Юго Желен: Омар Сі – король світу!


 Юго Желен: Омар Сі – король світу!
На екранах України йде французька трагікомедія «2 + 1» з Омаром Сі в головній ролі, який останнім часом став (принаймні на Заході) запорукою успіху стрічок, в яких він грає. Кореспондент порталу kino-teatr.ua зустрівся в паризькому готелі Intercontinental Paris Le Grand з режисером стрічки Юго Желеном і розпитав про його творчий шлях і секрети створення цього фільму. Пропонуємо вашій увазі короткий виклад цієї розмови.
КТ. - Дозвольте представитися: мене звуть Олексій і я представляю найбільший і найпопулярніший кінематографічний сайт в Україні.
ЮЖ. - Мої вітання! А як він називається?
КТ. - Kino-teatr.ua. А «кінотеатр» - це будівля, в якому знаходяться кінозали.
ЮЖ. - Ясно. Чудово!
КТ. - І для початку бесіди я б хотів попросити вас представитися нашим читачам і глядачам, адже якщо я не помиляюся, ваші попередні фільми в Україні не виходили.
ЮЖ. - Значить, «2 + 1» - мій перший фільм в Україні!
КТ. - Саме так.
ЮЖ. - Що ж, представлятися так представлятися. Отже, здрастуйте, мене звуть Юго Желен, мені 36 років, я молодий французький режисер, і «2 + 1» - це мій другий повнометражний фільм, але перший фільм в Україні. У головній ролі в ньому зайнятий Омар Сі.
КТ. - А чи не розповісте трохи про ваш творчий шлях? Як ви стали режисером і сценаристом?
ЮЖ. - Якщо коротко, то першу короткометражку я зняв в 19 років з Жаном Рошфором в головній ролі, потім я зняв другу короткометражку, яка брала участь в конкурсах безлічі фестивалів. У ній було багато відомих акторів, на зразок Жана Дюжардена, і я чимало повеселився, знімаючи її. Потім я зайнявся рекламою, а потім у мене виник проект мого першого повнометражного фільму, який називався «Немов брати». Цей фільм став великим критичним успіхом тут, у Франції, і номінувався на «Сезар» у двох категоріях - «Кращий перший фільм» і «Актор-надія» (для П'єра Ніне, для якого мій фільм став першою роботою в кіно). І я відразу ж почав писати сценарій мого другого повнометражного фільму, але як тільки я його закінчив, мені запропонували проект «2 + 1». Цей фільм є рімейком мексиканського фільму. Я прочитав сценарій, який мені дуже сподобався, але я сказав, що хотів би допрацювати його, щоб він став дійсно моїм фільмом. І я відчутно переробив сценарій, модернізував його, зробив більш особистим і щирим. Ось так все і починалося з «2 + 1».
КТ. - А чому місцем дії вашого фільму обраний саме Лондон? Чому не Париж або ж, наприклад, Берлін?
ЮЖ. - Правда, що дія мого фільму могла б розгортатися в самих різних місцях, але тільки не в Парижі: головному герою повинна була бути незнайома мова. Герой Омара Сі опиняється в місті, в якому всі говорять на невідомій йому мові - це дуже важливий елемент історії, адже його дочка, дорослішаючи, вивчає цю мову на відміну від нього. І він вирішує зробити її своїм перекладачем. І це ще більше зближує їх. Все починається на Півдні Франції, де герой Омара живе, приспівуючи: він мешкає на яхті, влаштовує вечірки на всю ніч, стоїть прекрасна погода, і він - король світу! І ми задумалися - яке місто може стати повною протилежністю всього цього? І ми зупинилися на Лондоні, оскільки він відносно недалеко, а з іншого боку французи і англійці - так склалося історично - є «братами-ворогами», що робило комедію ще більш кумедною. І до того ж, з кінематографічної точки зору, Лондон - цікавий об'єкт для зйомки: його знімали в стількох фільмах, що мені було цікаво зняти його якось по-іншому. І не варто ще забувати, що Лондон - це не Англія. Лондон - він як Нью-Йорк, місто, що стоїть особняком, місто-космополит, в якому живуть люди усіх кольорів шкіри і віросповідань. Загалом, Лондон - це готова ідеальна декорація, яка відповідала всім моїм критеріям.
КТ. - А як ви вибирали виконавців головних ролей?
ЮЖ. - Коли мені запропонували цей проект, Омар Сі вже заявив про свій до нього інтерес, але він не був задоволений початковим сценарієм. Ми з ним обговорили його, і виявилося, що у нас однакове бачення фільму, того, як треба переробити сценарій. Він довірився мені і потім прийняв мою версію сценарію. Так що можна сказати, що я переписував сценарій під нього, що набагато простіше, ніж писати для невідомо кого. Потім потрібно було вибрати актрису на роль дочки Омара, і ось це було по-справжньому складно: я шукав дівчинку у віці від 8-ми до 12-ти років, метиску, і яка ще до всього іншого говорила б однаково побіжно що по-англійськи , що по-французьки. Я навіть говорив собі, що я ніколи нікого подібного не знайду. І найнеймовірніше те, що вона подзвонила мені найпершою! Тобто не вона особисто, але її мама. Вона мені сказала: «Моя дочка може відповідати вашим критеріям».
