Юго Желен: Омар Сі – король світу!

Увійти через
Реєстрація
 
Юго Желен: Омар Сі – король світу!
 
Новини:  Юго Желен: Омар Сі – король світу!
На екранах України йде французька трагікомедія «2 + 1» з Омаром Сі в головній ролі, який останнім часом став (принаймні на Заході) запорукою успіху стрічок, в яких він грає. Кореспондент порталу kino-teatr.ua зустрівся в паризькому готелі Intercontinental Paris Le Grand з режисером стрічки Юго Желеном і розпитав про його творчий шлях і секрети створення цього фільму. Пропонуємо вашій увазі короткий виклад цієї розмови.
КТ. - Дозвольте представитися: мене звуть Олексій і я представляю найбільший і найпопулярніший кінематографічний сайт в Україні.
ЮЖ. - Мої вітання! А як він називається?
КТ. - Kino-teatr.ua. А «кінотеатр» - це будівля, в якому знаходяться кінозали.
ЮЖ. - Ясно. Чудово!
КТ. - І для початку бесіди я б хотів попросити вас представитися нашим читачам і глядачам, адже якщо я не помиляюся, ваші попередні фільми в Україні не виходили.
ЮЖ. - Значить, «2 + 1» - мій перший фільм в Україні!
КТ. - Саме так.
ЮЖ. - Що ж, представлятися так представлятися. Отже, здрастуйте, мене звуть Юго Желен, мені 36 років, я молодий французький режисер, і «2 + 1» - це мій другий повнометражний фільм, але перший фільм в Україні. У головній ролі в ньому зайнятий Омар Сі.
КТ. - А чи не розповісте трохи про ваш творчий шлях? Як ви стали режисером і сценаристом?
ЮЖ. - Якщо коротко, то першу короткометражку я зняв в 19 років з Жаном Рошфором в головній ролі, потім я зняв другу короткометражку, яка брала участь в конкурсах безлічі фестивалів. У ній було багато відомих акторів, на зразок Жана Дюжардена, і я чимало повеселився, знімаючи її. Потім я зайнявся рекламою, а потім у мене виник проект мого першого повнометражного фільму, який називався «Немов брати». Цей фільм став великим критичним успіхом тут, у Франції, і номінувався на «Сезар» у двох категоріях - «Кращий перший фільм» і «Актор-надія» (для П'єра Ніне, для якого мій фільм став першою роботою в кіно). І я відразу ж почав писати сценарій мого другого повнометражного фільму, але як тільки я його закінчив, мені запропонували проект «2 + 1». Цей фільм є рімейком мексиканського фільму. Я прочитав сценарій, який мені дуже сподобався, але я сказав, що хотів би допрацювати його, щоб він став дійсно моїм фільмом. І я відчутно переробив сценарій, модернізував його, зробив більш особистим і щирим. Ось так все і починалося з «2 + 1».
КТ. - А чому місцем дії вашого фільму обраний саме Лондон? Чому не Париж або ж, наприклад, Берлін?
ЮЖ. - Правда, що дія мого фільму могла б розгортатися в самих різних місцях, але тільки не в Парижі: головному герою повинна була бути незнайома мова. Герой Омара Сі опиняється в місті, в якому всі говорять на невідомій йому мові - це дуже важливий елемент історії, адже його дочка, дорослішаючи, вивчає цю мову на відміну від нього. І він вирішує зробити її своїм перекладачем. І це ще більше зближує їх. Все починається на Півдні Франції, де герой Омара живе, приспівуючи: він мешкає на яхті, влаштовує вечірки на всю ніч, стоїть прекрасна погода, і він - король світу! І ми задумалися - яке місто може стати повною протилежністю всього цього? І ми зупинилися на Лондоні, оскільки він відносно недалеко, а з іншого боку французи і англійці - так склалося історично - є «братами-ворогами», що робило комедію ще більш кумедною. І до того ж, з кінематографічної точки зору, Лондон - цікавий об'єкт для зйомки: його знімали в стількох фільмах, що мені було цікаво зняти його якось по-іншому. І не варто ще забувати, що Лондон - це не Англія. Лондон - він як Нью-Йорк, місто, що стоїть особняком, місто-космополит, в якому живуть люди усіх кольорів шкіри і віросповідань. Загалом, Лондон - це готова ідеальна декорація, яка відповідала всім моїм критеріям.
КТ. - А як ви вибирали виконавців головних ролей?
ЮЖ. - Коли мені запропонували цей проект, Омар Сі вже заявив про свій до нього інтерес, але він не був задоволений початковим сценарієм. Ми з ним обговорили його, і виявилося, що у нас однакове бачення фільму, того, як треба переробити сценарій. Він довірився мені і потім прийняв мою версію сценарію. Так що можна сказати, що я переписував сценарій під нього, що набагато простіше, ніж писати для невідомо кого. Потім потрібно було вибрати актрису на роль дочки Омара, і ось це було по-справжньому складно: я шукав дівчинку у віці від 8-ми до 12-ти років, метиску, і яка ще до всього іншого говорила б однаково побіжно що по-англійськи , що по-французьки. Я навіть говорив собі, що я ніколи нікого подібного не знайду. І найнеймовірніше те, що вона подзвонила мені найпершою! Тобто не вона особисто, але її мама. Вона мені сказала: «Моя дочка може відповідати вашим критеріям».
