Аншлаг, аншлаг


Новини: Аншлаг, аншлаг


Вчора в Парижі завершилися Дні українського кіно - перший в історії України фестиваль вітчизняного кіно закордоном, який організували Українська кінофундація та МКФ Молодість.

За повних аншлагів у обох залах центрального кінотеатру La Filmotheque, що в Латинському кварталі Парижа, відбулося 12 показів, в рамках яких було показано 16 фільмів; 4 стрічки в програмі «Класика українського кіно», 6 повнометражних фільмів програми «Нове українське кіно» та 6 вибраних вітчизняних короткометражок.

Почесними гостями Днів українського кіно стали режисер Кіра Муратова та сценарист Євген Голубенко, які представляли фільм-відкриття фестивалю «Два В Одному». В рамках програми «Класика вітчизняного кіно» демонструється також дебютна картину Кіри Муратової «Короткі Зустрічі», а у програмі короткометражок - її «Лялька».

Ще одним почесним гостем став режисер Роман Балаян, який представляв свою стрічку 2004 року «Ніч Світла», а в програмі «Класика» - кінодебют 70-х років «Бірюк». Нова робота Балаяна - «Райські Птахи» буде представлена 21 червня в конкурсній програмі Московського міжнародного кінофестивалю. Решту фільмів паризькій публіці представляли Любомир Госейко, відомий у Франції та світі історик українського кіно, Андрій Халпахчі, директор Української кінофундації та Максим Ільяшенко, генеральний директор МКФ «Молодість».

Дні українського кіно в Парижі розпочалися 3 червня прес-конференцією за участі Андрія Халпахчі, Кіри Муратової, Євгена Голубенка та Романа Балаяна, яка відбулася в приміщенні Українського культурного центру в Парижі. Прес-конференція викликала такий великий інтерес, що зал не зміг вмістити усіх бажаючих і багато людей стояли на вході. Особливу цікавість медіа викликали проблеми молодого кінематографу, умови для зйомок та прокату кінопродукції, а також ряд питань, пов'язаних з класикою українського кіно: ситуація з правами на фільми, стан фільмокопій кінокласики та можливості їх реставрації і показу цих фільмів у Франції.

Андрій Халпахчі підтвердив проведення переговорів про передачу фільмів, які є класикою українського кіно, із загальнорадянських архівів в Росії до України. Активну участь в цих переговорах бере Українська кінофундація, яка також опікується реставрацією фільмокопій. Гроші на реставрацію історичного надбання вітчизняного кінематографу виділяє компанія Nemiroff, розглядаючи цей проект як соціальний.

Одразу після конференції в урочистому залі Українського культурного центру розпочався прийом з нагоди відкриття Днів українського кіно в Парижі. Гостями прийому стало більше 200 гостей, серед яких були зірки французького кіно - Робер Оссейн, для якого Україна є історичною батьківщиною (мати актора народилася і виросла в Києві), друг фестивалю «Молодість» та великий актор, улюбленець Ларса фон Трієра, Жан-Марк Барр, популярний комедійний актор Бернар Фарсі («Таксі», «Таксі-2», «Таксі-3», «Таксі-4»), музикант, композитор і керівник групи Зрасе Дідьє Маруані, а також ряд відомих французьких і міжнародних продюсерів, дистрибюторів та кінематографістів, представників дипломатичного корпусу та творчих кіл Парижу, зокрема, всесвітньо відомий дизайнер, «король шкіри» Жан-Клод Житруа.

Затишну атмосферу вечора створювала сучасна українська музика. Майже до опівночі численні гості мали можливість спілкуватись зі своїми українськими колегами, обговорити майбутні спільні проекти, співробітництво в режимі копродукції, прокат українських стрічок у Франції, а також подивитися на фото зі знімального майданчика фільму «Два в одному» Кіри Муратової, вернісаж яких прикрасив Український культурний центр на час проведення Днів українського кіно в Парижі.

root 11 червня 2008


Ім’я:
25 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 196
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 400
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1522
Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 755
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 418