Молодість №38


Новини: Молодість №38
Перша осіння пресова конференція
4 вересня в залі «Сінематека» кінотеатру «Київ» відбулася перша осіння прес-конференція 38-го Міжнародного кінофестивалю «Молодість». У ній взяли участь генеральний директор МКФ "Молодість" Максим Ільяшенко, директор програм МКФ "Молодість" Міла Новікова та художній керівник МКФ "Молодість" Андрій Халпахчі. Він оголосив фундаторів цьогорічного Фестивалю – це Міністерство культури та туризму України, Головне управління культури Київської міської державної адміністрації, Київська обласна державна адміністрація. «Молодість» проходитиме за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» та Української кінофундації. «Плани Української кінофундації досить тісно пов’язані з «Молодістю» - наголосив пан Халпахчі.
«Церемонії відкриття і закриття Фестивалю – це завжди справжнє видовище, театралізоване дійство. Цьогоріч ми знов запропонували київському режисеру Владиславу Троїцькому бути режисером-постановником дійства» - розповів Максим Ільяшенко. Разом з тим церемонії цього разу суттєво відрізнятимуться за стилем від минулорічних, що стане сюрпризом для глядачів. Урочисте відкриття та закриття відбудеться у Національному палаці «Україна» відповідно 18 та 26 жовтня 2008 р. Прямі трансляції церемонії проходитимуть на одному з центральних українських телеканалів.
«Ми постійно розширюємо конкурсну програму «Українська панорама», і сподіваємось побачити серед учасників нові таланти, які стануть основою потужного українського кінопроцесу» - повідомив художній керівник МКФ «Молодість». Водночас директор програм Фестивалю Міла Новікова висловила упевненість, що вітчизняні стрічки-учасники Панорами зацікавлять й представників інших міжнародних фестивалів. Такий паралельний конкурс МКФ, за її словами, є стартовим майданчиком для виходу фільмів з України на світовий кіноринок. "Наш фестиваль з акцентом на дебюти - спроба прогнозувати майбутнє світового кіно" - наголосила пані Новікова. Отже, у конкурсі "Панорама українського кіно 2007-2008" будуть показані фільми:
Одна - Дмитро Мойсеєв
Якутовичі - Юлія Лазаревська
Blue Hour - Іра Цілик
Морозиво - Роман Бровко
Бог любить Трійцю - Олександр Безручко
Ріка - Тамара Карпінська
Після лекції - Олег Старинський
9 травня - Маріо Вера
Смак життя - Юрій С'єдін
Сільський роман - Олексій Уманський
Намір - Руслан Поночевний
Небо - Руслан Поночевний
Кошка под дождем - Валентина Селентева
Стучит - Катерина Береза
В керунку до... - Гарік Краснобрижев
Незаконченная репетиция - Ян Меликсетов
Станси для весни - Євген Компанець
Явдоха - Оксана Стежко
ФРО - Поліна Келм
Новина - Світлана Селютіна
Реальний майстер-клас - Олена Чепелик
Только мы с тобой и море - Антон Кузнецов
Кузьма скажет… - Антон Кузнецов
Окремої програми російського кіно на "Молодості-2008" не буде. Разом з тим російські стрічки беруть участь у програмах «Молодості» не в меншому обсязі ніж минулоріч. «Цього року на Фестивалі працювати цікавіше, ніж завжди, - розповіла журналістам директор програм "Молодості", - адже багато справді яскравих робіт, зокрема, надзвичайно високого художнього рівня стрічки беруть участь у студентській програмі». Конкурсна програма фестивалю складатиметься з 3-х категорій, і серед студентських фільмів наразі підтверджена участь наступних стрічок:
A house call / Виклик на дім (Південна Корея)
Einladung / Запрошення (Німеччина)
Lainer / Лайнер (Китай)
Rastanak / Розставання (Хорватія)
Remedy / Ліки (Велика Британія)
PRL de Luxe (Польща)
Espalhadas pelo ar / Розвіяні у повітрі (Бразилія)
Trickster (Німеччина)
La main de l’ours / Рука ведмедя (Швейцарія)
Et dans mon coeur j’emporterai / І в серці своєму збережу (Бельгія)
“Cosmopolitan” gives advice to women / «Космополітен» радить жінкам (Чехія)
