Фільм Воскресіння розстріляного відродження (2015)

Увійти через
Реєстрація
 
Фільм Воскресіння розстріляного відродження
 
Воскресіння розстріляного відродження
Воскрешение расстрелянного возрождения
Рік: 2015
Країна: Україна
Жанр: драма
Рейтинг КІНО-ТЕАТР   |   Ваша оцінка:
10.00 / 10 Голосів: 5
Опис фільму Воскресіння розстріляного відродження
 
не відомий

1. "ЗВЕНИГОРА" УРСР, ВУФКУ, 1927

Режисер: Олександр Довженко

Перший фільм німої трилогії Довженка, після якого за ним закріпилося реноме провідного українського кінорежисера, викликав запеклу дискусію про національний кінематограф. Сивий дід століттями зберігає политі кров'ю скіфські скарби Звенигори. "Золота лихоманка" породжує фантастичні видіння у шукачів скарбів і кружляє голову старшому онукові діда - Павлу. Молодший онук Тимофій змінює дідів архаїчний світ природи на "робітфак" та індустріалізацію... Магічні трюки раннього німого кіно, похмурий містицизм німецьких фільмів 1920-х років, Чаплінівська іронія, авангардний монтаж - це все неповторним чином поєднав Довженко у своїй лірико-епічній стрічці.

2. "ТАРАС ШЕВЧЕНКО" УРСР, ВУФКУ, 1926

Режисер Петро Чардинін

Перший український байопік і перший фільм про життя Шевченка, фільм, який визначав канони візуальної репрезентації біографії поета до виходу одноіменного фільму Ігоря Савченка в 1951 році. На момент створення був однією з дорогих постановок в Українському радянському кіно.

3. "АЛІМ" УРСР, ВУФКУ, 1926

Режисер: Георгій Тасін

Екранізація народної легенди. Крим. Середина XIX ст. На шкіряній фабриці Алі-бая працює селянин Алім. За протест проти нелюдських умов праці господар звільняє його. Алім, пізнавши злиденне життя бродяги, випадково зустрічає свого друга Бекіра, той допомагає Аліму повернутися в рідне село, знайти там собі роботу. Працюючи у багатія Алі-бая, Алім підбурює своїх товаришів з колишнього місця роботи до повстання...

4. "ШУРНИКИ" УРСР, ВУФКУ, 1928

Режисер: Микола Шпиковський

Дія відбувається під час громадянської війни в Україні. "Нейтральний обиватель" Аполлон Шмігуєв чхати хотів на всі ідеології, боротьба між представниками яких йде на вулицях Києва. Він намагається всіма можливими засобами нажитися на безладі навколо. Сюжет цього комедійного роуд-муві заносить його то до червоних, то до білих, то до анархістів, але єдиним прагненням Аполлона Шмігуєва залишаються шкурні інтереси.

5. "ДВА ДНІ" УРСР, ВУФКУ, 1927

Режисер - Георгій Стабового

Перша українська стрічка, яка потрапила в комерційний прокат США. У фільмі переконливо, в тонких психологічних деталях показано духовне прозріння старої людини - Барського слуги Антона, який під впливом кривавих подій двох днів у своєму житті зрозумів, на чиєму боці правда, і став до лав борців за свободу. Його син Андрій загинув, виданий малим паничем білогвардійцям, які захопили будівлю. Поступово зріє рішення за все помститися. Спаливши будинок і взявши рушницю, старий слуга йде звідти назавжди.

6. "ХЛІБ" УРСР, ВУФКУ, 1929

Режисер: Микола Шпиковський

Демобілізований червоноармієць повертається в своє село. Перейнятий духом колективізму, він переорює межі "куркулів" і засіває їх землю відібраним у "городян" зерном. Його батько, людина традиційного світогляду, не вірить, що крадене зерно зійде на краденій землі. Він живе в пантеістичному світі українського етносу, де гріх має свій матеріальний вимір. Але коли зерно таки сходить, дід визнає правоту сина - заради побудови нового світу старі закони світобудови повинні бути зламані.

7. "ПЕРЕКОП" УРСР, ВУФКУ, 1930

Автор сценарію і режисер Іван Кавалерідзе

Фільм присвячений 10-річчю штурму Перекопу Радянською Армією. Фільм побудований на окремих, не пов'язаних єдиною сюжетною лінією, епізодах: післявоєнні антураж і розруха, як наслідок контрреволюції та іноземної інтервенції, відновлення підприємств, класова боротьба на селі, штурм Червоною Армією Перекопу...

8. "АЕРОГРАД" УРСР, Українфільм, 1935

Автор сценарію і режисер Олександр Довженко

Дія фільму відбувається в 1930-ті роки. На радянському Далекому Сході, у Тихого океану планується побудувати нове місто - Аероград. Місцеве населення поділяється на дві групи: одна підтримує проект, а друга ("класові вороги") - всіляко з ним бореться. Щоб зашкодити будівництву, Японія засилає диверсантів ("самураїв"). На шляху у них стає колгоспник Степан Глушак (Степан Шагайда). Частина дії відбувається в селі старовірів, голови яких негативно ставляться до проекту Аерограда (підтримуючи японського агента), а молодь, навпаки, радіє йому. В кінці фільму Степан Глушак самовільно "засуджує" на кару свого друга (який став "зрадником") і вбиває його.

Рецензії на фільм Воскресіння розстріляного відродження
 
На цей момент рецензії немає. Ви можете бути першим її автором! Додати рецензію
Коментарі
 
Ім’я
17 червня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговоренняfk tw