Андрій Єрмак: Прагнеш успіху - зроби все сам


Андрій Єрмак: Прагнеш успіху - зроби все сам
Напередодні української прем'єри фільму «Межа», який став результатом спільних зусиль кінематографістів двох країн - України та Словаччини, кореспондент порталу kino-teatr.ua зустрівся з українським продюсером стрічки Андрієм Єрмаком і разом з ним спробував розібратися в причинах приголомшливого успіху фільму в Словаччині.
КТ. - Чи вдалося фільму перетнути межу в 2 мільйони євро в Словаччині?
АЕ. - Наскільки мені відомо, поки що ні. Остання цифра була в 1 мільйон 700 тисяч євро (інформація на момент інтерв'ю, зараз сума перевищила 2 млн - прим. Редактора).
КТ. - І це при загальному бюджеті в ...?
АЕ. - 1 мільйон 300 тисяч євро.
КТ. - А як би ви могли пояснити такий приголомшливий успіх «Межі» в Словаччині? В Україні тільки одиниці з числа голлівудських блокбастерів збирають подібні гроші.
АЕ. - Мені важко відповісти, але якщо подібне станеться в Україні, то це буде справжній рекорд, але я людина адекватна і намагаюся реально оцінювати перспективи. Що ж стосується успіху в Словаччині, то перша причина в тому, що у нас вийшов дуже якісний фільм. Звичайно, кожен своє хвалить, але мені здається, що з глядацької точки зору вийшло дуже якісне кіно. З іншого боку, «Межа» - кіно дуже захоплююче, адже за жанром це кримінальний трилер. До того ж, наш фільм дійсно глядацький, адже розповідь відбувається зрозумілою мовою. Ще один важливий фактор успіху в тому, що в «Межі» грають досить відомі медійні обличчя.
КТ. - Ви маєте на увазі словацькі?
АЕ. - Так-так, в першу чергу це Томаш Машталір, який є популярним актором у себе на батьківщині, так і інші словацькі актори дуже відомі. Плюс до цього тематика, піднята у фільмі, близька великій кількості жителів як Словаччини, так і України. Так що, напевно, всі ці фактори в сукупності і спрацювали на такий гучний успіх «Межі» в Словаччині. Що буде у нас? Складно прогнозувати. На жаль, дуже багато речей доводиться робити самому: у нас країна - як не сумно це усвідомлювати - дуже високо мотивованих непрофесіоналів. Тому вірна стара істина: хочеш зробити щось добре, зроби це сам. Але ж клонуватися неможливо: неможливо одночасно вести розмови з мережами кінотеатрів, придумувати якусь промо-кампанію і так далі. Ось і ми працюємо за принципом - робимо максимум того, що від нас залежить. Картина всім подобається, але прогнози різні.
КТ. - А скільки копій у вас буде?
АЕ. - Точно не знаю, але прокатник обіцяє умови не гірші, ніж були на «Правилах бою». А там у нас було близько 130 кінотеатрів. Ми стартуємо 16 листопада, а в цю ж дату виходять і «Ліга справедливості», і «Артхаус Трафік» поставив фільм з Меттом Деймоном («Субурбікон» Джорджа Клуні - КТ.) На жаль, багато речей у нас часто робляться всупереч. Так само все робиться для відсутності внутрішнього успіху, якого нібито все чекають.
КТ. - Ну добре, але ось зараз же «Сторожова застава» вийшла практично одночасно з «Геоштормом», що не заважає їй збирати свої гроші - я такого не очікував.
АЕ. - Звичайно, змагання повинно бути справедливим, треба доводити свою силу фільмами і їх якістю: просто роби таке кіно, яке буде цікаво глядачеві і роби його якісно. І я впевнений в якості своєї картини, я впевнений, що глядач, який прийде на неї не пошкодує, що віддав їй перевагу. Я дуже радий, що в питаннях промо нам вдалося попрацювати з Валерієм Козлітіновим, який є одним з крутих професіоналів у цій галузі. Що ж стосується «Межи», то ми, розуміючи, що кіно якісне, але все-таки не «попкорнового», спробували підійти до розкручування і креативно, і досить цілеспрямовано. Тому основний блок промо-компанії буде досить новаторським - подивимося, як він спрацює.
КТ. - Так, цікаво, адже ось зовсім недавній приклад: «Мир вашому дому», випущений лідером нашого прокатного ринку, компанією B&H, на 137 копіях, а результат - півмільйона гривень.
АЕ. - Знаєте, спостерігаючи за роботою колег і намагаючись вчитися на чужих помилках, я зрозумів, що головне - це якість фільму. І аудиторія, яка його буде дивитися. Що стосується «Миру вашому дому», по баченим мною уривкам мені здалося, що це досить якісне кіно, а ось наскільки таке кіно затребуване зараз аудиторією - це вже інше питання. А ось якщо повернутися до «Сторожовий заставі», то у них є ще один великий плюс - це кіно для всієї родини, і випущено воно було під канікули, та й той уїк-енд був довгим (3 вихідних дня). А ось наше кіно - не для дітей; звичайно, «Межа» адресована теж для досить широкої аудиторії, але - тут я процитую The Hollywood Reporter - вони його порівняли з