Дмитро Ступка: Актором, як і дурнем, треба народитися


Дмитро Ступка: Актором, як і дурнем, треба народитися

Українське кіно - явище нестабільне. На щастя, цього року в прокат виходить одразу декілька фільмів нашого виробництва. І пропускати такі події рішуче неможливо. Порталу kino-teatr.ua вдалося потрапити на спец-показ української комедії «Київський торт», а згодом поспілкуватися з виконавцями головних ролей - Дмитром Ступкою та Діаною Сиротиною. Вони розповіли не лише про цікаві моменти на зйомках, а й повідали ексклюзивні деталі нового українського проекту «Гетьман», зйомки якого стартують вже скоро.
 
- Розкажіть, чим фільм «Київський торт» відрізняється від інших фільмів. Чому на нього варто йти в кіно?
 
Діана:
Так, у нашому фільмі немає голлівудських спецефектів, але, як ви помітили, головний спецефект - це Київ, це любов, це добро, це ті речі, які зараз в кінематографі забуті. За «айронменами», «спайдерменами» та іншими якось забули про справжню суть, про що взагалі кіно, і що воно має нести. Тому я сподіваюся, що ось цієї добротою, любов'ю ми з вами поділилися.
 
Дмитро:
Приєднуюся до слів Діани, ми цей фільм робили з добротою, з любов'ю. У нас зараз не дуже простий час, але якийсь шматочок щастя, позитиву ми хотіли подарувати всій Україні, зокрема Києву. Вірю, що вийшло.
 
- Діана, якщо Дмитро - це професійний актор, то ви знімалася у фільмі вперше, а це напевно непросто. Поділіться враженнями.
 
Діана:
Коли в мене запитують, як було зніматися, на перший день йти... Я не спала першу ніч перед зйомками, бо дуже нервувала. Ну уявіть, мені зніматися з Ольгою Сумською, з Дімою (Ступкою - заув. ред.), з іншими професійними акторами... Я дуже переживала. І прийшовши в перший день на зйомки, була в шоці сама від себе, якщо чесно, бо відчувала себе так, ніби знімаюся все життя. Я дуже сумнівалася в собі, адже я перфекціоніст.
 
- Діана, поділіться своїми подальшими творчими планами.
 
Діана:
«Київський торт 2», будь ласка (сміється). Насправді, я зараз ще і вчуся паралельно, закінчую другий курс моєї другої вищої освіти, не юридичної. Тому мені потрібно закінчити цей рік, а далі подивимося. Це професія така, як карта ляже, як знайдеться робота. Насправді, я хотіла б, звичайно, зніматися в кіно, тому що завдяки «Київському торту» я зрозуміла, що це моє, що дуже хочу.
 
- Дмитро, ви - актор театру, але тут раптом був такий успішний рік, фільмів з вашою участю вийшло точно не один. Кіно або театр - чим ви живете більше, що ближче, і які подальші плани?
 
Дмитро:
У нас зараз проблема в Україні з кіно, на жаль. Тому кіно є, завтра його немає, а театр є завжди. Тому поки театр. Але й кіно я обожнюю, але не завжди є робота. У театрі ти відточуєш свою майстерність, постійно перебуваєш зі своїми друзями, зі своїми колегами по роботі, постійно в дії. Багато моїх знайомих не працюють в театрі, тому що в них зйомки в кіно. Не знаю, театр потрібно любити, тому що ти постійно в справі. Ти граєш, ти вдосконалюєшся з кожним днем. Хотілося б, звичайно, щоб кіно було побільше, тому що знімають мало, а у нас є дуже багато різних ідей. Просто потрібно людям навчитися писати сценарії, проблема в них. Гроші можна знайти завжди. Головне написати так, щоб було цікаво.
Як ви знаєте, з Росією проблеми, всі проекти закрили повністю (те, що ми мали знімати спільно). Тому роботи зараз немає. Але в травні місяці будуть починатися зйомки історичної картини про Богдана Хмельницького, називається «Гетьман». Ну а поки сподіваємося, що життя налагодиться.
 
- Хотілося б дізнатися якісь деталі про цей новий проект.
 
Дмитро:
Зараз міняють режисера, тому я не можу сказати, хто буде знімати. Наприкінці травня, за ідеєю, повинні запуститися зйомки. Це буде історичний фільм про Богдана Хмельницького. Баклан мав грати гетьмана, але зараз знову зміни в акторському складі. Так що поки детальніше сказати не можу.
 
- Діана, фільм досить «зірковий». Легко або складно було людині, що вийшла в перший раз зніматися до професіоналів?
 
Діана:
Головне, не ставитися до цих людей як до якихось ідолів, починати якось соромитися, боятися. Вести себе потрібно природно, насправді. Коли приходили такі люди на майданчик, я до них ставилася, як до колег, бо ми на роботі. Так, Ольга Сумська прийшла, наприклад, і я почала думати про те, як вести себе в кадрі тощо. А потім зрозуміла, що потрібно просто працювати. І скажу по секрету, насправді, багато акторів не знали, що я дебютант. Більше того, один з дорослих акторів у цьому фільмі підійшов і запитав, коли я Карпенка-Карого (Київський національний університет театру, кіно і телебачення - заув. ред.) закінчила. А я навіть не знала, що відповісти. Головне, працювати і вірити у свої сили - іншої відповіді немає. Потрібно ставитися до них як до колег і вчитися - це найважливіше. Дуже багато чого отримала на практиці, вже в ході зйомок. Це було дуже цікаво. Стільки уроків, просто спостерігаючи, я ніколи не отримувала.
 

