Сергій Лобан: «Нічого крутішого за кіно не було»


Сергій Лобан: «Нічого крутішого за кіно не було»

У кінотеатрі «Київ» в день закриття «Молодості» творилася неймовірна метушня. Але для творця вибухових короткометражок «Випадок з пацаном» і «Соси банан», а також повнометражних фільмів «Пил» і «Шапіто-шоу» Сергія Лобана - це був день завершення напруженого марафону в пошуках кандидата на отримання «Скіфського оленя». З огляду на те, що розмова велася ще до оголошення переможців фестивалю, Сергій розповідав абсолютно інші історії.


Чому Ваша нова картина "Шапіто-шоу" була показана тільки в рамках закритого показу під час "Молодості"?


Там все просто. Картина в Росії виходить у прокат в січні місяці і інвестори, правовласники, вони напевно справедливо порахували, що його поки краще не показувати на фестивалях, не проводити ніяких додаткових переглядів. Вони прийняли таке рішення не відправляти нікуди кінокопії. Тому я зробив обмежений показ для відомих людей.


 В яких кінооглядах вже брав участь фільм "Шапіто-шоу"?


Він брав участь на ММКФ і отримав "Срібного Георгія", другий за значенням кіноприз. Потім він брав участь на фестивалі "Кіношок", де він взяв Гран-прі, і на кінофестивалі "Текстура", який є одним з найбільш сучасних російських кінофестивалів.  Він там отримав приз глядацьких симпатій і за режисуру. На міжнародних кінофестивалях він ще не з'являвся, але швидше за все він буде в Роттердамі чи Берліні.


Під час прес-конференції Ви порівняли в негативному плані рівень нового російського кіно з тим, що показали в конкурсі "Молодості" ...


Ні, воно теж має певний рівень. Але там (авт. на Заході) кіно якось бадьоріше відбувається. Набагато яскравіше, чіткіше і потужніше.

 

Що з нового російського кіно Ви б виділили як показник якості?


Мені складно, тому що я з останніх фільмів майже нічого не бачив. У Звягінцева наприклад цікаве кіно, але найкраще це звичайно "Шапіто-шоу". Мені подобається Бакурадзе, але останній його фільм я не бачив.


Яке у Вас враження, від ситуації яка склалася у зв'язку з висуненням "Стомлених сонцем 2: Цитадель" Міхалкована «Оскар»? Адже багато хто бачив саме Вашу картину як претендента від Росії.


Ми з повагою ставимось до Микити Сергійовича Міхалкова і з задоволенням надаємо шанс взяти участь в боротьбі за "Оскар", адже раптом такої можливості йому більше не трапиться. А у нас таких шансів буде багато.


Як Ви потрапили в режисуру?


У режисуру я потрапив з телебачення. Просто в той момент, коли наші експерименти в галузі телебачення вже зовсім досягли критичної точки, ми вирішили зайнятися чимось ще. Нічого крутішого за кіно не було на горизонті. Ми зрозуміли, що немає ніяких перешкод, щоб зняти якийсь фільм повнометражний відразу, і щоб він взяв участь у кінофестивалях, обов'язково там переміг, а потім ще зняти ... Так вийшло за невелику кількість часу.


Яким впливам Ви піддавалися під час творчого становлення?


Мені подобається багато чого. Мені подобається шведське кіно, Рой Андерссон і взагалі ця кіномова є дуже перспективною. Дуже подобається незалежне американське кіно.


Які кіноприклади Ви можите навести?


Подивився нещодавно на кінофестивалі "Амфест" дуже гарний фільм "Беллфлавер" (Bellflower, 2011), який брав участь в останньому фестивалі "Санденс" і дуже потужні фільми "Сходи за розмарином" (Go Get Some Rosemary, 2009) та "Інша земля"(Another Earth, 2011).


Як Ви думаєте: "Шапіто-шоу" в прокаті матиме успіх?


Грандіозний. Звичайно, це однозначно. Ми його прокатуємо самі. Від нас відмовилися всі прокатники. Ніхто в це не вірить, тому ми самі зберемо всі ці величезні мільйони.

Розмовляв Максим Івануха 

Катя Зиновьева 29 жовтня 2011
Like

Ім’я:
30 вересня 2020
Ваш коментар

популярні інтерв'ю


Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013 114 48491
Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012 133 21605
Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття" Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття"

Актриса Віра Фарміга напередодні прем'єри містичної картини "Закляття", заснованої на реальних подіях, розповіла про свій досвід...

17 липня 2013 123 18253
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D
ексклюзив
Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D

Напередодні виходу у всіх сенсах фантастичної комедії «Люди в чорному 3» режисер Баррі Зонненфельд давв ексклюзивне інтерв'ю кращому...

13 травня 2012 103 18239
Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм

За пару місяців до виходу римейку культової радянської комедії «Джентльмени удачі», яким зайнявся Тимур Бекмамбетов, виконавиця головної...

26 жовтня 2012 132 16187