Фестиваль українського кіно в Польщі


Новини: Фестиваль українського кіно в Польщі
Анджей Вайда з дружиною на відкритті фестивалю

Пройде від 7 до 16 листопада

Від 7 до 16 листопада у Варшаві, Кракові та Гдині покажуть класичні та нові стрічки найкращих українських режисерів.

Фестиваль відкрився 7 листопада у Варшаві новим фільмом Романа Балаяна «Райські птахи», який у Польщі представляв режисер особисто та виконавець однієї з головних ролей Єгор Пазенко. На урочистій церемонії відкриття у Варшаві була присутня дружина Президента України пані Катерина Ющенко, а також заступник міністра культури пана Юрій Зубко, директор Української кінофундації Андрій Халпахчі та режисер Олександр Кірієнко, чий фільм «Ілюзія страху» розпочав фестивальні покази наступного дня.

Фестиваль українського кіно в Польщі проводиться Українською кінофундацією спільно з Польським кіноінститутом і Поморською фундацєю та за підтримки Міністерства культури і туризму України. Проект було започатковано в квітні 2008 року Фестивалем польського кіно, що проходив у Києві, Львові, Харкові та Одесі, урочистою прем’єрою стрічки Анджея Вайди “Катинь” та врученням президентом України Віктором Ющенком ордену Ярослава Мудрого режисерові Анджею Вайді. Такі обмінні фестивалі заплановано проводити щорічно. Мета фестивалів спрямована на поширення дистрибуції українських фільмів в Польщі та польських в Україні, а також залучення кіновиробників наших країн до копродукції.

Цьогоріч у Польщі буде показано 7 повнометражних українських фільмів, серед яких, зокрема, дебютні та останні роботи корифеїв українського кінематографу Романа Балаяна та Кіри Муратової.

Для Романа Балаяна це “Райські птахи” (2008) та “Бірюк” (1975). Дія “Райських птахів” розгортається в СРСР початку 1980-х, її герої виступають проти нелюдської державної машини. Ставлячи під загрозу своє життя, вони доводять, що прагнення людини до свободи не здатен зупинити ніхто й ніщо. “Бірюк” – один із перших доробків Романа Балаяна в кінематографі. Історія лісника, кріпака Фоми, що гине від кулі барина, знята за одноіменним оповіданням Івана Тургенєва.

“Два в одному” (2007) та “Короткі зустрічі” (1967)- фільми, що представлятимуть творчість Кіри Муратової. “Два в одному” отримав почесну нагороду “Ніка” за найкращий фільм країн СНД і Балтії 2007 року. Це трагікомедія з життя людей в двох новелах. “Короткі зустрічі” – другий фільм Муратової, де вона в акторському ансамблі з Володимиром Висоцьким розкривають на перший погляд просту і в той же час досить сміливу історію кохання.

Крім цього польським глядачам будуть представлені сучасні фільми: “Владика Андрій” Олеся Янчука, “Ілюзія страху” Олександра Кірієнка, а також “Сафо” Роберта Кромбі, що вона зібрала в українському прокаті понад 1 млн. доларів.

Алексей Першко 12 листопада 2008


Ім’я:
21 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки» Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки»

Зоряний каст адаптації роману Міріам Тейвс.

18 червня 2021 0 683
Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 1049
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 1400
«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 2210
Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 1952