КТ. - Тобто ви кинули клич в соціальних мережах? Як вона дізналася про ваш проект?
ЮЖ. - Так-так, і ще ми створили спеціальний сайт. І я дуже не хотів, щоб роль Глорії виконала б дівчинка з театральної студії. І коли я побачив Глорію (Колстон - КТ.), я просто в неї закохався. Вона - розумна, блискуча, кумедна. І це при тому, що це її перша роль у кіно. Вона стала актрисою буквально на знімальному майданчику, вона вчиться неймовірно швидко. Правда, до цього вона вже була репером, у неї вже є записаний альбом. А ще вона - діджей. Цю свою кар'єру вона розпочала в 8 років. Вона просто неймовірна !!!
КТ. - З якою ж сім'ї вона походить?!
ЮЖ. - Її батько - діджей і колишній учасник відомої американської реп-групи 90-х років під назвою Lords of the Underground. Свій перший альбом вона випустила в 8 років, і вона відмінно читає реп. Ви легко знайдете її в Google під псевдонімом DJ Glo. І вона вже володіє тією ж силою, що і Омар: коли вона входить в кімнату, вона немов висвітлюється і всім стає добре! А ще треба було знайти виконавицю ролі матері: вона теж повинна була б бути двомовною (французька та англійська), причому англійський мав бути саме «брітіш», що дуже складно, адже багато французьких англомовних актрис мають американський акцент. А Клеманс Поезі живе на дві країни, так що по-англійськи вона говорить виключно з британським акцентом: вона там навіть в театрі грає. До того ж виконавиці цієї ролі було дуже непросто, адже їй треба було зіграти роль матері, яка кинула свою дитину в тримісячному віці. І Клеманс мені дуже сподобалася тим, що вона привнесла в цей образ багато делікатності, крихкості, при цьому зробивши його правдоподібним. І ще залишалося знайти виконавця ролі Берні, який хоч і є персонажем другого плану, але без нього вся історія просто-напросто розвалилася б. На щастя, свого часу я дивився канадський фільм «Татусь» (в 2013-му році ця комедія виходила і на українські екрани - КТ.), І згадав, що там грав Антуан Бертран, який і виконав роль Берні. Антуан володіє достатньої сили харизмою, щоб грати поруч з Омаром, що дуже непросто, адже Омар дуже швидко затьмарює своїх партнерів по майданчику.
КТ. - Ясно. А в фінансовому плані було складно змонтувати цей проект?
ЮЖ. - Ні, адже в проекті до моменту мого приходу на нього вже був зацікавлений Омар, а це дуже сильно все спрощує. А потім потрібні люди прочитали мій сценарій, і він їм дуже сподобався.
КТ. - А фільм вже вийшов у Франції?
ЮЖ. - Так, він йде тут вже шостий тиждень. І прокатується він дуже і дуже добре!
КТ. - Тобто?
ЮЖ. - У мене ще немає найсвіжіших даних, але до минулого тижня було продано 2 мільйона 560 тисяч квитків.
КТ. - Ого! Мої вітання!
ЮЖ. - Дякую! Ми сподіваємося, що зуміємо подолати рубіж в 3 мільйони глядачів! І якщо нам це вдасться, то фільм увійде до трійки найуспішніших французьких фільмів року.
КТ. - А чи готуєте ви новий проект?
ЮЖ. - Так, як я вже говорив на початку нашої бесіди, коли мені запропонували проект «2 + 1», у мене вже був готовий сценарій мого другого повнометражного фільму. Ось до нього-то я і повернуся, дещо дороблю і сподіваюся почати зйомки в вересні.
КТ. - І це знову буде комедія?
ЮЖ. - Так, романтична комедія, історія любові між юнаком і дівчиною, дуже кумедна, дуже сучасна. На її написання мене надихнув один з моїх найулюбленіших фільмів - «День бабака» з Біллом Мюрреєм.
КТ. - А ви вже знаєте імена виконавців головних ролей?
ЮЖ. - Ні, але це будуть молоді і нікому невідомі актори.
КТ. - Ну що ж, спасибі вам і всіляких гараздів. Сподіваюся, що і ваші наступні фільми з'являться на екранах України.
ЮЖ. - Дякую за побажання і за вашу французьку.
Алексей Першко 27 січня 2017Ім’я:
22 квітня 2021
Ваш коментар

популярні інтерв'ю


Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013 114 49206
Юрій Рудий: Моє кіно - для українок
ексклюзив
Юрій Рудий: Моє кіно - для українок

Як і варто було припускати, в Україні кіно знімається не тільки за державної підтримки. Знаходяться і сміливці, які ризикують вкладати у...

10 жовтня 2019 2 25651
Ніколас Елліотт: «Астенічний синдром» - шедевр
ексклюзив
Ніколас Елліотт: «Астенічний синдром» - шедевр

Бесіда з кінокритиком та відбірником Міжнародного кінофестивалю в Локарно Ніколасом Елліотом про минуле та майбутнє українського кіно і...

20 серпня 2019 0 24958
Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012 133 23225
 Ілля Гладштейн: Кіно42 - новий будинок кіно
ексклюзив
Ілля Гладштейн: Кіно42 - новий будинок кіно

Дізнавшись про те, що в Києві в найближчому часі відкривається новий артхаузний кінотеатр «Кіно42», кореспондент порталу Kino-teatr.ua...

29 листопада 2019 0 21730