Дні українського кіна в Парижі


Новини: Дні українського кіна в Парижі

3 червня о 18:00 в приміщенні Українського культурного центру відбулася прес-конференція з нагоди відкриття Днів українського кіно в Парижі. У прес-конференції взяли участь директор Української кінофундації Андрій Халпахчі, а також почесні гості фестивалю режисер Кіра Муратова і сценарист Євген Голубенко та режисер Роман Балаян.
Дні українського кіно в Парижі стали не тільки першим подібним заходом у Франції, але й першим в історії нашої держави фестивалем вітчизняного кіно, який Україна проводить закордоном.
Прес-конференція викликала величезний інтерес. Усіх бажаючих потрапити (було акредитовано близько сотні французьких журналістів) зал вмістити не зміг, тому частині людей довелося стояти на вході. Особливу цікавість медіа викликали проблеми молодого кінематографу, зокрема, умови для зйомок та власне для прокату кінопродукту, а також ряд питань, пов'язаних з класикою українського кіно: ситуація з правами на фільми, стану фільмокопій та можливості їх реставрації, і звісно можливості показу цих фільмів у Франції.
Одразу після конференції в урочистому залі Українського культурного центру розпочався прийом з нагоди відкриття Днів українського кіно в Парижі. Гостями прийому стало більше 200 людей, серед яких були зірки французького кіно - Робер Оссейн, для якого Україна є свого роду історичною батьківщиною (мати актора народилася і виросла в Києві), великий друг фестивалю Молодість та великий актор, улюбленець Ларса фон Трієра, Жан-Марк Барр, відомий кіноактор Бернар Фарсі («Таксі», «Таксі-2», «Таксі-3», «Таксі-4»), музикант і керівник проекту Space Дідьє Маруані, а також рад відомих французьких і міжнародних продюсерів, дистрибюторів та кінематографістів, представників дипломатичного корпусу та творчих кіл Парижу, які мали можливість поспілкуватись зі своїми українськими колегами, обговорити можливі спільні проекти як ко-продукції, так і прокату, а також подивитися на фотограми з фільму-відкриття фестивалю «Два в одному» Кіри Муратової, вернісаж яких прикрасив Український культурний центр на час проведення Днів українського кіно в Парижі.


Джерело: Українська кінофундація
root 05 червня 2008


Ім’я:
24 вересня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Вашингтон у трейлері «Трагедії Макбета» Джоела Коена Вашингтон у трейлері «Трагедії Макбета» Джоела Коена

Новое переосмислення Шекспіра.

23 вересня 2021 0 204
Серкіс і Еріво зіграють у «Лютері» Серкіс і Еріво зіграють у «Лютері»

Повнометражний фільм про лондонського детектива.

23 вересня 2021 0 160
Том Генкс у трейлері фантастики «Фінч» Том Генкс у трейлері фантастики «Фінч»

Том, робот і пес.

20 вересня 2021 0 414
«Хелловін вбиває». Фінальний трейлер «Хелловін вбиває». Фінальний трейлер

Майк Майєрс повертається у жовтні.

21 вересня 2021 0 282
Перший тизер «Алеї жахів» Гільєрмо Дель Торо Перший тизер «Алеї жахів» Гільєрмо Дель Торо

«Він людина або чудовисько?»

17 вересня 2021 0 812