте фактично знімальний процес почався в 2000 році. Ідея зняти "Важко бути богом" прийшла Олексію Герману ще в далекому 1968 році.

Робота велася в Чехії, Виборзі, в павільйонах Санкт-Петербурга. При цьому основні пройшли саме в Чехії, де біля одного із замків було створене місто Арканар. На роль Румати спочатку був взяти Олександр Ликов, багатьом відомий по своїй ролі Казанови в телесеріалі "Вулиці розбитих ліхтарів 2". Раніше він вже зіграв у фільмі Олексія Германа, з'явившись в якості зека в стрічці "Хрустальов, машину!". З часом фільм "Важко бути богом" переживав фінансові труднощі, хоча завдяки деяким приватним джерелам робота велася і була закінчена вже в 2006 році. Тоді почався довгий період пост-продакшну, який у результаті затягнувся, коли режисер почав хворіти. Так прем'єра була перенесена з 2012 року на початок 2014. Альтернативні назви фільму звучать як "Різанина в Арканаре", "Історія аркарнарской різанини" і "Що сказав табачник із Табачної вулиці".

 
Трейлер до фільму Важко бути Богом
Фільм Важко бути Богом Дивитися трейлер

Рецензії на фільм Важко бути Богом
Додати рецензію
 
Бесформенное безумие Алексей Першко, 26 лютого 2014
Великий режиссер Алексей Герман-ст. (младшего прекрасно знают лично завсегдатаи киевской «Молодости»), снимая знамени тую повесть братьев Стругацких «Трудно быть Богом», пошел по самому неожиданному пути – сюжет повести едва ли не дословно перенесен на экран (ну разве что чуть-чуть автор добавил). Вопрос номер 1: как 200-страничную повесть можно было растянуть... Детальніше
 
Коментарі
 
Ім’я
17 липня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговорення
GERMAN
GERMAN 15 березня 2014 20:38
Я бы не сказал, что это "арт-хаус"...
Это - альтернативный пост-панк!  (ну... как-то так...)
Выводы могут делать только два типа зрителей:
1) Те, кто читал оригинал и досмотрел фильм до конца...
2) Те, кто читал оригинал и недосмотрел фильм до конца...
Ну а тем кто не любит "говно" - сочувствую... ))) учите классику! )))
Рейтинг повідомлення: 0
 
Гість
Гість 02 березня 2014 23:01
Якщо Ви не читали книгу  - навіть і не йдіть в кіно!!! Все одно Ви нічого не зрозумієте.
Якщо ви читали книгу і все ж наважитесь піти – Ви повинні обожнювати арт-хауз, чи мати при собі щось спиртне -  бо не витириавєте до кінця. Сюжет прослідковується дуже важко, а іноді його і не має. Відповідність до книги мінімальна.
А краще взагалі не витрачайте свій час на це кіно…
Рейтинг повідомлення: 0
 
Схожі фільми
 
  • Секрет Зоар
  • Хардкор
  • Космонавт
  • Овечка Доллі була зла і рано померла
  • Повне перетворенняfk tw