1-й фестиваль франкофонного кіно


Новини: 1-й фестиваль франкофонного кіно

Пройде в рамцях Тижня франкофонії

Організований цього року під знаком зустрічей, Тиждень Франкофонії відбудеться з 14 до 24 березня за участю Олега Скрипки – співака, який знає та любить французьку мову. Разом з послами Бельгії, Канади, Марокко, Румунії, Франції та Швейцарії  до проведення цього міжнародного заходу долучилося чимало українських партнерів, серед яких: Міністерство закордонних справ України, Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Мерія м. Дніпропетровська, Київський національний лінгвістичний університет, Національний технічний університет України («Київський політехнічний інститут»), Одеський літературний музей, Галерея «Я», кінотеатр «Київ».    

Численні заходи, організовані  в 11 містах України - це плоди співпраці франкофонів та франкофілів з різних країн світу та України:

- 1-й Фестиваль франкомовного кіно “Територія кіно” (14-21 березня):

Чудова нагода відкрити для себе різні барви франкофонії завдяки 8 новим фільмам–призерам кінофестивалів, що представляють різні сторони світу: Бельгію, Канаду, Францію, Марокко, Мавританію, Румунію, та Швейцарію. “Територія кіно” відвідає міста : Київ, Львів, Одесу, Дніпропетровськ, Донецьк та Харків.

На відкритті фестивалю буде показано фільм “Коли на морі приплив”, який отримав 2 премії Сезар у 2005 році. З цієї нагоди Посол Бельгії в Україні запросить глядачів на дегустацію бельгійського пива до “Бельгійської пивної”, яка розміститься у фойє кінотеатру “Київ”. На закриття фестивалю заплановано показ фільму «4 місяці, 3 тижні, 2 дні» румунського режисера Крістіана Мунджіу (“Золота пальмова гілка” у 2007 році), який представлять Посол Румунії в Україні та виконавець головної ролі. У кінотеатрі «Київ» кожен фільм буде представлений послом відповідної країни.

- виняткова вистава «Кармен» Жоржа Бізе відбудеться 20 березня о 19.00 у Національній опері України : Посольство Франції організовує ліричний вечір і запрошує виконати головні партії у виставі «Кармен» Київської національної опери Ізабель Гійо (меццо-сопрано) та Жак-Грега Белобо (баритон). Перед виставою Посол Франції в Україні Жан-Поль Везіан, у присутності послів інших держав, виступить з невеличкою промовою, а після закінчення опери на VIP-коктейлі вони приєднаються до численних діячів політики та культури.

- 20-22 берензя у Дніпропетровську  відбудеться міжнародний фестиваль театрів за участю Філіпа Фаржо, талановитого французького драматурга та режисера сучасних та класичних вистав, Президента журі Міжнародного фестивалю студентського театру в Дніпропетровську. Його досвід дозволить оцінити роботу студентських аматорських труп України та інших країн. Найкращий колектив представить свою виставу на Фестивалі в м. Авіньйоні.

- Конкурс фільмів кишенькового формату (показ та нагородження відбудуться у галереї “Я” 16 березня  о 17.30) : вже другий рік поспіль українські студенти беруть у часть у цьому конкурсі  фільмів, зроблених за допомогою мобільного телефону. Цього року у журі головуватиме Алік Шпилюк, журналіст та кінокритик, а членами журі будуть Клер Стеблер, арт-директор Пінчук Арт Центру, Юрій Макаров, журналіст каналу “1+1”, Ігор Михайленко, прес-аташе видавництва “Прес-Центр”.

root 04 березня 2008


Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 2344
«Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер «Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер

Історія смертоносного ніндзя.

22 червня 2021 0 228
Фаррелл і Вайс зіграють в комедії «Дитя кохання» Фаррелл і Вайс зіграють в комедії «Дитя кохання»

Дует з «Лобстера» знову разом.

22 червня 2021 0 205
Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 193