Дні польського кіно 2008


Новини: Дні польського кіно 2008

Уже втретє в Україні відбудуться Дні сучасного польського кіно. У рамках цьогорічних Днів кіно будуть представлені найцікавіші польські фільми, створені протягом останніх двох років. Українські глядачі матимуть нагоду знову зустрітись на екрані з улюбленими польськими акторами – Артуром Жмієвським, Анджеєм Хирою,  Данутою Стенкою, Маєю Коморовською, Янушем Гайосом, Богуславом Ліндою. Фестивальні покази відбудуться у чотирьох містах України – Львові, Одесі, Харкові, Києві. У рамках Днів польського кіно буде представлено сім різних за жанром і тематикою кінострічок.

Головною подією стане українська прем’єра нового фільму «Катинь» (2007) - номінанта на премію «Оскар-2008» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». Картину особисто  представлятиме славетний польський режиссер Анджей Вайда, який завітає до Києва і Харкова разом з дружиною, відомою актрисою і сценографом Кристиною Захватович. «Катинь» - це історія про польських офіцерів, вбитих НКВС у Катині під час Другої світової війни. Режисер змальовує трагедію жінок, які не знали про цей злочин і з надією чекали на своїх чоловіків, синів та братів. Це безкомпромісний розрахунок із брехнею, яка змушувала Польщу забути про своїх героїв. Фільм про незламну боротьбу за пам’ять і правду, завдяки якій сьогодні існує вільна Польща.

У цьогорічній програмі Днів польського кіно буде представлено низку яскравих дитячих образів. Зокрема, у фільмі „Штучки” (2007, реж. Анджей Якімовський) поштовхом до розвитку історії стала спровокована шестирічнним Стефеком низка дрібних  подій, яка, як гадає хлопець,   дозволить йому наблизитись до батька, котрий залишив матір заради іншої жінки. За твердженням авторів, „Це фільм про автомобілі, жінок і кохання”. Картина здобула низку міжнародних нагород, зокрема нагороду ім. Сергія Параджанова на МКФ у Тбілісі та Гран-прі „Золоті леви” на фестивалі польських художніх фільмів у Гдині. Тонким відчуттям гумору, позитивними вібраціями і магією цей фільм близький до „Жасмину” (2006, реж. Ян Якуб Кольський).

У „Жасмині” світ представлено очима п’ятирічної дівчинки Ґені, дочки реставраторки, яка потрапила до дивовижного монастиря, де монахи наділені незвичайними рисами. Кожен з них має власний фруктовий запах – один пахне черемхою, другий – черешнею, третій – сливою, і цим ароматам притаманні особливі властивості. Фільм „Все буде добре” (2007, реж. Томаш Вишневський) розповідає історію про дружбу і віру, яка здатна зрушити гори. Головний герой, 12-річний Павлик, вирушає на прощу до Ченстохови, долаючи 350 кілометрів, аби вимолити здоров’я для своєї хворої на рак матері. Його товаришами у бігу на довгу дистанцію стають учитель фізкультури Анджей, який бореться з алкоголізмом, та брат Пьотр, котрий має розумові вади.

   Комедія “Статисти” (2006, реж. Міхал Квєчіньські) руйнує стереотип поляків як похмурої нації, а польської провінції як місця, де не може відбутися нічого цікавого. Власне до польського провінційного містечка китайці приїжджають знімати кіно. Поступово воно розповсюджується за межі знімального майданчика, проникає у життя мешканців містечка, кардинально його змінюючи.

Події детективної комедії „У пана Бога в садку” (2007, реж. Яцек Бромський) розгортаються у провінційному середовищі містечка Крульови Мост, вже відомому за фільмом „У пана Бога за пазухою” (1998). Із попереднього фільму прийшли персонажі парафіяльного священика та коменданта поліції. Натомість сум’яття у розмірене життя вносять новоприбулі молодий поліцейський  Челенцький та гангстер Юзеф Чапля, головний свідок у справі мафії. Фільм демонструватиметься лише у Києві.

Друга режисерська робота відомого актора Богуслава Лінди „Світлі блакитні вікна” (2006) розповідає про незвичайну дружбу, надію і самотність. Фільм сповнений почуттями, у ньому гумор і драма переплітаються  як у житті. За настроєм фільм близькій до „Поговори з нею” П.Альмодовара і „Мови ніжності” Джеймса Л.Брукса..

Фільм „Хоровод” (2007, реж. Єжи Штур) показує життя різних поколінь поляків – представників двох світів, яким часом буває надзвичайно важко знайти порозуміння між собою. Єдине, що їх об’єднує - це кохання: теперішнє, колишнє чи майбутнє. Воно закручує героїв фільму у хороводі: шаленому, швидкому, непередбачуваному…

root 20 березня 2008
Like

Ім’я:
07 серпня 2020
Ваш коментар

популярні новини


Втретє біля Шевченка Втретє біля Шевченка

Стартує тиждень короткого метру в літньому кінотеатрі у парку ім. Шевченка «Кіновернісаж просто неба».

07 серпня 2020 0 62
Кіновернісаж: тиждень другий Кіновернісаж: тиждень другий

Розпочинаємо тиждень фільмів українських режисерів-дебютантів у літньому кінотеатрі у парку ім. Шевченка «Кіновернісаж просто неба»

31 липня 2020 0 771
Ще скаженіше! Ще скаженіше!

Стартували зйомки зіркової комедії «Скажене Весілля 3»

06 серпня 2020 0 322
Все тихіше й тихіше Все тихіше й тихіше

Майбутнє кінотеатрів - все туманніше

24 липня 2020 1 1470
Кричати! Кликати! Горіти! Кричати! Кликати! Горіти!

Українська кінореклама 1920-30-х

27 липня 2020 0 1163