Дні українського кіна в Парижі


Новини: Дні українського кіна в Парижі

3 червня о 18:00 в приміщенні Українського культурного центру відбулася прес-конференція з нагоди відкриття Днів українського кіно в Парижі. У прес-конференції взяли участь директор Української кінофундації Андрій Халпахчі, а також почесні гості фестивалю режисер Кіра Муратова і сценарист Євген Голубенко та режисер Роман Балаян.
Дні українського кіно в Парижі стали не тільки першим подібним заходом у Франції, але й першим в історії нашої держави фестивалем вітчизняного кіно, який Україна проводить закордоном.
Прес-конференція викликала величезний інтерес. Усіх бажаючих потрапити (було акредитовано близько сотні французьких журналістів) зал вмістити не зміг, тому частині людей довелося стояти на вході. Особливу цікавість медіа викликали проблеми молодого кінематографу, зокрема, умови для зйомок та власне для прокату кінопродукту, а також ряд питань, пов'язаних з класикою українського кіно: ситуація з правами на фільми, стану фільмокопій та можливості їх реставрації, і звісно можливості показу цих фільмів у Франції.
Одразу після конференції в урочистому залі Українського культурного центру розпочався прийом з нагоди відкриття Днів українського кіно в Парижі. Гостями прийому стало більше 200 людей, серед яких були зірки французького кіно - Робер Оссейн, для якого Україна є свого роду історичною батьківщиною (мати актора народилася і виросла в Києві), великий друг фестивалю Молодість та великий актор, улюбленець Ларса фон Трієра, Жан-Марк Барр, відомий кіноактор Бернар Фарсі («Таксі», «Таксі-2», «Таксі-3», «Таксі-4»), музикант і керівник проекту Space Дідьє Маруані, а також рад відомих французьких і міжнародних продюсерів, дистрибюторів та кінематографістів, представників дипломатичного корпусу та творчих кіл Парижу, які мали можливість поспілкуватись зі своїми українськими колегами, обговорити можливі спільні проекти як ко-продукції, так і прокату, а також подивитися на фотограми з фільму-відкриття фестивалю «Два в одному» Кіри Муратової, вернісаж яких прикрасив Український культурний центр на час проведення Днів українського кіно в Парижі.


Джерело: Українська кінофундація
root 05 червня 2008
Like

Ім’я:
12 серпня 2020
Ваш коментар

популярні новини


Скеля золота Скеля золота

Дуейн Джонсон - найбільш високооплачуваний актор світу

12 серпня 2020 0 149
Втретє біля Шевченка Втретє біля Шевченка

Стартує тиждень короткого метру в літньому кінотеатрі у парку ім. Шевченка «Кіновернісаж просто неба».

07 серпня 2020 0 724
Один з трьох Один з трьох

Зак Ефрон зіграє в комедії «Троє чоловіків і немовля»

11 серпня 2020 0 238
ТЕНЕТ вийде через місяць ТЕНЕТ вийде через місяць

На більш ніж 70 територіях

27 липня 2020 2 1601
По третьому КІНОКОЛу По третьому КІНОКОЛу

ВІДКРИТО ПРИЙОМ ФІЛЬМІВ НА ТРЕТЮ ЩОРІЧНУ НАЦІОНАЛЬНУ ПРЕМІЮ КІНОКРИТИКІВ КІНОКОЛО

28 липня 2020 0 1053