Man / Чоловік (США)
Oigo tu grito / Чую твій крик (Аргентина)
Boce Bilder / Злі картинки (Німеччина)
Si je tombe / Якщо я впаду (Франція)
Gata, реж.Діана Мкртчан (Росія)
Баллада, реж.Ілья Якіщонок (Росія)
Мектеп, реж.Серік Абішев (Казахстан)
Дощ, реж.Марина Врода (Україна)
Отроцтво, реж.Дмитро Сухолиткий-Собчук (Україна)
У конкурсі перших професійних короткометражних фільмів підтверджена участь таких стрічок:
Cafe com Leite / Кава з молоком (Бразилія)
Rojo Red / Червоне (Колумбія)
Hold on / Не клади слухавку (Франція)
Rene / Рене (Швейцарія)
El Hilo de oro / Золота нитка (Іспанія)
Ich traume nicht auf Deutsch / Я не мрію німецькою (Швейцарія, Боснія та Герцеговина)
O zi buna de plaja / Гарний день для плавання (Румунія)
Silba Perfidia / Жахлива омана (Іспанія)
La peau dure / Невразливий (Франція)
Tony Zoreil / Тоні Зіа (Франція)
C'est dimanche! / Сьогодні неділя! (Франція)
Glory at Sea / Слава на морі (США)
Styri / Чотири (Словаччина)
L'oro Rosso / Червоне золото (Італія)
Les Reves d'une femme de menage / Сни покоївки (Бельгія)
Закон, реж.Віталій Потрух (Україна)
І у конкурсі перших повнометражних ігрових фільмів візьмуть участь зокрема:
Le ring / Бійка (Канада)
Milh Hadha Al-Bahr / Сіль моря (Швейцарія)
The guitar / Гітара (США)
Hadersfild / Гадерсфілд (Сербія)
Snijeg / Сніг (Боснія і Герцеговина)
Shultes, реж.Бакур Бакурадзе (Росія)
Las Meninas, реж.Ігор Подольчак (Україна)
Під час 38-го МКФ "Молодість" буде показано багато документальних фільмів, адже, як розповів Андрій Халпахчі, Український міжнародний фестиваль документального кіно "Контакт" ім. Л. Роднянської не був проведений цього року і є чимало стрічок, які варто показати. За словами художнього керівника "Молодості" «документальне кіно - флагман світового кінематографу», втім, такі стрічки будуть показані у позаконкурсній програмі, яка включатиме наступні заходи:
• Фестиваль фестивалів, де традиційно будуть показані найбільш цікаві фільми-учасники провідних міжнародних фестивалів світу
• Французьке кіно сьогодні, в рамках якого будуть показані зокрема такі визначні французькі картини цього року, як «Джулія» Еріка Зонка, «Nucingen Haus» Рауля Руїса, «Народжений ‘68» Олів’є Дюкастеля і Жака Мартіно, проект багатьох режисерів «Страх(и) темряви» (який буде також супроводжуватись виставкою)
• Кіно Сербії, програма нового сербського кінематографу, представляти яку запрошено особисто Еміра Кустуріцу
• Довгі ночі короткого метру, одна з найпопулярніших програм Молодості. Цього року буде показано «Ніч європейського кіно» та окремо «Німецьку ніч»
• Ретроспектива фільмів видатного режисера Андре Дельво (Бельгія)
• Програма Кіношколи Анджея Вайди
• Сторіччя великих, програма до 60-ліття Держфільмофонду, в рамках якої буде показано низку раритетних стрічок з архіву Бєлих Столбов.
• Ретроспектива Алена Делона (очікується, що актор особисто представить програму у Києві)
• Ретроспектива Жанни Моро (ювілей актриси святкують цього року в усьому світі)
• Програма фільмів на гей/лесбі тематику, яка цього року буде сфокусована на українському та пострадянському кіно. Окрім того відбудеться показ добірки австралійських гей/лесбі короткометражок, а паралельний конкурс та приз Sunny Bunny / Сонячний зайчик як завжди буде вручено кращому тематичному фільму з усієї програми Молодості.
• Програма «Кіно проти тоталітаризму», яка, за словами Андрія Халпахчі, може стати "перлиною Фестивалю": зокрема, «Система Путіна», «Лист Анні» (про загиблу журналістку Анну Політковську), «Площа» (про події на «Майдані» ім. Каліновського у Мінську), «Світлана про Світлану» (про дочку Сталіна Світлану Алілуєву)
• Особлива програма Празька Весна ’68, добірка документальних стрічок радянських та чеських очевидців подій 1968 року у Чехословаччині.
