Філіп Лашо та Ніколя Бенаму: Комедія – клопітка справа


 Філіп Лашо та Ніколя Бенаму: Комедія – клопітка справа
Навіть не знаючи точної дати релізу в Україні комедії «Супернянь», кореспондент порталу kino-teatr.ua (далі в тексті – КТ) передбачливо зустрівся з режисерами стрічки Ніколя Бенаму (НБ) та Філіпом Лашо (ФЛ) ще в січні в паризькому готелі Intercontinental Paris Le Grand. Напередодні ж української прем’єри цієї комедії ми з задоволенням пропонуємо це інтерв’ю до вашої уваги.
КТ – Чому ви вирішили зняти цей фільм? В цьому рішенні є щось особисте для вас? Адже Філіп (Лашо – один з режисерів стрічки) грає в ній головну роль. До того ж ви разом писали сценарій та разом ставили фільм. Ви пережили подібну історію?
-   На щастя, ні (сміються), подібного з нами не траплялося. Ідея цього фільму прийшла до нас таким чином. ФЛ: У мене до цього фільму було кілька кінопроектів, але вони вимагали багато грошей, буди надто дорогими.  І я подумав, що треба підійти до справи з протилежного боку: знайти ідею, реалізація якої не коштувала б дорого, і подивитися, що з цього вийде. В той час якраз гриміли такі стрічки як «Паранормальне явище», «Відьма з Блер» і т.ін., тобто фільми, які не коштували дорого, але мали шалений успіх. І я подумав, що от комедій подібного роду ще не було. Ось так і народилася ця ідея. НБ: Мова про просту ідею, яку можна було б зняти псевдоаматорською камерою і за дуже невеликі гроші. Процес реалізації цієї ідеї був не такий вже й простий, але відправна точка була саме такою.
КТ – Інтерв’ю з вами було організовано вже тут, в Парижі, буквально за пару годин до нашої зустрічі, і я нічого не знаю про вашу професійну кар’єру. Не могли б ви трохи розповісти про неї?
-   Звичайно, без проблем. ФЛ: Я почав на телебаченні, на FunTV (це такий маленький кабельний канал), потім 4 роки працював на Canal+, потім трохи грав в театрі, зіграв двійко маленьких ролей в фільмах, наприклад, в «Серцеїді» з Роменом Дюрісом та Ванессою Параді, приймав участь в написанні сценарію фільму «Париж за будь-яку ціну» і зіграв в ньому (він вийшов на екрани минулого року). Ось, в загальних рисах десь так. НБ: Я теж починав на телебаченні і працював більше 12 років в групі каналів М6, я робив там гумористичну програму в якості режисера, потім я зняв багато музичних та рекламних кліпів, а 2010 року я зняв свій перший фільм. Потім я приймав участь у створенні кількох стрічок, поки ми з Філіпом не вирішили зайнятися проектом «Супернянь».
КТ – Зрозуміло. А де коріння вашого фільму: в стенд-ап комеді чи в чомусь ще?
    НБ – Там багато чого намішано. Наприклад, я знаю, що в дитинстві Філіп дивився багато фільмів з Бадом Спенсером та Терренсом Хіллом. Є там і американська комедія останніх років, фільми, які розсмішили нас…
КТ – Джадда Апатоу, наприклад?
    НБ – Так, Апатоу та братів Фареллі. Але є там і вплив французької комедії: фільмів Франсіса Вебера та групи Splendides (Т’єррі Лєрміт, Жерар Жюньйо, Жозіан Баласко, Крістіан Клав’є, які знялися у фільмах «Засмаглі», «Дід Моро- відморозок» та ін.). І, звичайно, не обійшлося без гумору з інтернету, який став феноменом останніх часів, який вмістив в себе всі ці впливи.
КТ – А сценарій довго писався чи ви просто поклалися на імпровізацію?
    ФЛ – Ні-ні. Ми писали сценарій близько двох років. З одного боку, ми були дуже вимогливі самі до себе, а з іншого фінансовий монтаж фільму теж дещо затягнувся. НБ: То ж ми писали, переписували, а потім переписували переписане. Загалом, це дуже клопітна справа.
КТ – А як ви підбирали акторів? Участь Жерара Жюньйо та Клотільди Куро передбачалася ще підчас написання сценарію?
