Хенрік Рафаелсен: Український глядач чесніший

Увійти через
Реєстрація
 
Хенрік Рафаелсен: Український глядач чесніший
 
Новини: Хенрік Рафаелсен: Український глядач чесніший

Норвезький актор Хенрік Рафаелсен, театральний секс-символ Норвегії, представив у Києві свою нову роботу «Майже чоловік», яка раніше отримала нагороду за «Кращий фільм» на кінофестивалі в Карлових Варах. У своєму ексклюзивному інтерв'ю kino-teatr.ua Рафаелсен розповів, чому «Майже чоловік» комедія і чим український глядач відрізняється від європейського.

Що такого особливого в фільмі «Майже чоловік»? За жанром це комедія, але більшість глядачів знають, що європейська комедія - не завжди комедія.

Фільм залишає після себе хороше враження, але так, дійсно, він не відноситься до того типу легких комедій, які просто смішать глядача. Він змушує думати, багато в чому це абсолютно серйозна добре знята картина. «Майже чоловік» - комедія, тому що в цьому фільмі ми дозволили собі сміятися над деякими серйозними речами. Скоріше це суміш комедії і драми.

А в плані акторської роботи це все ж був комедійний чи драматичний досвід?

Коли ми знімали, це було більше схоже на комедію, тому що я занурювався в ситуації мого героя. Але ми багато разів переписували сценарій, не боялися міняти деякі речі. Для мене як для актора - це дуже хороший проект, тому що він дав мені можливість попрацювати над собою і попрацювати з цікавим персонажем.

А самі ви брали участь в переписуванні сценарію?

Ні, але іноді ми трохи імпровізували, щось придумували по ходу подій. В цілому в кіно імпровізація - не таке вже рідкісне явище. Багато шанованих мною режисерів люблять імпровізацію. Вони часто її використовують з акторами-початківцями або з дітьми. Іноді просто неможливо змусити їх сказати потрібні слова, але якщо дати їм відчути себе в ситуації комфортно, вони можуть сказати щось навіть краще, ніж написане в сценарії.

Також ви театральний актор. Мабуть, в театрі не так вже легко імпровізувати ...

Так, там так просто цього не вийде. Ти повинен знати свою роль добре. Але іноді, коли щось трапляється, доводиться імпровізувати.

У вас траплялися такі ситуації?

Так, бувало (Авт. - сміється). Ми робили експериментальні постановки, в яких практично вся дія будувалася на імпровізації - приміром, нам дана загальна картина, але ніхто з акторів не знає, як відреагує інший на певні повороти подій тощо.

У вас є роль мрії? І в кіно, і в театрі.

Навіть не знаю. Моя мета - це мати можливість робити те, що я люблю. Іноді доводиться приймати пропозиції, які приймати зовсім не хочеться. Доводиться зніматися у фільмах, сценарій яких тобі просто не подобається. Це не те, що мені подобається робити, але їсти потрібно всім. Тому моя мета - не робити те, чого я не хочу робити і робити те, що я хочу.

Чи думали ви коли-небудь про зміну професії?

О так, багато разів (Авт. - сміється).

Чому?

Ну гаразд, мабуть, не так вже багато разів, але в мене деколи бували періоди, коли я був втомленим від себе, від того, що я роблю. Але пізніше це проходило. Так що, напевно, я надійно влип у акторство.

Які ваші перші враження від Києва?

Чудові. Я встиг подивитися деякі пам'ятки, був у музеї, у Софіївському соборі. Мене приємно вразив Київ. Гарне місто.

А які ваші враження від українських глядачів?

Було досить багато питань, аудиторія в цілому приємна. І, до речі, якоїсь великої різниці між європейськими та українськими глядачами я не помітив. Хіба що те, що тут люди більш відкрито заявляють про свою думку. В Європі вони не часто можуть сказати чесно, що фільм їм не сподобався.

Ви б знялися в українському фільмі, якби для цього потрібно було вивчити українську мову?

Я б із задоволенням знявся! І вивчив би мову. На жаль, поки я не бачу таких варіантів, але це було б пригодою для мене як для актора. Так що якщо дізнаєтеся про такі пропозиції, буду радий їх вислухати. 

Катя Зиновьева 18 лютого 2013
Коментарі
 
Ім’я
18 січня 2018
Ваш коментар

Підписатися на обговорення
Гость
Гость 07 березня 2013 20:26
Фильм с участием Рафаелсена оказался очень специфическим. Возможно всему виной нетривианый скандинавский юмор
Рейтинг повідомлення: 0
 

популярні інтерв'ю

Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013

85
44407

Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D

Напередодні виходу у всіх сенсах фантастичної комедії «Люди в чорному 3» режисер Баррі Зонненфельд давв ексклюзивне інтерв'ю кращому...

13 травня 2012

79
16605

Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття"

Актриса Віра Фарміга напередодні прем'єри містичної картини "Закляття", заснованої на реальних подіях, розповіла про свій досвід...

17 липня 2013

104
16020

Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012

112
15687

Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм

За пару місяців до виходу римейку культової радянської комедії «Джентльмени удачі», яким зайнявся Тимур Бекмамбетов, виконавиця головної...

26 жовтня 2012

109
14998