• Презентація фестивалю у Вісбадені «goEast»
• Східний експрес: кращі фільми з Польщі, Болгарії, Чехії, Австрії
• Сенс життя – сенс мистецтва, програма документальних фільмів про визначних (кіно-) митців
• Особлива подія – показ фільму «Барон Мюнхгаузен» Террі Ґільяма.
 Супутні заходи
• Виставка фото французьких актрис у Парку Шевченка, яку Молодість проводить разом з журналом «Афіша»
• Виставка робіт українського графіка та художника-постановника фільмів Сергія Якутовича
• Виставка до фільму «Страх(и) темряви» (проект багатьох режисерів, Франція)
• та низка інших спеціальних програм та подій.
Традиційно  в  рамках  Фестивалю  працюватиме  проект  Київська майстерня талантів  із майстер-класами провідних світових кіномитців спеціально для молодих українських кінематографістів. Серед майстрів цього року – російська актриса Алла Демідова, сербський режисер Желімір Жильнік. Крім того, доцент кафедри мистецтвознавства Санкт-Петербурзького університету кіно і телебачення Лариса Березовчук проведе воркшоп
на тему: «Артгауз, як він є».
МКФ «Молодість» та компанія «Кінофорум України» вчетверте проводитимуть Міжнародний кіноринок «Молодість».
Вперше на фестивалі проходитиме “Molodist FilmBoat Meeting” – спеціальний конкурс ко-продукцій завдяки якому молоді кінематографісти з України та інших країн матимуть можливість представити свої кінопроекти до уваги найвпливовіших європейських продюсерів та фондів, які фінансують кіновиробництво. 51 кінозаявка з України, Росії, Вірменії, Грузії, Азербайджану, Туреччини, Ірану, Латвії, Угорщини дійшла до наступного етапу відбору. Після 15 вересня міжнародне журі визначить фіналістів, яких буде запрошено особисто представити свої проекти під час «Молодості» 20-21 жовтня 2008 р. «Цей проект справді став міжнародним, - стверджує Максим Ільяшенко, - особливо активно проявили себе кінематографісти з кавказького регіону - з Грузії, Вірменії». За словами Андрія Халпахчі, “Molodist FilmBoat Meeting” - перспективний і необхідний проект для України, варто брати приклад у цьому контексті у Польщі, де вже добре налагоджений ринок ко-продукцій, «Польща стала кінематографічним раєм».         
“Molodist FilmBoat Meeting” відбудеться в рамках співпраці МКФ «Молодість» та TrainEASTFilm (Consortium for the Constitution of an East European Training Centre For Film Professionals: Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова, Румунія, Україна та Латвія), організації, яка має стати регіональною ланкою проектів програми MEDIA International.
 Фільми програми Молодості оцінюватимуться такими журі:
• Головне міжнародне журі: зокрема, Алла Демідова, Андреш Фесош, Маріон Ганзель, Степан Коваль, Желімір Жильник
• Журі міжнародної федерації кінопреси FIPRESCІ
• Журі міжнародної федерації кіноклубів FICC
• Журі екуменічних організацій
• Журі секції «Панорама українського  кіно 2007-2008»
• Журі секції Sunny Bunny / Соняшний зайчик
• Глядацьке журі, взяти участь в роботі якого зможуть всі глядачі Фестивалю
Головне журі присуджуватиме такі призи:
• Гран-прі за кращий фільм всієї конкурсної програми – статуетка «Скіфський олень» та 10.000$ (спонсор Лото Забава);
• Приз за кращий повнометражний ігровий фільм 2500$;
• Приз за кращий короткометражний фільм 2500$;
• Приз за кращий студентський фільм 2500$;
• Приз імені Іва Монтана кращому молодому актору/актрисі 1000 Євро.
На 38-му МКФ «Молодість» буде традиційно вручено почесний приз «За внесок в розвиток світового кіномистецтва» одному з провідних кіномитців.
Завершений конкурс на кращий сценарій анімаційного ролика фестивалю, який  МКФ «Молодість» проводив разом із технічним партнером Фестивалю компанією Hewlett-Packard.
Переможцем конкурсу став сценарій Прокопчук Вікторії, місто Київ. Ролик за сценарієм переможця буде зроблено режисером-аніматором Артемом Сухаревим (автором
минулорічного ролика та володарем відзнаки міжнародного журі Молодості-2007) на графічній станції Hewlett-Packard.
root 05 вересня 2008


Ім’я:
25 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 196
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 402
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1522
Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 755
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 418