Гійом Гуікс: Мій орієнтир - Патрік Девер


Гійом Гуікс: Мій орієнтир - Патрік Девер
З Гійомом Гуіксом, виконавцем головної ролі в першому ігровому фільмі відомого аніматора Сільвена Шоме «Аттіла Марсель», зустрівся в Парижі кореспондент порталу www.kino-teatr.ua
ГГ. – А ви з України?
-   Так. А ви знаєте, де знаходиться ця країна?
ГГ. – Так, приблизно. Десь поблизу з Польщею?
-   Так, у нас є кордон з Польщею. І у нас з цією країною і з цим народом дуже довга спільна історія. Але ми зустрілися тут з іншого приводу.
ГГ. – Так-так.
- Для початку я попросив би вас…чи тебе?
ГГ. – Так, на «ти» краще.
- Так ось, я попросив би тебе розповісти трохи про твою професійну кар’єру.
ГГ. – Я почав зніматися ще підлітком, правда для телебачення, спочатку в масовці, а потім був фільм для каналу ARTE «Похідні», в якому я зіграв першу головну роль. І тоді я зрозумів, що хочу займатися цим, і закінчив театральну школу. Після школи я знімався в маленьких ролях, грав в театрі, і так тривало до 2011 року. Того року на екрани вийшло 3 або 4 фільми, в яких я знявся в більш значимих ролях. Один з них називався «Пупупіду», в якому я зіграв поліцейського бригадира, другий – найпомітніший – «Джиммі Рівьєр» . Ще був фільм «І раптом мені всіх стало не вистачати», але саме «Джиммі Рівьєр», в якому я грав разом з Беатріс Далль, приніс мені відомість та номінацію на «Сезара». Він відкрив мені дорогу в інший світ. Потім були і Вуді Аллен, і інші – то ж, все круто і весело.
- Звідки ти?
ГГ. – Я з півдня Франції, з Марселя.
- З Марселя? На жаль, мені жодного разу не довелося там побувати.
ГГ. – Там дуже гарно.
- Не сумніваюся. В Каннах був, а от до Марселя так і не доїхав.
ГГ. – А я саме в Каннах навчався в театральній школі.
- А як вийшло, що ти знявся у Сільвена Шоме в «Аттилі Марселі»? Був якийсь кастинг?
ГГ. – Так, кастинг був, але я його не пройшов би, якби не одна хитрість. В мене ніхто не вірив як у виконавця головної ролі, окрім самого Сільвена. Не вірили тому, що раніше я грав більш експансивних персонажів. І на пробах було заборонено читати сценарій, нам давали тільки по одній сторінці. Але я змахлював – вкрав сценарій у мого агента і прочитав його. І Сільвен був вражений, він подумав, що я зрозумів суть його фільму по одній сторінці. Після проб я повернувся до себе, а за годину Сільвен передзвонив мені і сказав, що якщо я ще хочу зіграти цю роль, то він згоден.
- Тобто Сільвен хотів, щоб актори імпровізували?
ГГ. – Ні-ні, це стосувалося тільки проб.
-А як проходили зйомки?
ГГ. – Чудово.
- Поточню питання: раніше Шоме знімав тільки анімаційні фільми, а «Аттіла Марсель» - фільм ігровий. Він вміє керувати процесом реальних зйомок?
ГГ. – Так, вміє. До того ж ми, актори, були досить автономні, у нас була певна свобода. Можна навість сказати, що я почувався там як гість. В тому розумінні, що Сільвен створює такий потужний власний світ, що в ньому ти почуваєшся як гість. Та й без доброї пляшечки на зйомках не обходилося (сміється).
- А яких акторів ти міг би назвати в якості твоїх орієнтирів?
ГГ. – Ну-у-у…
- Немає таких?
ГГ. – Є, звичайно, але просто я захоплююся багатьма акторами. У Франції це Патрік Девер, та й Депардьє – у будь-якому випадку, він людина-епоха. З акторок – і це може здатися кумедним – Джина Роулендс.
- А зйомки «Аттіли» відбувалися виключно в павільйоні?
ГГ. – Ні, не повністю: кілька сцен ми зняли в Парижі, ще декілька – в Нормандії, в Трувілі. Але переважну частину фільму знімали в студії. 6 чи 7 тижнів ми провели в студії. Декорації у Сільвена були просто вражаючі.
- Так, з перших хвилин «Аттіли Марселя» глядач розуміє, що це фільм Сільвена Шоме. Дивує те, як він примудрився зберегти атмосферу своїх анімаційних стрічок в ігровому кіно.
ГГ. – Так, я назвав би це унікальним стилем Сільвена.
- А чи збереглися у тебе якісь особливі спогади від спільної роботи з Бернадетт Лафон, для якої роль в «Аттілі» стала останньою?
ГГ. – Я вперше побачив її на екрані ще підлітком, і зустріти її на майданчику було неймовірно. Ми чудово з нею ладнали, та й після зйомок кілька разів зустрічалися. І при всіх її ролях та заслугах вона не була заглиблена в ностальгію, не хизувалася тим, що колись грала у Трюффо та інших, вона була абсолютно сучасною людиною, вона хотіла знати людей, які зараз знімають кіно, людей мого покоління. Її визначна риса – цікавість, інтерес до життя. Для неї кожні нові зйомки були як перші в житті. І нас з Сільвеном це дійсно вражало!
- А тобі відомі якісь цифри, що стосуються цього фільму – бюджет, кількість глядачів?
ГГ. – Не дуже. Бюджет мені взагалі невідомий, а що ж до успіху, то знаю лише, що у Франції фільм не викликав великої глядацької зацікавленості, але його продано у велику кількість країн, що досить непогано.
- А зараз ти багато знімаєшся?
ГГ. – Не жаліюся. Скоро виходить фільм «Френч», в якому мені пощастило працювати з Жаном Дюжарденом. В червні має вийти фільм «Під спідницями у дівчат» Одрі Дана, в якому взагалі було круто зніматися – на майданчику було зібрано всіх найпопулярніших на даний момент акторок Франції (Ізабель Аджані, Летиція Каста, Марина Хендс, Ванесса Параді, Аліса Тальйоні, Сільві Тестю – прим.ред.). Та й телебачення мене не забуває, і до кіно кличуть – то ж все в нормі.
- Що ж, залишається тільки побажати, щоб все так і залишалося.
ГГ. – Дякую. І тобі успіхів.
Алексей Першко 01 квітня 2014
Like

Ім’я:
22 вересня 2020
Ваш коментар

популярні інтерв'ю


Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013 114 48459
Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012 133 21576
Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття" Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття"

Актриса Віра Фарміга напередодні прем'єри містичної картини "Закляття", заснованої на реальних подіях, розповіла про свій досвід...

17 липня 2013 123 18237
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D
ексклюзив
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D

Напередодні виходу у всіх сенсах фантастичної комедії «Люди в чорному 3» режисер Баррі Зонненфельд давв ексклюзивне інтерв'ю кращому...

13 травня 2012 103 18233
Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм

За пару місяців до виходу римейку культової радянської комедії «Джентльмени удачі», яким зайнявся Тимур Бекмамбетов, виконавиця головної...

26 жовтня 2012 132 16182