Олів'є Бонжур: У Карпатах напевно є щось справжнє!


Олів'є Бонжур: У Карпатах напевно є щось справжнє!
У прекрасному виконавському ансамблі фільму «Гуцулка Ксеня» Олени Дем'яненко далеко не останню скрипку (професора Зілинського) зіграв колоритний бельгійський актор Олів'є Бонжур. Зустрівши дивака-вченого на прем'єрі, кореспонденти порталу kino-teatr.ua не могли не поставити йому кілька запитань про незвичайний для нього досвід. Напередодні другого прокатного уїк-енду цього мюзиклу пропонуємо короткий виклад цієї розмови.
КТ. - Як все-таки так вийшло, що ти зіграв цю роль?
ОБ. - Як у справжній карпатській легенді! Моє кохання (по-українськи в інтерв'ю) - супутниця життя, з якою я вже більше трьох років - дружить з Оленою Іллєнко, яка, в свою чергу, дуже добре знайома з Оленою (Дем'яненко - режисером) і Дмитром (Томашпільський - продюсером). І ось вони розшукують актора на роль професора Зілинського, а тут Лена і говорить: «Є у мене одна кандидатура»! Справа відбувається в п'ятницю, вона знаходить мене в Брюсселі, а тут виявляється, що я як раз в цей день збираюся летіти в Україну! У суботу вранці я вже в кабінеті Олени, вона дає мені приблизний текст, і ось всього через 2 дня я проходжу кастинг! Все сталося дуже швидко! Мені запропонували вимовити текст по-англійськи, так як все одно мене потім будуть дублювати, але по-українськи текст звучав настільки сексуальніше! І я сказав собі: це неодмінно буде по-українськи!
КТ. - Значить, випадок?
ОБ. - Я не вірю у випадковості!
КТ. - А така борода теж для ролі? Або ти такий і в житті?
ОБ. - Ні-ні, я її збрию сьогодні ж увечері! (Сміх) Якщо серйозно, п'ять останніх років я грав в двох серіалах саме в цьому образі. Зазвичай моя борода набагато коротше.
КТ. - Але для «Гуцулки Ксені» це просто ідеально!
ОБ. - Я теж так подумав - класний імідж для такого фільму! Я обожнюю речі легкі, комедії. Хоча комедії можна грати і з серйозним виглядом!
КТ. - На твоєму сайті є інформація, що ти вже готуєшся і до наступного українського проекту - якогось документального роад-муві. Що це таке?
ОБ. - Так-так, це ми з німцями готуємо.
КТ. - Чергова випадковість?
ОБ. - І це теж завдяки моїй коханій. Її ще одна подруга одружена з німецьким продюсером-документалістом. Він збирається поступово відкривати Україну через одну історію - документальну і вигадану одночасно. Поки що йде підготовка і пошук коштів. У нас багато спільного, але у мене - бельгійця - партнерка живе тут, дружина ж німця переїхала до нього в Німеччину. Поки що проект в стані work in progress. Це ще не зовсім актуально. Але зараз все відбувається так стрімко! Як правило, ти повинен бути готовий позавчора. Але я не скаржуся! Так зараз все влаштовано. Ніяких проблем - я завжди готовий!
КТ. - Прости, але в Інтернеті про тебе не так багато інформації. Чи є у тебе спеціальна освіта?
ОБ. - 35 років тому я вступив до Університету на спеціальність «Економіка». Але гроші від мене вкрай далекі - в цьому я дуже схожий на Зілинського! Мене досить швидко викинули, сказавши, що краще мені торгувати перепічкою (по-українськи в інтерв'ю). Відучився я в цілому півроку, а потім зайнявся театральною імпровізацією. Це і стало моєю справжньою школою. А потім я цілих 28 років займався цирком! У мене був номер, з яким я об'їхав весь світ! Більше 5 тисяч виступів!
КТ. - А що за номер?
ОБ. - Мій партнер зображував робота, а я - його рекламного агента. Я демонстрував публіці, наскільки класно він працює, а працював він насправді погано. Чиста пантоміма! Це потім зіграло для мене негативну роль, тому що режисери часто сумніваються, чи може мім грати роль «з текстом». Ось і свою українську супутницю життя я зустрів під час таких ось гастролей.
КТ. - Де? Тут?
ОБ. - На Корсиці! Вона там гастролювала зі своїм тріо клоунів, так як працює в Національному цирку України. Три з половиною роки тому ми з нею там познайомилися, а після цього я 26 разів вже прилітав в Україну.
КТ. - Тільки в Київ?
ОБ. - Ні, цирк завжди переміщається! Я був з нею в Дніпрі, Львові, Одесі ... У великих містах. Потягом їздити добре, а ось на маршрутках (по-українськи) - вельми складно. Але на цей раз у мене нарешті буде машина, і я отримаю довгоочікувану автономію! Треба поїхати в Карпати самому, зупинитися в справжньою карпатською селі, по-справжньому «вдихнути України»!
КТ. - Так, адже фільм не знімався в Карпатах?
ОБ. - Не мої сцени! Ми були під Житомиром, в київському скансені. На жаль, але я ще не був в Карпатах!
КТ. - Може, це й на краще. Тебе чекає таке!

ОБ. - Я знаю і чекаю з нетерпінням! Юрій - мій партнер по фільму - часто буває в Карпатах, і він мені покаже щось справжнє, а не тільки туристичні місця. До будинку, де ми поселимося, не веде дорога, електрика з генератора - там живе його бабуся, і саме такі Карпати мені цікаві. Це повинен бути приголомшливий досвід! У фільмі є епізод з загубленоювівцею, де ми говоримо з пастухом - реальним гуцулом. Він мені здався настільки щирим, справжнім, «глибоким», він навіть не грає - він завжди такий! А після зйомки він всіх нас пригостив - він був фантастично гостинний! Він вразив мене до глибини душі! У Карпатах напевно є щось справжнє! Що не завжди можливо пояснити словами!

Алексей Першко 13 березня 2019Ім’я:
20 квітня 2021
Ваш коментар

популярні інтерв'ю


Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013 114 49193
Юрій Рудий: Моє кіно - для українок
ексклюзив
Юрій Рудий: Моє кіно - для українок

Як і варто було припускати, в Україні кіно знімається не тільки за державної підтримки. Знаходяться і сміливці, які ризикують вкладати у...

10 жовтня 2019 2 25453
Ніколас Елліотт: «Астенічний синдром» - шедевр
ексклюзив
Ніколас Елліотт: «Астенічний синдром» - шедевр

Бесіда з кінокритиком та відбірником Міжнародного кінофестивалю в Локарно Ніколасом Елліотом про минуле та майбутнє українського кіно і...

20 серпня 2019 0 24761
Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012 133 23218
 Ілля Гладштейн: Кіно42 - новий будинок кіно
ексклюзив
Ілля Гладштейн: Кіно42 - новий будинок кіно

Дізнавшись про те, що в Києві в найближчому часі відкривається новий артхаузний кінотеатр «Кіно42», кореспондент порталу Kino-teatr.ua...

29 листопада 2019 0 21525