- Який головний урок?

 
Діана:
Головний урок в тому, щоб бути професіоналом від початку до кінця. Коли актор приходить на зйомку, він повинен бути готовий, починаючи з того, який у нього костюм... Я знаю, що деякі актори заздалегідь надсилали свій одяг як варіанти. Починаючи з того, які на тобі будуть туфлі, макіяж і закінчуючи тим, що відчуває твій герой. Навіть для маленького епізоду ти повинен дізнатися, який бекграунд у героя фільму, чим ці почуття викликані, і стати на кадр ось цією особистістю. Це досить складно, але цікаво. Щоб люди повірили тобі на екрані, потрібно докласти багато зусиль і справді стати цією людиною на кілька місяців.
 
- У якого епізоду у фільмі було найбільше дублів і скільки їх було?
 
Діана:
Ну торт я кидала з десяток разів в обличчя акторові. Уявіть, адже торт київський, він не м'який, скоріше як вафлі. Режисер просить почати репетицію. А актор не повинен був чіпати пальцями торт, як у самій сцені. Він чомусь взяв, ну я і подумала, що ми вже знімаємо. І як жбурнула (сміється). Було дублів десять, напевно, ми навіть їздили докуповувати торти. Режисер якось увійшов у смак.
 
- Розкажіть про найцікавіший або найскладніший момент у зйомках фільму.
 
Дмитро:
Мені, знаєте, відкрився Київ у всій красі. Я давно не був на Пейзажній алеї, давно там не гуляв, хоча сам живу в центрі. А складно мені давалися нічні зйомки. Нам доводилося по 15-20 ночей зніматися, це все важко. Найскладніша ніч була, коли ми знімали біля магазину «Roshen». Там був просто якийсь трикутник пекла. Дуже багато народу, який загальмовує зйомки.
Ну а в цілому все було прекрасно. Адже це було літо, прекрасна погода, чудова знімальна команда, повне взаєморозуміння. Все було настільки добре, що часом здавалося, що так не буває. Ось правда, не було особливо складних моментів. Не треба було в болоті лазити, не було вибухів...
 
Діана:
Я погоджуюся щодо нічних зйомок. Коли знімали на Бориспільській трасі, ми працювали до шести ранку, а потім о сьомій у нас була зйомка на постер. Це було складно.
 
- Є якісь побажання тим, хто хоче стати актором на зорі українського кіно?
 
Діана:
Я зрозуміла дуже просту річ. Якщо ти чогось хочеш, ти дуже любиш якусь справу (як я, наприклад, люблю дарувати людям любов, люблю, коли вони посміхаються у відповідь на мої слова, дії, люблю бути перед камерою), то потрібно вірити в себе і знати, що все вийде. Не сумніватися ні на хвилинку, потрібно просто йти і рвати, як Тузик ганчірку. Це все, що треба робити. І тому я хочу побажати кожному, якщо у когось є якась грандіозна мрія, і неважливо, у творчості, у кіно... У мене взагалі юридична освіта. Як бачите, вона мені дуже знадобилася (сміється). Але це неважливо, головне вірити в свої мрії. У мене ніколи навіть думки не було про те, що я реально знімуся в кіно, але це сталося, причому раптово. Від мене залежало багато, я розуміла, яка велика відповідальність. І ось тепер я зрозуміла, що треба вірити в свої мрії. Тепер ставлю більше, і знаю точно, що вони збудуться. Ми всі - унікальні діаманти. І від того, скільки у нас буде граней, скільки граней ми будемо розвивати, буде залежати те, наскільки яскраво ми будемо сяяти. Тому огранюйте себе.
 
Дмитро:
Якщо хтось хоче - вперед. Але це нелегко. Днями і ночами потрібно сидіти, вчитися, багато чого здавати, тренувати пам'ять. Актором, як і дурнем, треба народитися. Практика, Станіславський - це все добре. Це можна вивчити як математику або як алгебру, він дає це зрозуміти у своїх книжках, але потрібно мати щось у душі, у крові, як кажуть. Мене, слава Богу, не обділили цим, у мене дід великий актор, тато актор, ну і мені перепало трошки (сміється). У цій справі потрібно мати прагнення, терпіння ну і звичайно ж удачу.

Сергей Задко 31 березня 2014
Like

Ім’я:
26 вересня 2020
Ваш коментар
Гость
Гость 01 квітня 2014 05:42
+1
Этот фильм надо забыть, как страшный сон. В нём, действительно, снимались дураки.
.

популярні інтерв'ю


Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013 114 48469
Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012 133 21594
Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття" Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття"

Актриса Віра Фарміга напередодні прем'єри містичної картини "Закляття", заснованої на реальних подіях, розповіла про свій досвід...

17 липня 2013 123 18247
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D
ексклюзив
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D

Напередодні виходу у всіх сенсах фантастичної комедії «Люди в чорному 3» режисер Баррі Зонненфельд давв ексклюзивне інтерв'ю кращому...

13 травня 2012 103 18236
Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм

За пару місяців до виходу римейку культової радянської комедії «Джентльмени удачі», яким зайнявся Тимур Бекмамбетов, виконавиця головної...

26 жовтня 2012 132 16186