Хенрік Рафаелсен: Український глядач чесніший


Хенрік Рафаелсен: Український глядач чесніший

Норвезький актор Хенрік Рафаелсен, театральний секс-символ Норвегії, представив у Києві свою нову роботу «Майже чоловік», яка раніше отримала нагороду за «Кращий фільм» на кінофестивалі в Карлових Варах. У своєму ексклюзивному інтерв'ю kino-teatr.ua Рафаелсен розповів, чому «Майже чоловік» комедія і чим український глядач відрізняється від європейського.

Що такого особливого в фільмі «Майже чоловік»? За жанром це комедія, але більшість глядачів знають, що європейська комедія - не завжди комедія.

Фільм залишає після себе хороше враження, але так, дійсно, він не відноситься до того типу легких комедій, які просто смішать глядача. Він змушує думати, багато в чому це абсолютно серйозна добре знята картина. «Майже чоловік» - комедія, тому що в цьому фільмі ми дозволили собі сміятися над деякими серйозними речами. Скоріше це суміш комедії і драми.

А в плані акторської роботи це все ж був комедійний чи драматичний досвід?

Коли ми знімали, це було більше схоже на комедію, тому що я занурювався в ситуації мого героя. Але ми багато разів переписували сценарій, не боялися міняти деякі речі. Для мене як для актора - це дуже хороший проект, тому що він дав мені можливість попрацювати над собою і попрацювати з цікавим персонажем.

А самі ви брали участь в переписуванні сценарію?

Ні, але іноді ми трохи імпровізували, щось придумували по ходу подій. В цілому в кіно імпровізація - не таке вже рідкісне явище. Багато шанованих мною режисерів люблять імпровізацію. Вони часто її використовують з акторами-початківцями або з дітьми. Іноді просто неможливо змусити їх сказати потрібні слова, але якщо дати їм відчути себе в ситуації комфортно, вони можуть сказати щось навіть краще, ніж написане в сценарії.

Також ви театральний актор. Мабуть, в театрі не так вже легко імпровізувати ...

Так, там так просто цього не вийде. Ти повинен знати свою роль добре. Але іноді, коли щось трапляється, доводиться імпровізувати.

У вас траплялися такі ситуації?

Так, бувало (Авт. - сміється). Ми робили експериментальні постановки, в яких практично вся дія будувалася на імпровізації - приміром, нам дана загальна картина, але ніхто з акторів не знає, як відреагує інший на певні повороти подій тощо.

У вас є роль мрії? І в кіно, і в театрі.

Навіть не знаю. Моя мета - це мати можливість робити те, що я люблю. Іноді доводиться приймати пропозиції, які приймати зовсім не хочеться. Доводиться зніматися у фільмах, сценарій яких тобі просто не подобається. Це не те, що мені подобається робити, але їсти потрібно всім. Тому моя мета - не робити те, чого я не хочу робити і робити те, що я хочу.

Чи думали ви коли-небудь про зміну професії?

О так, багато разів (Авт. - сміється).

Чому?

Ну гаразд, мабуть, не так вже багато разів, але в мене деколи бували періоди, коли я був втомленим від себе, від того, що я роблю. Але пізніше це проходило. Так що, напевно, я надійно влип у акторство.

Які ваші перші враження від Києва?

Чудові. Я встиг подивитися деякі пам'ятки, був у музеї, у Софіївському соборі. Мене приємно вразив Київ. Гарне місто.

А які ваші враження від українських глядачів?

Було досить багато питань, аудиторія в цілому приємна. І, до речі, якоїсь великої різниці між європейськими та українськими глядачами я не помітив. Хіба що те, що тут люди більш відкрито заявляють про свою думку. В Європі вони не часто можуть сказати чесно, що фільм їм не сподобався.

Ви б знялися в українському фільмі, якби для цього потрібно було вивчити українську мову?

Я б із задоволенням знявся! І вивчив би мову. На жаль, поки я не бачу таких варіантів, але це було б пригодою для мене як для актора. Так що якщо дізнаєтеся про такі пропозиції, буду радий їх вислухати. 

Катя Зиновьева 18 лютого 2013
Like

Ім’я:
21 вересня 2020
Ваш коментар
Гость
Гость 07 березня 2013 20:26
0
Фильм с участием Рафаелсена оказался очень специфическим. Возможно всему виной нетривианый скандинавский юмор
.

популярні інтерв'ю


Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013 114 48458
Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012 133 21576
Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття" Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття"

Актриса Віра Фарміга напередодні прем'єри містичної картини "Закляття", заснованої на реальних подіях, розповіла про свій досвід...

17 липня 2013 123 18235
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D
ексклюзив
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D

Напередодні виходу у всіх сенсах фантастичної комедії «Люди в чорному 3» режисер Баррі Зонненфельд давв ексклюзивне інтерв'ю кращому...

13 травня 2012 103 18232
Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм

За пару місяців до виходу римейку культової радянської комедії «Джентльмени удачі», яким зайнявся Тимур Бекмамбетов, виконавиця головної...

26 жовтня 2012 132 16179