    НБ – Ні, ми цього не знали. Наприклад, Жерара Жюньйо ми залучили завдяки Facebook’у. Я десь разів зо три грав з йог осином в покер, потім знайшов його в соціальній мережі і написав, що хочу запропонувати дещо його батькові. Потім ми надіслали сценарій його партнеру. Ця ситуація була чимось подібна до кидання пляшки з посланням до моря, але вже за тиждень ми зустрілися з Жераром в його офісі і отримали його згоду. І для нас це було величезною честю, адже Жерар у нас у Франції – велика «зірка». А з Клотільдою нам допоміг наш продюсер Марк Фішман, який був з нею знайомий і розповів їй про фільм, а вона негайно погодилася. ФЛ: Ми були дуже раді отримати Клотільду в наш фільм, адже до нього у неї була велика перерва у зйомках.
КТ – Ви сказали, що намагалися знайти недорогу ідею. Недорого – це скільки по-вашому?
    НБ -  Бюджет фільму – десь між 2 та 3 мільйонами євро. І це дійсно небагато, адже велика кількість французьких кінематографістів звикли до великих бюджетів і вважають, що за такі гроші нічого зняти неможливо. А ми ніколи не питали себе, чи вистачить нам цих грошей: ми дуже хотіли зняти наш фільм, і ми були раді і цій сумі.
КТ – І вам вистачило? Адже тільки на гонорар Жерару Жюньйо мала б піти купа грошей. Він що, відмовився від гонорару?
    НБ – Не зовсім, але відправною точкою нашого проекту було бажання всіх учасників над ним працювати. І Жерар, погоджуючись грати у нас, розумів, що для нього це буде не тільки новий досвід роботи з молодими режисерами, але й те, що фінансові умови його роботи будуть відрізнятися від тих, до яких він давно звик. Адже він знімається вже 40 років і платять йому не так, як актору-початківцю. Але він нам сказав: « У вас немає грошей, але я все одно підпишуся на вашу авантюру». ФЛ: Так, у нас немає грошей, але ми дуже симпатичні (сміється). НБ: Звичайно, ми не могли заплатити нормальні гонорари таким «зіркам», але ми намагалися переконати їх іншими аргументами – свіжістю погляду, нашою енергією, гумором. І, судячи з фільму, нам це вдалося (сміється).
КТ – Так, я і сам бачу, що енергії вам не позичати (сміються). А ваш фільм вже вийшов у Франції?
    НБ – Ні, він виходить 16 квітня (нагадаємо, що інтерв’ю писалося 20 січня 2014 року – КТ).
КТ – Тобто питати вас про те, як його було сприйнято публікою марно?
    ФЛ – Ні, чому ж. У Франції є фестиваль в Альп-д’Юез (міжнародний фестиваль комедійного фільму – КТ), і ми тільки вчора повернулися звідти з двома призами – Призом Публіки та Спеціальним призом журі.
КТ – Приз публіки дуже важливий.
    НБ – Так, надзвичайно! Адже коли ми робили фільм, ми весь час питали себе – чи вдасться нам заволодіти увагою публіки, зачепити щось в душах людей, і цей приз – позитивна відповідь на ці наші питання.
КТ – Чи буде передчасним питати вас про ваші наступні проекти?
    ФЛ – Дещо так, але можу сказати і за себе, і за Ніколя, що грошей у нас – як і завжди – немає, але задумів та бажання їх реалізувати – ціла купа!
КТ – Що ж, залишається тільки побажати вам втілення цього вашого бажання у фільми.
-   Дякуємо!
Алексей Першко 21 листопада 2014Ім’я:
20 квітня 2021
Ваш коментар

популярні інтерв'ю


Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013 114 49200
Юрій Рудий: Моє кіно - для українок
ексклюзив
Юрій Рудий: Моє кіно - для українок

Як і варто було припускати, в Україні кіно знімається не тільки за державної підтримки. Знаходяться і сміливці, які ризикують вкладати у...

10 жовтня 2019 2 25479
Ніколас Елліотт: «Астенічний синдром» - шедевр
ексклюзив
Ніколас Елліотт: «Астенічний синдром» - шедевр

Бесіда з кінокритиком та відбірником Міжнародного кінофестивалю в Локарно Ніколасом Елліотом про минуле та майбутнє українського кіно і...

20 серпня 2019 0 24788
Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012 133 23218
 Ілля Гладштейн: Кіно42 - новий будинок кіно
ексклюзив
Ілля Гладштейн: Кіно42 - новий будинок кіно

Дізнавшись про те, що в Києві в найближчому часі відкривається новий артхаузний кінотеатр «Кіно42», кореспондент порталу Kino-teatr.ua...

29 листопада 2019 0 21552