Післяшоковий стан


Новини: Післяшоковий стан
На 'Кіношоку' пройшов День України
14 вересня в рамках XVII відкритого фестивалю кіно країн СНД, Латвії, Литви та Естонії «Кіношок» вперше відбувся «День України». З такою ініціативою виступили Українська кінофундація за сприяння генерального партнера компанії Nemiroff, які на фестивалі представляють програму «У фокусі - Україна» (див. нашу новину від 12.09.08)
Протягом усього дня показували українські фільми: спочатку «Фрейліни»/ «Las Meninas», які беруть участь у конкурсі «Кіно без кіноплівки», потім у міському театрі – телевізійний фільм «Карасі» (учасник глядацького конкурсу «ТВ Шок»), а пізно увечері в рамках спеціальної програми «Хіти нового часу» показали український хіт №1 «Сафо».
Особливою подією «Кіношоку» стала картина «Владика Андрей», яку особисто представили режисер Олесь Янчук та автор сценарію Михайло Шаєвич. Показ фільму у фестивальному центрі став прем’єрним у Росії.
Олесь Янчук та Михайло Шаєвич були також головними дійовими особами прес-конференції, яку проводив президент Гільдії кінознавців та кінокритиків Росії Віктор Матізен. Треба відзначити, що і сам показ і прес-конференція пройшли в атмосфері дружби народів, розуміння і толерантності, а постать Митрополита Шептицького, яка уособлює непросту долю зокрема Західноукраїнських земель у першій половині ХХ ст., викликала надзвичайну цікавість у глядачів та журналістів мало знайомих з цими сторінками нашої історії.
Завершився «День України» українським вечірнім прийомом-фуршетом, за зізнанням організаторів - найкращим в історії «Кіношоку». Багаточисленими (біля 200) гостями прийому, організованого Українською кінофундацією та міжнародним брендом Nemiroff стали учасники усіх конкурсних програм, дирекція «Кіношоку» на чолі з президентом фестивалю заслуженим діячем мистецтв Росії Віктором Мережко та генеральним директором актрисою Іриною Шевчук, почесні гості фестивалю, серед яких зірки радянського та російського кіно Владімір Зельдін, Андрєй Ільін, Кирил Казаков, Ольга Красько, Юрій Кузьменков, Васілій Міщенко, Семен Морозов, Рустам Сагдулаєв, Владімір Стєржаков, режисер та актор Євгеній Ташков, сценарист та режисер Іраклій Квірікадзе, режисер Вадим Абдрашитов та багато інших, а також численні російські та закордонні журналісти.
У своєму вітальному слові на прийомі Віктор Мережко та Ірина Шевчук висловили радість з того, якою кількістю та якістю відрізняється цьогоріч українська кінопрограма на фестивалі та висловили надію на те, що у майбутньому прикладу України у промоціюванні свого кіно зможуть послідувати й інші країни СНД і Балтії.
Програма «У фокусі - Україна» продовжиться у п’ятницю 19 вересня показом короткометражного фільму «Прибулець», який на фестивалі представляє режисер Дмитро Мойсеєв, а 20 вересня покажуть «Прикольну казку» (у конкурсі дитячого кіно «КіномалиШок») та учасника повнометражного конкурсу – новий фільм Романа Балаяна «Райські птахи».
Нагадаємо, що партнерство Української кінофундації і компанії Nemiroff з фестивалем Кіношок здійснюється в рамках програми підтримки українського кіно закордоном і проведення презентацій на міжнародних кінофестивалях світу.
root 17 вересня 2008


Ім’я:
25 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 187
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 394
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1516
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 413
Національно-міжнародний Національно-міжнародний

Відбулася перша прес-конференція 12-го Одеського МКФ

22 липня 2021 0 348