фільмами Гая Річі. І я, звичайно ж, з радістю погоджуся з таким порівнянням: «Межа» - це Гай Річі, розказаний зрозумілою нам мовою, на нашому грунті. Там є прийоми, які дуже любить глядач - є і жорсткість, і чорний гумор, і якісь досить життєстверджуючі речі. І, незважаючи на те, що історія непроста, можна навіть сказати, важка, але вона: а) захоплююча (кіно тримає до останньої хвилини) і б) глядач не виходить з відчуттям безвиході. І ще один дуже важливий момент: мені здається, ми влучили ось в цю ось хвилю, в сучасний тренд, який зараз дуже популярний в кіно і в серіалах. Можу навести два приклади, в яких він проявився - це гучні два серіали: «Мільярди» (це мій найулюбленіший серіал) і «Рей Донован», який мені теж дуже подобається. Чому я проводжу цю паралель: це історія, дуже близька сьогодні людям, коли є герой - справжній чоловік, хороший глава сім'ї, який все своє життя в цьому складному світі присвячує турботі про людей, яких він любить. Але ця турбота часто змушує його потрапляти в той бізнес, що не передбачає правильних вчинків. І Рей Донован, і Боббі Аксельрод - вони гарні батьки, непогані чоловіки, хороші друзі, але ось для інших людей, що не є членами їх сім'ї - вони не дуже хороші. Ось і ми даємо можливість глядачеві самому вирішити, хороші вони чи погані. Та й хто ми такі, щоб судити цих героїв?
КТ. - Безумовно, але ось тут-то якраз і виникає ще одне питання. Головний герой - словак, і до нього сказане вами відноситься повною мірою. А ось персонаж, зіграний Станіславом Бокланом цілком однозначний - він різко негативний. Чи не боїтеся ви, що на цьому грунті у нашої публіки відбудеться деяке відторгнення фільму?
АЕ. - Не боюсь і ось чому: по-перше, у нас немає жодного повністю позитивного героя; по-друге, я категоричний противник локалізації чого або, адже ми живемо в 21-му столітті, коли якщо я йду в кінотеатр, мені абсолютно все одно, молдавський фільм, американський або якийсь ще. Я хочу бачити якісне кіно, і якщо якісний фільм ще й виявляється моїм рідним, це лише дає мені почуття гордості за свою країну. У нас сьогодні відкриті кордони, ми їздимо, і ми не повинні замикатися в мовах, в територіях - ми повинні знати своє, але повинні бути абсолютно відкритими і настільки комунікабельними, щоб нам було комфортно прилітати до Англії і говорити по-англійськи, у Франції розуміти по-французьки і так далі. А що ж стосується героя «Межі», то його кращий друг - українець, наречений його улюбленої дочки - українець, вся його життя проходить в Словаччині лише тому, що він там народився, хоча сам він - людина світу. А Станіслав блискуче зіграв свого персонажа - абсолютно негативного, холоднокровного - а глядача іноді залучають негативні персонажі. Згадайте, що дон Корлеоне - далеко не ангел, а Джокер - і поготів, але абсолютно незрозуміло, чи поступається він в популярності Бетмену. Іноді Зло буває настільки привабливим, що йому неможливо відмовити в симпатіях. І Стас якраз і зіграв таке Зло. І тут важливо, наскільки правдоподібно зіграний такий персонаж. І тут наведу такий приклад: на попередніх показах в Ужгороді ми показували оригінальну версію (там герої говорять то на словацькому, то на українському мовах) і були повні зали, і після одного з них отримали одну з найприємніших оцінок фільму. Нам сказали, що ми показали ту реальність у всіх дрібницях, на зразок розп'яття в машині або ж суто місцевих виразів. Так що думаю, що це не відштовхне нашого глядача.
КТ. - Що ж будемо сподіватися. І пропоную продовжити нашу розмову, адже у вас стільки творчих планів!
АЕ. - Із задоволенням.
Алексей Першко 14 листопада 2017
Like

Ім’я:
30 вересня 2020
Ваш коментар

популярні інтерв'ю


Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013 114 48492
Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012 133 21605
Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття" Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття"

Актриса Віра Фарміга напередодні прем'єри містичної картини "Закляття", заснованої на реальних подіях, розповіла про свій досвід...

17 липня 2013 123 18254
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D
ексклюзив
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D

Напередодні виходу у всіх сенсах фантастичної комедії «Люди в чорному 3» режисер Баррі Зонненфельд давв ексклюзивне інтерв'ю кращому...

13 травня 2012 103 18240
Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм

За пару місяців до виходу римейку культової радянської комедії «Джентльмени удачі», яким зайнявся Тимур Бекмамбетов, виконавиця головної...

26 жовтня 2012 132 16187