Ситуація в прокаті


Ситуація в українському кінопрокаті та призначений на завтра, 27 лютого, попереджувальний страйк кінотеатрів продовжують залишатися предметом гарячого обговорення. Так, на сайті "Українська правда" Сергій Грабовський в статті "Чарівна сила неоколоніального словоблуддя" пише: "Уже два тижні всі електронні та друковані мас-медіа України говорять про страйк кінотеатрів України. З екранів і шпальт газет нам розповідають, що 27 лютого цей страйк оголосять "десятки українських кінотеатрів на знак протесту проти українізації кінопрокату" - цитую типове повідомлення однієї з інформагенцій.
Вимога організаторів, як відомо, скасувати ухвалу міністра культури Василя Вовкуна про заборону видавати прокатне посвідчення фільмам з російським дубляжем, навіть, якщо вони і супроводжуються українськими субтитрами.
Цю постанову організатори акції вважають нелегітимною, такою, що суперечить законам України та ухвалі Конституційного Суду стосовно офіційного тлумачення положень закону "Про кінематографію".
Утім, не буду далі переповідати сюжети, пов'язані із "попереджувальним страйком кінотеатрів", як його називають не тільки ЗМІ, а й палкі "українські патріоти" та борці зі "спробою знову поставити українську націю на коліна" із вельми специфічного об'єднання "Тризуб".
Мова не про це. І навіть не про те, як дико звучить журналістський штамп про "страйк десятків українських кінотеатрів на знак протесту проти українізації кінопрокату". А про те, що ЖОДНОГО СТРАЙКУ КІНОТЕАТРІВ ані 27 лютого, ані будь-якого із наступних днів НЕ БУДЕ".

Сайт информаційного агентства УНІАН в своїй публікації висуває власну версію справжніх причин, які призвели до нинішньої ситуації в українському прокаті: "Як повідомив в інтерв’ю УНІАН представник однієї з кінопрокатних компаній, який попросив не називати свого прізвища, «насправді ситуація з надходженнями від прокату зовсім не така погана, як її хтось хоче представити”. “Швидше за все, річ у тому, що деякі власники кінотеатрів дуже захопилися розвитком мереж кінопрокату, переоцінивши свої фінансові можливості. Як наслідок, тепер вони намагаються відвернути увагу кредиторів і інвесторів від своїх фінансових упущень, прагнучи додати їм політичний, мовний відтінок”, - зазначив кінопрокатник. “Саме ця причина, найімовірніше, і стоїть за заявами деяких власників мереж кінотеатрів про можливий страйк кінотеатрів Сходу і Півдня України”, - додав він."

Джерело: 'Українська правда', УНІАН
root 26 лютого 2008


Ім’я:
06 серпня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Кавілл зіграє у романтичній комедії Кавілл зіграє у романтичній комедії

Актор відпочине від екшна.

15 липня 2021 0 1386
Зак Снайдер зніме наукову фантастику для Netflix Зак Снайдер зніме наукову фантастику для Netflix

Бунтарський Місяць.

07 липня 2021 0 2420
«Сімейка Адамс 2». Перший трейлер «Сімейка Адамс 2». Перший трейлер

Гарячий тур!

08 липня 2021 0 2310
«Енканто: Світ магії». Трейлер мультфільму Disney «Енканто: Світ магії». Трейлер мультфільму Disney

Дуже незвичайна родина.

09 липня 2021 0 2246
Третій тиждень «Кіновернісажу просто неба» Третій тиждень «Кіновернісажу просто неба»

Фільми за участі зірок шоу-бізнесу, документальні стрічки про видатних жінок та перша в цьому році добірка короткого метру на проєкті

09 липня 2021 0 2245