КТ. - Тобто ви кинули клич в соціальних мережах? Як вона дізналася про ваш проект?
ЮЖ. - Так-так, і ще ми створили спеціальний сайт. І я дуже не хотів, щоб роль Глорії виконала б дівчинка з театральної студії. І коли я побачив Глорію (Колстон - КТ.), я просто в неї закохався. Вона - розумна, блискуча, кумедна. І це при тому, що це її перша роль у кіно. Вона стала актрисою буквально на знімальному майданчику, вона вчиться неймовірно швидко. Правда, до цього вона вже була репером, у неї вже є записаний альбом. А ще вона - діджей. Цю свою кар'єру вона розпочала в 8 років. Вона просто неймовірна !!!
КТ. - З якою ж сім'ї вона походить?!
ЮЖ. - Її батько - діджей і колишній учасник відомої американської реп-групи 90-х років під назвою Lords of the Underground. Свій перший альбом вона випустила в 8 років, і вона відмінно читає реп. Ви легко знайдете її в Google під псевдонімом DJ Glo. І вона вже володіє тією ж силою, що і Омар: коли вона входить в кімнату, вона немов висвітлюється і всім стає добре! А ще треба було знайти виконавицю ролі матері: вона теж повинна була б бути двомовною (французька та англійська), причому англійський мав бути саме «брітіш», що дуже складно, адже багато французьких англомовних актрис мають американський акцент. А Клеманс Поезі живе на дві країни, так що по-англійськи вона говорить виключно з британським акцентом: вона там навіть в театрі грає. До того ж виконавиці цієї ролі було дуже непросто, адже їй треба було зіграти роль матері, яка кинула свою дитину в тримісячному віці. І Клеманс мені дуже сподобалася тим, що вона привнесла в цей образ багато делікатності, крихкості, при цьому зробивши його правдоподібним. І ще залишалося знайти виконавця ролі Берні, який хоч і є персонажем другого плану, але без нього вся історія просто-напросто розвалилася б. На щастя, свого часу я дивився канадський фільм «Татусь» (в 2013-му році ця комедія виходила і на українські екрани - КТ.), І згадав, що там грав Антуан Бертран, який і виконав роль Берні. Антуан володіє достатньої сили харизмою, щоб грати поруч з Омаром, що дуже непросто, адже Омар дуже швидко затьмарює своїх партнерів по майданчику.
КТ. - Ясно. А в фінансовому плані було складно змонтувати цей проект?
ЮЖ. - Ні, адже в проекті до моменту мого приходу на нього вже був зацікавлений Омар, а це дуже сильно все спрощує. А потім потрібні люди прочитали мій сценарій, і він їм дуже сподобався.
КТ. - А фільм вже вийшов у Франції?
ЮЖ. - Так, він йде тут вже шостий тиждень. І прокатується він дуже і дуже добре!
КТ. - Тобто?
ЮЖ. - У мене ще немає найсвіжіших даних, але до минулого тижня було продано 2 мільйона 560 тисяч квитків.
КТ. - Ого! Мої вітання!
ЮЖ. - Дякую! Ми сподіваємося, що зуміємо подолати рубіж в 3 мільйони глядачів! І якщо нам це вдасться, то фільм увійде до трійки найуспішніших французьких фільмів року.
КТ. - А чи готуєте ви новий проект?
ЮЖ. - Так, як я вже говорив на початку нашої бесіди, коли мені запропонували проект «2 + 1», у мене вже був готовий сценарій мого другого повнометражного фільму. Ось до нього-то я і повернуся, дещо дороблю і сподіваюся почати зйомки в вересні.
КТ. - І це знову буде комедія?
ЮЖ. - Так, романтична комедія, історія любові між юнаком і дівчиною, дуже кумедна, дуже сучасна. На її написання мене надихнув один з моїх найулюбленіших фільмів - «День бабака» з Біллом Мюрреєм.
КТ. - А ви вже знаєте імена виконавців головних ролей?
ЮЖ. - Ні, але це будуть молоді і нікому невідомі актори.
КТ. - Ну що ж, спасибі вам і всіляких гараздів. Сподіваюся, що і ваші наступні фільми з'являться на екранах України.
ЮЖ. - Дякую за побажання і за вашу французьку.
Алексей Першко 27 січня 2017
Коментарі
 
Ім’я
26 травня 2017
Ваш коментар
Як звали Карла Маркса?
 
Піт
Фрідріх
Бред
Енгельс
Маркс
Карл

Підписатися на обговорення

популярні інтерв'ю

Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013

85
42944

Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D

Напередодні виходу у всіх сенсах фантастичної комедії «Люди в чорному 3» режисер Баррі Зонненфельд давв ексклюзивне інтерв'ю кращому...

13 травня 2012

79
15754

Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття"

Актриса Віра Фарміга напередодні прем'єри містичної картини "Закляття", заснованої на реальних подіях, розповіла про свій досвід...

17 липня 2013

104
15137

Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012

112
14702

Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм

За пару місяців до виходу римейку культової радянської комедії «Джентльмени удачі», яким зайнявся Тимур Бекмамбетов, виконавиця головної...

26 жовтня 2012

109
14330

 


fk tw G+